https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min-1.png

Güncel Paylaşılan Haberler

Markaları daha güçlü hale getirir ve sizi
bir sonraki iş düzeyine taşırız!

E Mail Pazarlama Nedir?

By Digiarium - Dijital Markalaşma ve Pazarlama Ajansı
2
e mail pazarlama , mail pazarlama , e mail pazarlama nedir , mail pazarlama nedir , e mail pazarlama nasıl olur , mail pazarlama nasıl yapılır , e mail pazarlama nasıl yapılır , e mail pazarlama kurulur , mail pazarlama nasıl olur , e mail pazarlama ne demek ,

E-Mail Pazarlama nedir? Nasıl Yapılır ?

Resmi yazışmalar ve dosya paylaşımı gibi amaçlarla sıklıkla kullanılan e-maillerin ticari faaliyetlerde de kullanımı, her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Mevcut müşterilere ve potansiyel müşteri adaylarına belirli aralıklarla; kampanya ve indirim dönemlerinde ya da özel günlerde gönderilen e-postalar, tanınma yönünde atılan önemli bir adımdır. E-mail pazarlamada sadece ileti göndermek yeterli değildir. Önemli olan bu iletinin alıcı tarafından açılması ve okunulmasıdır. Okunmayan ya da spama düşen postalar, etkileşim elde etme sürecinde bir fayda sağlamaz. Bu nedenle özellikle mevcut müşterilerinizin dışında kalan hedef kitlenizi doğru belirlemeli ve ona göre e-mail marketing yapmalısınız.

E-Mail Pazarlama Nasıl Yapılır?

Email pazarlama sürecinde çok fazla detaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 

  • Zamanlama
  • İçerik
  • Gönderici kimliği
  • Etkileyici bir başlık, görsel, gif ve video seçimi

 

Zamanlama

Gönderdiğiniz e postalarda saat ve tarih planlaması yapmanız, son derece önemlidir. İnsanların çoğu gün içerisinde belirli saatlerde mail kontrolü yapar. Sabah uyandığında, iş yerine ulaştığında ya da mesai bitiminde e posta kontrolü yapmak, çalışanlar arasında yaygın bir alışkanlıktır. Yapılan araştırmalar da bunu destekler niteliktedir. E posta pazarlama için uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen saatler, sabah 06:00-07:00 ve akşam 20:00’dir.

 

Gün belirlemede ise önceki gönderimlerinizden edindiğiniz deneyimlere göre hareket edebilirsiniz. Örneğin; bir aylık mail analiz sonuçlarına göre hangi günlerde daha yüksek etkileşim aldığınıza bakarak sizin için uygun olan günlere karar verebilirsiniz. Belli bir tarihte yapacağınız indirim ya da düzenleyeceğiniz kampanyalar varsa öncesinde hatırlatma postaları gönderebilirsiniz.

İçerik

Peki, ne hakkında bir e posta bülteni hazırlamalısınız? Burada mail pazarlama için çok fazla alternatifiniz var. Doğrudan satış odaklı olmak istemiyor ve daha çok hedef kitlenizin hayatını kolaylaştırmak istiyorsanız, yeni yayınlanan blog yazılarınızı ya da YouTube’da yer alan videolarınızı link vererek paylaşabilirsiniz. Bu durumda web sitenize ya da YouTube sayfanıza trafik çekebilir; daha yüksek izlenme oranlarına ve ziyaretçiye erişebilirsiniz.

Gönderici Kimliği

Spam, virüs ve casus yazılım gibi tehlikelerden korunmak için çoğu kişi, maili açmadan önce gönderene bakar. Alelade bir e-posta adresi, insanlarda genellikle tereddüt oluşturur. Kurumsal firmalar genellikle kendi şirket ya da marka isimlerinin uzantısını taşıyan adresleri kullanır. Yeni piyasaya girenler ise şahsi hesaplarından ya da Gmail’den ve Outlook üzerinden aldıkları bir hesapla, e posta pazarlama yapmaya çalışabilirler. Bu noktada aceleci olmamakta fayda var. Kurumsal e-mail hesabına sahip olmadan göndereceğiniz iletiler, beklenilenin aksine olumsuz bir etki yaratabilir.

Etkileyici Bir Başlık, Görsel, Gif Ve Video Seçimi

E-postanın içeriğinde yer alan detaylar, okunabilirliğin artırılması açısından son derece etkilidir. Ürünlerinizin etkileyici görselleri, ses ve görüntü açısından kaliteli videolar, uygun puntolarla yazılmış yazılar… Her biri mailinizin okunma oranını artırır.

facebook benzer hedef kitle nasıl oluşturulur , benzer hedef kitle nasıl oluşturulur
facebook benzer hedef kitle nasıl oluşturulur , benzer hedef kitle nasıl oluşturulur , facebook benzer hedef kitle nedir , hedef kitle oluşturma , benzer hedef kitle nedir , facebook benzer hedef kitle kullanımı ,

E Mail Pazarlama Hakkında Hizmet Detaylarını

E Mail Pazarlama Araçları Nelerdir?

E posta pazarlama araçları sayesinde tek tek bütün adresleri manuel olarak girmenize gerek kalmaz. Bu araçlar size; istediğiniz günde ve saatte gönderim yapma fırsatı sunar. Aynı zamanda sundukları analiz raporları sayesinde her ay sonunda bir değerlendirme yapabilir ve gerekli strateji değişikliklerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu araçlar, size hazır şablonlar da sunar. Şablonları kullanarak kendinize özgü içerikler hazırlayabilirsiniz.

E-Mail Pazarlamanın Faydaları

Başarılı satış pazarlama mail örneklerini fark etmeniz son derece kolaydır. Her gün hesabınıza gelen yüzlerce tanıtım postası arasından bazılarını illaki okuyorsanız, bu onların etkileyici içerikleri ile ön plana çıktığının göstergesidir. Siz de firmanızın akılda kalıcı ve etkileyici e-postalarla hatırlanmasını; bu e-postaların sizin müşteriniz olma ihtimali en yüksek kişilere kolayca ulaşmasını istiyorsanız, mail pazarlama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu sayede web sitenize ziyaretçi çekerek, SEO anlamında da bir başarı elde etmeniz mümkündür. E-posta pazarlamada profesyonel destek için ajansımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Tanışma Kampanyası İçin Uzmanlarla Çalışmak İstiyorum💪

Yorum ekle