Save Preloader image

0%

https://startupgrup.com/wp-content/uploads/2021/04/blog-header-bg-min-2.png
Neler Yapıyoruz?

Dijital Pazarlama

Dijital'de Bulunmayan Şirketlerin , Rakipleri ile Rekabete Girmeleri İmkansızdır!
Google Ads Reklamları

Google Ads Reklamları

 • Doğru müşterilere doğru zamanda ulaşırsınız.
 • Bütçenizi kontrol ederek ilerleyebilirsiniz.
 • Reklamınızda nelerin işe yaradığını öğrenip bunlarla ilgili çalışmalarınızı arttırabilirsiniz.
 • Kolay ölçülebilirdir. Kâr, Maliyet ve Performans Hesaplanabilir.
 • İstediğiniz gün veya saatte gösterim gibi zaman ayarlamaları yapabilirsiniz
 • Yeniden Hedefleme ve Ölçülebilir Sonuçlar
 • Tıklama başına ödeme yaparsınız.
 • Reklamınızın hangi web sitelerinde ve hangi coğrafi alanlarda (ülkeler, bölgeler, şehirler, ilçeler ve hatta mahallelerde) görüneceğini seçebilirsiniz.

GOOGLE REKLAMLARI

 

Google Reklamları (SEM) , Google arama sonuçlarındaki reklam bölümlerinde görünmek amacıyla tıklama başına ödeme reklamları satın almaya olanak sağlar. Reklamlarınızı anahtar kelime göre optimize ederek , insanlar şirketinizin sunduklarını aradığında görünmeleri için Google’ın ilk konumlarına yerleştiririz. Böylelikle hem arama ağında satış için avantajlı hale gelir hem de sektördeki rakipleriniz ile rekabette öne geçersiniz.

 

Google’ı Facebook gibi diğer platformlardan ayıran en önemli özellik farklı şekilde tüketicilere ulaşabilme imkanı sunmasıdır . Arama motoru reklamları , görüntülü reklam ağı  ve youtube reklamları en bilinen google reklam çeşitleridir.

 

Google platformu neden kullanılmalıdır ve avantajları nelerdir ?

 

Reklamlar, yalnızca ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılara gösterilecektir.

 

-Google arama motoru pazarlamasının en büyük avantajı ; hali hazırda satın alma için arama yapan müşterilerin direkt karşısına çıkmanızı sağlayarak dönüşümü büyük oranda arttırır.

 

-Genel olarak tıklama başına ödeme imkanı sağlar . Bu sayede yalnızca bir kullanıcı sitenizi ziyaret ettiğinde ücret ödersiniz.

-Kampanya performansı hakkında hızlı ve ölçülebilir geri bildirim almanız için Analytics , Tag Manager vb. eklentiler mevcuttur.

-Belirli davranışları , siteniz veya markanız ile daha önce ziyaretçilerin nasıl etkileşimde sağladıklarını , demografik özellikleri , ilgi alanları ve diğer özelliklere göre hedef kitlenizi doğru şekilde belirleyebilirsiniz.

 

-Sitenize trafik gelmesini sağlayarak google sıralamalarında üst sıralara çıkabilirsiniz.

 

1- Arama Ağı Reklamları

google arama ağı reklamlarıİşletmeniz için anahtar kelimeleri ; iyi bir arama hacmine ve nitelikli potansiyel müşterileri çekmemize olanak tanımasını düşünerek analiz ederiz . Reklam kampanyalarında anahtar kelime atamak basit bir işlemdir, ancak tüm anahtar kelimeler ve gösterilecek reklamlar müşterilerinize uygun seçilerek satışa çekilmelidir.

 

2- Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı üzerinden ürün veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilere tanıtmanıza olanak sağlar. Görüntülü reklam ağını kullanarak, Google’ın arama motoru dışındaki kullanıcılara , kullanıcılar web sitelerini gezerken, uygulamaları kullanırken veya video izlerken reklam sunmasını sağlamaktadır.

 

3-Youtube Reklam Ağı

Dünyada en çok trafik alan platformların başında gelen Youtube ; bir çok reklam çeşidi ile işletmenize potansiyel müşterilerinizi kazandırmanızı sağlar. Kampanyalarınızı video şeklinde sunarak diğer reklam kreatiflerine göre daha fazla dönüşüm alırsınız. Çünkü izleyiciler bir video izlerken karşılarına markanız ile ilgili net bir mesaj ile çıkarsanız ; mutlaka siz de ilgilerini çekersiniz. Daha sonra da işletmeniz ve markanız hakkında daha detaylı bilgileri kitlenize açıklama imkanı bulursunuz. İletişim açısından da youtube reklamları metin reklamlarına göre kesinlikle daha etkili bir yöntemdir.

 

3 ana tür YouTube reklamı vardır:

 • Yayın içi reklamlar : Bir video sırasında, videonun başında, ortasında veya sonunda oynatılan bir reklam oluşturabilirsiniz.
 • Arama sonuçlarında reklamlar  : Belirli aramalar için arama sonuçlarında görünen YouTube reklamları oluşturabilirsiniz.
 • Görüntülü reklamlar : YouTube izleme sayfasında görünen bir reklam oluşturabilirsiniz.

Facebook ve İnstagram Reklamları

Facebook ve İnstagram Reklamları

 • Dijital'de Varlığınızı Arttırmak
 • A/B testi
 • Dönüşüm ölçümü
 • Marka Bilinirliği Oluşturmak
 • İnsanların Keşfetmesini Sağlamak
 • Potansiyel Müşteri Bulmak
 • Satışları Arttırmak
 • Marka Sadakati Oluşturmak
 • Takip edilebilirlik
facebook ve instagram reklamcılığı

Facebook & İnstagram Reklamları

(SOSYAL MEDYA PAZARLAMASI)

Sosyal Medya Pazarlaması, markanızın görünürlüğünü iyileştirmek, etkileşimi artırmak, temel KPI’lara ulaşmak ve yatırım getirinizi artırmak için tasarlanmış en güçlü dijital pazarlama yöntemlerinden biridir.

Şüphesiz, hedeflerinize ulaşmanın en etkili yollarından biri, iyi bir strateji ile sosyal medya pazarlaması oluşturmaktır. Sosyal medya ve sosyal medya reklamları , mevcut ve potansiyel müşterilerinizle önemli bir iletişim noktasıdır. Bu nedenle onlara değer katacak planlamalar yapmalısınız.

Dijital reklamlarda önemli rol oynayan Facebook ve Instagram sosyal medya platformlarının reklamları ; FACEBOOK REKLAM YÖNETİCİSİ (BUSINESS MANAGER) panelinden ortak yönetiliyor olup ; konum , yaş , cinsiyet , dil ve hedef kitle gibi analizlerle reklam yapılmasını sağlar. Hedef kitle seçiminde ; demografik bilgiler , ilgi alanları ve davranışlara göre işletmenize uygun seçimler yapılarak pazarlama kanallarınıza trafik çekilir. 

Sosyal medyaların algoritmaları hepimizi takip ederek ilgi gösterdiğimiz ürünleri veya servisleri , yaptığımız aramaları hatta ne kadar yalanlansa da konuştuklarımızı facebook ve instagramda karşımıza çıkarır. Siz de mutlaka bu durumu yaşadınız değil mi ? 

Ayrıca Facebook Pixel takip eklentisi ile sitenizi veya sosyal medya profilinizi ziyaret eden trafikteki potansiyel müşterilerin hareketlerini izleyebilirsiniz . 

Önemli hususlardan birine dikkat çekmeliyiz. Çoğu işletme sahibi ve sosyal medya kullanıcısı ; cep telefonu uygulamalarından ‘‘’ TANITIM YAP ‘’ şeklinde verilen reklam ile ‘’ BUSINESS MANAGER ‘’ üzerinden verilen reklamları bir tutuyor. Hiç bilmeyenler de cabası …  Reklamlardan gerçek anlamda performans alarak işinizi daha karlı yapacağınız nokta ; reklam verilerinizi kullanarak yaptığınız dönüşüm çalışmalarıdır. Maalesef bunu uygulamalardan çıkılan reklamlardan sağlayamazsınız. Daha önce deneyip istediğiniz dönüşümü alamadıysanız sebebi budur. Eğer deneyip biraz tatmin edecek bir dönüşüm aldıysanız çok daha büyük bir potansiyeli çöpe atmışsınız demektir. Karşılaştırma yapmak gerekirse birisi basit bir tanıtım diğeri büyük bir lansmanı temsil eder. Facebook pixel ile sitenizi ziyaret etmiş kişilerin hem özelliklerini görebilir hem de hareketlerini takip edip buna özel reklam çalışmaları yapabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlamasında nasıl hizmet veriyoruz adım adım inceleyelim ;

 

-İnternet sitesi , sosyal medya ve reklam hesapları başta olmak üzere işletmenizin tüm dijital ihtiyaçları için gerekli analizler ekibimiz tarafından yapılır. Eksikler var ise kurulumları tarafımızdan sağlanır. Facebook ve google takip eklentileri kurulur.

 

-Sektör , işletme ve rakip analizi planlanır. Hedef kitlenizdeki potansiyel müşterilere en doğru şekilde ulaşıp işletmenize katmak için sektör ve işletme analizi yapılır.  Rakiplerinizin ; dijital mecraları , kampanyaları ve reklamları incelenerek fark yaratmak için gerekli çalışmalar yapılır.

 

-Reklam çalışmalarımız için tarafınızla beraber çalışılarak kampanya oluşturulur.

Kampanıza özel bütçe ve reklam planlaması yapılır.

 

-Hedef kitle analizi ile demografik bilgiler , ilgi alanları ve davranışlara göre işletmenize uygun seçimler yapılır.

 

-Reklam kreatifleri ve metinleri hazırlanır.

 

-Hedef kitleleriniz , reklam kreatif ve metinleriniz test edilerek en çok performans alınanlar ile planlamaya devam edilir. Yapılan en büyük hatalardan biri ; testler yapılmadan reklamların sürdürülmesidir.Bu yöntem size uzun vadede kesinlikle para kaybettirir.

 

-Reklamlardan alınan piksel verilerine göre ; özel hedef kitle , benzer hedef kitle , yeniden hedefleme ( retargeting ) , katalog satışları gibi reklam çalışmaları yapılarak dönüşümleriniz arttırılır.

Facebook Business Manager , Facebook Pixel , Retargeting , Benzer Hedef Kitle gibi yabancı olduğunuz terimler var ise blog sayfamızdan detaylı bilgiye ulaşabilir veya direkt bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[WhatsApp-Share][WhatsApp-Share]

Seo Danışmanlığı ( Seo Optimizasyon )

Seo Danışmanlığı ( Seo Optimizasyon )

 • İnsanların aklında kalırsınız.
 • Hedef kitleye en iyi şekilde ulaşır.
 • Sektörünüzde bilindik bir web sitesine sahip olmanızı sağlar.
 • Rekabet ettiğiniz sektörden en büyük payı alırsınız.
 • Marka bilinirliği ve marka çalışmaları için pozitif etkiler yaratır.
 • Özellikle arama motorlarındaki hedef kitlemizi sitemize çekmiş oluruz, bu da sitemize kaliteli trafik yaratır.
seo uzmanlığı

Arama motorları için SEO optimizasyonu

Ürün veya hizmetlerinizi arama motorlarında arayanlar tarafından kolayca bulunun

 

İnternet günümüzde neredeyse bir milyar web sitesine ve 2,3 milyar çevrimiçi kullanıcıya sahiptir, bu nedenle, ismimizi doğrudan arama motorlarına yazmazlarsa, kullanıcılar tarafından bulunmaları zordur. Coca Cola değilseniz (ama öyle olsanız bile) sitenizin SEO optimizasyonu, arama motorlarının sıralamalarını ve  bir kullanıcının ürününüzü arayacağı anahtar kelimeler için kendinizi SERP’lerde konumlandırmak için vazgeçilmez bir hizmettir.

SEO optimizasyonu nedir?

SEO optimizasyonu, bir sitenin arama motorlarında daha iyi konumlandırılması için uygulanacak bir dizi uygulamadır. Bizim durumumuzda , web sitesinin sayfalarındaki metin içeriğinin ve görsellerin optimizasyonuna karşılık gelen sayfa içi SEO’dan bahsediyoruz .

Arama motorları aslında sayfalarımızı kullanıcılardan daha derinlemesine “okur” ve sayfalarda görüntülenmeyen ancak o sayfanın ana konusunun ne olduğunu anlamaları gereken “meta değerlerini” arar. kullanıcı onu aradığında bunu bir değer olarak döndürür. Bugün içerik yazmanın ilk adımı, şüphesiz, faydalı bilgiler vererek ve sektörde profesyonellik göstererek kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaktır, ancak iyi optimize edilmiş bir sayfanın arama motorlarının sıralamasında daha iyi konumlandırıldığı gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Domain yaşı, sayfa yükleme hızı, yayın sıklığı ve mobil cihazlar için optimizasyon, bağlantı oluşturma gibi bir siteyi diğerine göre önceliklendiren başka faktörler de vardır , ancak Google ve ortaklarının arama sonuçlarında rekabet etmek için atılması gereken ilk adım kesinlikle iyi optimize edilmiş bir siteye sahip olmak.

Hizmetimizle sitenizi analiz etmeye ve optimizasyon için işlevsel olup olmadığını anlamaya özen gösteriyoruz (bazen, ne yazık ki, biraz eski veya kötü yapılandırılmış sitelerin optimize edilmesi neredeyse imkansızdır ve yeni bir web sitesi oluşturmanın maliyeti daha düşüktür ) ve ardından, Pazar sektörünüzle alakalı anahtar kelimelere göre çeşitli sayfalar.

Yazılarınız için de SEO optimizasyonu.

İyi bir editör müsünüz ve siteniz için içeriğinizi oluşturmaya, güncel tutmaya ve periyodik olarak bilgi sağlamaya karar verdiniz mi? Makalelerinizi arama motorlarına ” beslemeye ” nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Cevap biziz: SEO optimizasyon hizmeti aslında üçüncü şahıslar tarafından yazılan metinlerin optimizasyonunu da sağlıyor.  Tüm metinler ve görüntüler, konumlandırma ihtiyaçlarınıza göre tasarlanan çok özel arama tuşlarına göre analiz edilir, yeniden uyarlanır ve optimize edilir  .

Web sitenizin SEO optimizasyonu için ücretsiz ve mecburi olmayan bir danışmanlık istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçelim.

 

SEO Ajansı

 

WordPress, Web, SEO Danışmanlığı Ajansı – Digiarium

Digiarium, web sitelerini arama motorlarının üst sıralarında konumlandırma konusunda uzmanlaşmış bir SEO ajansıdır.

Yalnızca 6 hafta içinde şirketinizin SERP’nin zirvesine ulaşmasını sağlayacak bir Yapılandırılmış Gelişmiş Optimizasyon Protokolü geliştirdik .

Biz istihdam SEO danışmanları bir inşa etmek mümkün uyarlanmış özelleştirilmiş strateji işinize. Sadece değil. Herhangi bir başarı öyküsü için vazgeçilmez bir katma değer oluşturduk: tutku, merak ve şirketinizle birlikte büyüme arzusu!

Digiarium’da biz fikirlerin gücüne (motor ve her şeyin ilkesi), yeniliğe ve güven ve işbirliği ilişkisi kurmaya inanıyoruz.

Fikrinize aşık olmak ve onu başarılı bir gerçeğe dönüştürmek istiyoruz!

Ne için bekliyorsun? SEO projeniz için şimdi ücretsiz kişiselleştirilmiş tavsiye isteyin.

Profesyonellere güvenmek istiyorum

Digiarium : Güvenilir SEO Ajansınız

Digiarium’da size iş ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti sunabiliriz.

Aslında, her platformun farklı SEO konumlandırma yöntemleri ve stratejileri vardır. E-ticaretinizi sıfırdan başlatmak ister misiniz? Amazon’da görünürlüğü ve satışları artırmayı mı hedefliyorsunuz? Veya stratejik anahtar kelimeler üzerinde konumlandırmayı amaçlayan bir Eylem Planına mı ihtiyacınız var?

Hedefiniz ne olursa olsun, Yumpa, şirketinizi büyüme sürecinin tüm aşamalarında takip edebilecek bir SEO ajansıdır.

Web sitesinin teknik analizinden (SEO Denetimi) rakiplere ve pazar trend analizine, bağlantı kurmadan nitelikli trafik hacmindeki artışa kadar, Yumpa iş realiteniz için en uygun SEO stratejisini geliştirecektir:

 • SEO WordPress

 • Mobil SEO

 • SEO Yerel

 • SEO Linkedin

 • E-Ticaret için SEO

 • Amazon’da SEO

 • YouTube’da SEO

SEO ve Web Sitesi Optimizasyonu hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi isteyin ve işletmenizin potansiyelini katlamak, belirlediğiniz hedeflere ulaşmak ve arama motorları sıralamasında üst sıralara çıkmak için ŞİMDİ başlayın!

 

SEO Ajansı · Digiarium

Digiarium SEO ajansı ile neden iletişime geçmelisiniz?

Arama motorları, algoritmalarını sürekli olarak günceller ve arama motoru konumlandırmasıyla ilgili stratejileri hızla değiştirir. İçerik ve yapı olarak mükemmel bir siteye sahip olmak, görünürlüğü ve kaliteli trafiği garanti etmek için yeterli olmayabilir. Bu nedenle, arama motoru konumlandırma tekniklerini sürekli olarak izleyebilen ve zaman içinde en iyi sonucu sağlamak için bir dizi eylem geliştirebilen bir SEO stratejisi uygulamak çok önemlidir.

İş gerçekliğinizin ne kadar büyük ve yapılandırılmış (veya küçük ve büyüyen) olduğu önemli değildir: SEO stratejisi, dijital varlığınızın görünürlüğünü artırmak, görünürlük kazanmak, müşteriler ve dolayısıyla daha fazla satış yapmak için gereklidir.

Dijital konusunda uzmanlaşmış Digiarium gibi bir ajansla iletişime geçmek, etkisiz (verimsiz değilse) faaliyetlere para harcayarak karanlıkta el yordamıyla uğraşmayı bırakmak ve hedeflerinize odaklanmanıza ve hedeflerinizi optimize etmenize yardımcı olabilecek yetkin ve nitelikli profesyonellerden oluşan bir ekibe güvenmeye başlamak anlamına gelir. finansal çabalar.

Profesyonellere güvenmek istiyorum

SEO stratejisi: İşletmeniz için avantajları nelerdir?

 

SEO ajansı

Çoğu durumda, sitenizin, blogunuzun veya e-ticaretinizin ayda birkaç kez ziyaret edilip edilmediği, sunduğunuz hizmetlerin veya ürünlerin kalitesine bağlı değildir. Bu daha çok, bu tür bir hizmet veya ürünle ilgilenen kullanıcıların sizi çevrimiçi olarak bulamamasına bağlıdır!

SEO danışmanlığına yatırım yapmak ve web sitesinde zaman içinde kalıcı sonuçları ve kaliteli trafiği garanti edebilecek bir optimizasyon stratejisi uygulamak, internette lider bir rolde yer almak isteyen her şirket için çok önemlidir.

SEO optimizasyonu, sitenin arama motorlarında konumlandırılmasını iyileştirir ve dolayısıyla hedef ziyaretleri artırmanıza, markanızın otoritesini geliştirmenize, müşteri isteklerini yakalamanıza ve dolayısıyla satışları artırmanıza olanak tanır.

Web pazarlama stratejinizde hedefli ve kişiselleştirilmiş SEO uygulayarak şirketinizin görünürlüğünü ve cirosunu artırmak açısından elde edebileceğiniz avantajlardan sadece birkaçı:

 • Arama motorlarında web sitesinin / blogun / e-ticaretin konumlandırılmasının iyileştirilmesi (Google’da arama yapan kullanıcıların% 95’i ilk sayfanın ötesine geçmiyor)
 • Artan kaliteli trafik hacmi
 • Rakiplere kıyasla e-mağazanızın iyileştirilmesi
 • Dönüşümlerde artış
 • Kullanıcıların gözünde güvenilirliğinizin ve yetkinizin iyileştirilmesi

SEO hizmetleri için Yumpa’yı SEÇİN

Bir rüya sadece bir rüyadır. Hedef, proje ve teslim tarihi olan bir hayaldir. Bizim işimiz tam olarak şundan ibarettir: vizyonunuzu, hayalinizi somut ve başarılı bir projeye dönüştürmek. Emrinizde profesyoneliz, aynı zamanda hedeflerinize ulaşmanız için müttefikler, sırdaşlar ve referans noktalarıyız.

Size ne sunuyoruz?

Projenizin geliştirilmesi ve çeşitli platformlarda konumlandırma için özelleştirilmiş bir Eylem Planının tanımlanması için size adanmış bir SEO uzmanı

 • Anahtar kelimelerin analizi, stratejik sorgular için izleme ve konumlandırma
 • Sitenin yapısal öğelerinin optimizasyonu (meta etiketler, alt etiketler, hx etiketleri, başlık, URL, kod, bağlantılar, sitenin iç öğeleri)
 • Hem kullanılan anahtar kelimelerin etkinliğinin bir fonksiyonu olarak hem de yinelenen içeriğin belirlenmesi açısından gezinme yapısının ve içeriğinin optimizasyonu
 • Site Dışı Optimizasyon ve Backlink Edinme Stratejileri
 • Sayfa İçi ve Sayfa Dışı SEO optimizasyonu sayesinde Marka İtibarının oluşturulması ve bakımı
 • Analiz ve raporlar: Hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için SEO faaliyetlerinin ilerlemesini ve iyileştirmelerini sürekli olarak belgeleriz

İnfluencer Pazarlama

İnfluencer Pazarlama

 • Markanıza İlişkin Kamuoyu Farkındalığı Yaratmak
 • Sosyal Kanıt
 • Duygusal markalaşma
 • Yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar
 • Kazan Kazan İlişkisi Oluşturmak
 • Klasik Pazarlama İle Ulaşamadığınız Spesifik ve Odaklı Pazar Dilimlerine Ulaşmak
 • İncelemeler, referanslar ve ürün tanıtım gibi ilgi çekici içerikler
influencer marketing

INFLUENCER MARKETİNG (PAZARLAMA)

Günümüz dijital dünyasında influencer, sosyal medya platformlarında popülerliğe sahip olan, hitap ettiği takipçi kitlesini etkileyebilen bilirkişi olarak bilinmektedir.

Etkileyici pazarlamayla ilgilenen markalar, kampanyalarını tam olarak stratejik hale getirmek için sektördeki trendlere dikkat etmelidir.

Influencer Marketing ise markanızın hedef kitlesine uygun kişiler tarafından oluşturulan ve uzun vadede marka bilinirliği arttırma noktasında büyük yarar sağlayan bir pazarlama yöntemidir.İçerik pazarlaması ve yerel reklamcılığın bir karışımı olan influencer pazarlama, pazarlamada potansiyel alıcılar üzerinde etkisi olan kişileri belirler ve hedefler.

Günümüzde en yaygın influencer marketing kanalları olan Youtube, Instagram ve Tiktok doğru kullanıldığında markanız için harika geri dönüşler sağlayabilir. Genellik video içeriği ile pazarlama yapılır.

influencer pazarlama

Influencer marketing markanıza nasıl katkı sağlar ve size nasıl hizmet veriyoruz ?

-Bahsettiğimiz üzere influencer takipçi kitlesi yüksek kişilerdir. Markanıza ve işletmenize en uygun ve en fazla dönüşüm sağlayabileceğiniz influencer analizini yapıyoruz. Buna uygun bir listeleme yapıyoruz.

-Influencer  kitlelerinin demografik özellikleri ve dijital kanalının özelliklerinin analizi ediyoruz.

*Kitlenin demografik özellikleri ; yaş , cinsiyet , konum vb.

*Dijital kanal özellikleri ; takipçi sayısı , video görüntülenme sayısı , gönderi beğenileri , hikaye ve reels görüntülenme sayısı vb.

-Influencer marketing genellikle video içeriği üretilerek yapılır. Bu noktada anlaşılan influencer sizin için bir tanıtım videosu çeker. Video içerik her zaman daha fazla dikkat çeker dolayısıyla dönüşümünüzü de arttırır. Biz de influencer ile ortak çalışma yaparak en iyi prodüksiyonu sağlarız.

-İnfluencer ve tarafımızdan oluşturulan içeriği markanız için sosyal kanıt olarak da kullanabilirsiniz. İnternet sitenizde ve sosyal medya mecralarınızda influencer tarafından çekilen videoyu paylaşarak markanız için güven ortamı oluşturabilirsiniz. Bu da müşteri kitlenizi ve satış oranınızı arttırır.

-Influencer marketing için hazırlanan içeriği ; Facebook , Instagram ve Google gibi platformlarının reklamlarında da kullanabilirsiniz. Bu da binevi sosyal kanıt gibi kullanılır. Reklamlarınız hem daha çok ilgi çeker hem de reklam dönüşlerinizi arttırır. 

-Özetlemek gerekirse influencer marketing ile ; markanıza uygun hazır ve yüksek kitlelere hitap edersiniz , sosyal kanıt sağlarsınız ve reklam çalışmalarınızda kullanarak dönüşümleri arttırırsınız. Biz de planlama ve uygulama aşamalarının tümünde sizin yanınızda oluruz.

Video Pazarlama

Video Pazarlama

 • Videolar Daha İlgi Çekicidir
 • Videolar Kalite ve Güvenilirliği Arttırır
 • Videolar Satın Almaya Eğlim Oranlarını Artırır
 • Videoların Akılda Kalıcılık Oranı Daha Fazladır
 • Arama Motorlarının Gözünde Videolu İçerikler Daha Olumlu Sonuçlanır
 • Videoların Daha Çok Kişiye Ulaşma Olasılığı Yüksek ve Reklam Maliyeti Daha Düşüktür
video pazarlaması

Video Pazarlama

Reklam ve tanıtımların televizyon ekranlarından çıkarak internet dünyasına taşınmasıyla artan rekabet, firmaları daha yenilikçi fikirlere yöneltmektedir. Bu nedenle son yıllarda video yoluyla yapılan reklamlar, pazarlama stratejilerinin başarıya ulaşmasında önemli bir yere sahiptir. İnsanları belirli bir ürünü ya da hizmeti satın almaya teşvik etmek için videoların daha etkili bir araç olduğu, yapılan araştırmalar neticesinde kanıtlanmış durumda. Siz de bütçenize uygun yöntemlerle hazırlayacağınız pazarlama videoları ile internette ve sosyal medyada rakiplerinizin önüne kolayca geçebilirsiniz.

Youtube Video Reklamları

Google’ın ardından dünyanın en çok kullanılan arama motoru unvanına sahip olan YouTube, her yaş grubundan insanın tercih ettiği bir platformdur. Youtube’un Google tarafından yönetilmesi nedeniyle iki platformdan birinde elde edeceğiniz başarının, diğerinde de başarılı olmanızı sağlayacağı söylenebilir. Örneğin; Youtube’da çok izlenen bir videonuz varsa Google’da uygun kelimelerle arama yapan bir kullanıcı, o videoyu karşısında bulacaktır.

 

YouTube reklamı için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. İşletmenize ya da markanıza özel olarak açacağınız kanaldaki paylaşımlarla kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretli reklam hizmetlerinden yararlanarak YouTube’da hedef kitlenizin izlediği yayınlar sırasında reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için hazırladığınız videonun hedef kitlenizin beklentilerine uygun yapıda olması gerekir.

Instagram Reklam Videoları

Ürün ve hizmet satışında oldukça sık tercih edilen platformlardan bir diğeri de Instagram’dır. Instagram reklam videosu hazırlamak için alacağınız profesyonel destek ile takipçi sayınızı artırabilir, ürünlerinizin satılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Instagram’da akış gönderileri oluşturabileceğiniz gibi Reels videolarından ya da öne çıkanlar gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Video çekimi ne kadar profesyonel bir ekipmanla yapılırsa ve profesyonel bir şekilde seslendirilse geri dönüş alma oranı o kadar fazla olur.

 

Pazarlama Videolarının Sağlayacağı Faydalar

Animasyon reklam filmi, ürün tanıtımları ya da kurulum videoları… Hepsi potansiyel müşterilerinizi satın alma davranışına teşvik etmenin farklı yollarıdır. Bu videoları nerelerde yayınlayacağınıza doğru karar vererek istediğiniz etkileşimi kolayca elde edebilirsiniz. Hangi platformu tercih edeceğiniz, hedef kitlenizin yaş aralığına ve farklı özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Örneğin; makyaj ürünleri satıyorsanız Instagram ve YouTube sizin için en uygun platformlardır.

 

Paylaşım için doğru zamanlama bile oldukça önemli bir detaydır. Videonuzu hedef kitlenizin en sık internette vakit geçirdiği zamanlarda yayınlamak ya da ön plana çıkaracak hamleler yapmak, etkili sonuçlar almanızı sağlayabilir. Video pazarlamasının kendine has kurallarına göre hareket etmek ve kısa sürede sonuç almak için profesyonel bir ekiple çalışmanız daha faydalıdır. Her detay ile kendiniz uğraşmanız halinde hedefinize giden yolda çok fazla vakit kaybedebilirsiniz. Start Up Grup’un deneyimli video pazarlama ekibi sizin beklentilerinize uygun şekilde çalışmalarını yürütür. Bu sayede hem web sitenizde hem de internet dünyasının farklı platformlarında, popüler hale gelebilir ve daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

E-Mail Pazarlama

E-Mail Pazarlama

 • Yüksek Kullanıcı Tercihi
 • Daha Düşük Maliyet
 • Daha Yüksek Satışlar
 • Ölçülebilir Sonuçlar
 • Tasarruf Edilen Zaman
 • İçerik Alıcıları Üzerinde Tam Kontrol
mail pazarlama

MAİL PAZARLAMA

 

E-mail ile pazarlama , her markanın başka bir pazarlama kanalı açmasına ve müşteriyle iletişim kurmasına, yeni ürünler, hizmetler, promosyonlar vb. sunmak için kullanılır.İşletmeniz için kuracağımız mail pazarlama sistemi sayesinde ; müşterilerinizin davranışlarına göre pazarlama yöntemleri geliştirerek kampanyalarınızda daha iyi dönüşümler sağlayacaksınız.

 

E-mail pazarlaması nasıl çalışır?

E-mail veritabanları ve toplu mail hizmetleri, bir marka ürün veya hizmet hakkında reklamlar veya kişiselleştirilmiş mesajlar yoluyla gönderilir, amacı genellikle dönüş sağlanamamış müşterilere tekliflerden yararlanabilmeleri için promosyonlar başlatmaktır. Bu şekilde e-mailler rahatsız edici olmaz ve müşteriler buna genellikle çok değer verir. 

 

Ancak yalnızca amacı promosyonlar sunmak değil, aynı zamanda aşağıdakiler gibi daha birçok şeye olanak sağlar :

 

-İnternet sitenize abone olan veya size mail adresini iletmiş müşterilerinize ; markanız ile ilgili güncel bilgileri paylaşmayı sağlar.

 

-Daha fazla bilgi istemek, değerlendirmek veya yorum bırakmak için müşterilerle iletişim halinde kalırsınız.

 

-Markanızı müşterilerinizin aklında tutmanıza olanak sağlar. Dolayısıyla marka bilinirliği açısından çok önemlidir.

 

-Yeni projelerinizi , hizmetlerinizi veya ürünlerinizi müşterilerinize tanıtarak geri dönüşleri analiz edebilirsiniz. Buna göre yatırımlarınızı şekillendirebilirsiniz.

E-mail kampanyalarının çok sayıda avantajı vardır. Ancak öne çıkan bir avantaj , özellikle iyi bir takip sağlayarak ve hedef kitlemizin nasıl davrandığını, kimin tıkladığını, kimin yönlendirdiğini ve daha fazlasını anlamak için kampanyanın izlenebilme etkinliğidir. Tüm bunlar, kitlelerinizi daha iyi anlamanıza ve analizlerinizi ayırmanıza yardımcı olur.

 

Sonuçta bu, kampanyalarımızı geliştirmemize ve sahip olduğumuz büyümeyi yavaş yavaş ölçmeye devam etmemize olanak tanıyor.

Bir e-mail kampanyası tasarlamak için tek ihtiyacınız toplu mail hizmetleri gibi gözükse de aslında bu en basit adımıdır.

 

Asıl kriter kaliteli içerik ve grafik tasarımlarıdır. Müşterilerinizin hareketlerini takip edebildiğimiz için buna göre stratejiler geliştirmeliyiz. E-ticaret iş modelinde bu daha çok promosyon üzerine kuruludur. Ancak işletmeniz hizmet sektöründe ise ; müşterilerinize duygusal , mantıksal ve korkudan yararlanabileceğiniz e-mail stratejileri kurmalısınız. Doğru planlama ile bir mail listesi işletmenize büyük bir dönüşüm sağlar. 

 

Hedef kitleniz ve bünyenizdeki müşteriler ile etkili bir iletişim kurmak için ; markanızın e-mail pazarlamasını doğru şekilde yönetmelisiniz.

SMS Pazarlama

SMS Pazarlama

 • Anlık İletişim
 • Yüksek Okunma Oranı
 • Müşteri ile İletişimi Kuvvetlendirir
 • Kısa ve Net Mesaj İçerir
 • Zamandan Tasarruf
 • Maliyet Verimliliği
sms marketing

SMS PAZARLAMA

Basit bir ifade ile SMS pazarlama, müşterilerle kısa mesajlar aracılığıyla iletişim kurmaktır .SMS pazarlaması; basit ve doğrudan bir iletişim kanalıdır. Ekonomiktir ve çok iyi ölçeklenir.

 İki ana SMS pazarlaması türü vardır:

 1. SMS pazarlama kampanyaları :

  SMS pazarlama kampanyaları temelde toplu sms mesajlaşmasıdır. Markalar ; promosyonları, kuponları, satış bilgilerini , güncel bilgileri ve diğer pazarlama mesajlarını aynı anda birçok alıcıya göndermek için SMS pazarlama kampanyalarını kullanır. 

 2. İşlemsel pazarlama :

  İşlemsel SMS pazarlaması bire bir pazarlamadır. İşlem mesajları, daha fazla bilgi istemek için bir metin mesajı göndermek, bir sipariş vermek veya bir müşteri hizmetleri sohbet robotuyla iletişim kurmak gibi bazı belirli davranışlarla tetiklenir.

Toplu Mesaj Göndermenin Yararları

-Doğrudan İletişim :  Müşteri ile doğrudan bir görüşme açan birkaç pazarlama kanalından biridir

-Yüksek Müşteri Dönüşü : Sms mesajları yüksek açılma oranına sahiptir.Metin mesajlarının çoğu ilk bakışta açılır. Buda dönüşüme yüksek katkı sağlar.

-Anında Teslimat ; toplu sms otomasyonları ile yüksek sayıda kullanıcıya çok kısa sürede mesajlarınızı iletebilirsiniz.

Remarketing ( Yeniden Pazarlama )

Remarketing (Yeniden Pazarlama)

 • Doğru Erişim/Doğru Zamanlı Hedefleme
 • Odaklı Reklamcılık
 • Büyük Ölçekli Erişim
 • Etkili Fiyatlandırma
 • Marka Bilinirliğini Arttırma
yeniden pazarlama

REMARKETİNG

(YENİDEN PAZARLAMA)

 

Remarketing ; dijital pazarlamanın en önemli adımlarından biridir. Genel olarak tüm işletme sahipleri ve reklam denemeleri yapan kişiler direkt reklam vererek para kazanmaya çalışır . Fakat işinizi asıl karlı yapacağınız nokta verilerinize göre Remarketing çalışması yaptıktan sonraki süreçtir. Ayrıca marka bilinirliği açısından da büyük öneme sahiptir.

Peki Remarketing nedir ? Aslında internet kullanıcıları ;  sosyal medya mecraları , internet siteleri , telefondaki uygulamalar gibi mecralarda sürekli buna maruz kalır. Fakat çok az kullanıcı farkındalığa sahip. 

Basitçe açıklamak gerekirse Remarketing ; dijital mecralarından birisini ziyaret ettiğiniz markaların size satış yapana kadar reklamlarını tekrar tekrar göstermesidir. İnternet ortamında aradığınız markaya ait ürünler veyahut servisler ile alakalı farklı reklam kreatiflerini sürekli görürsünüz. Burdaki asıl amaç marka bilinirliği yaratmak ve ziyaret gerçekleştiren müşterilere satış yapmaktır. Kullanıcılar ilk ziyarette markayı tanımadığı için güvenmeyebilir , aynı ürün veya servis ile alakalı başka markaları araştırmak isteyebilir , durumu o an için alışverişe müsait olmayabilir.Bunun gibi sebeplerden dolayı ilk ziyaretteki satış oranı oldukça düşüktür. Bu yüzden sürekli ziyaret eden kitleyi markanıza karşı sıcak tutmalısınız. Kabul edelim ki bunu hepimiz yaşadık ve daha sonra satın alma gerçekleştirdik. Çünkü istersek ziyaretçilerin hareketlerini adım adım takip edebiliriz. Hangi sayfayı ziyaret etti , hangi servise baktı , hangi ürüne baktı , hangi kataloğa baktı , hangi butonlara tıkladı gibi hareketleri biliriz . Aynı şekilde yaş , cinsiyet , konum gibi demografik bilgilere de ulaşılır.

İşletmeniz için remarketing çalışmalarında neler yapıyoruz ;

– Google ve Facebook takip eklentilerini internet sitenize entegre ediyoruz. ( Google Tag Manager , Google Analytics , Facebook Pixel)

-Gerekli kitleleri bulabilmek için takip eklentilerinin işlevsel kurulumunu yapıyoruz.

-Reklam verilerinizi analiz ederek buna uygun reklam planlaması yapıyoruz.

-Remarketing için ; özel kitleler belirlenir ve bu kitlelere özel reklam kreatifleri hazırlanır.

-Bu çalışmalar ile marka bilirliğiniz ve dönüşümleriniz arttırılır.

 

Remarketing ile daha fazla bilgi sahibi olmak için blog sayfamızı ziyaret edebilir veya direkt bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google İşletme Kaydı

Google İşletme Kaydı

 • İşletmeyi tanıtma şansı elde edilir.
 • İşletmenin Google tarafından onaylanması, güvenilirliğini de arttırmaktadır.
 • İşletmenin adresi Google haritalar tarafından kullanıcılara sunulacağı için daha rahat şekilde bulunabilecektir.
 • İşletme hakkında kullanıcılar tarafından yorumlar yapılabilir ve işletme sahibi bu yorumlara cevaplar yazabilir.
 • Müşteriler iletişim bilgilerini görerek işletme sahibi ile daha rahat şekilde iletişime geçebilirler.
 • Bu araç sayesinde, kullanıcıların yorumlarına erişerek ürün geliştirme yapılabilir.
 • İşletmenin fotoğrafları eklenebilir. Fotoğrafları olan işletmeler, kullanıcılar tarafından daha çok ziyaret edilmektedir ve yol tarifi daha detaylı oluşturulmaktadır.
google my business

Google İşletme Kaydı ve Harita dizinleri, Yerel Seo ve çevrimiçi itibar için,  arama motoru sıralamalarında hayati bir rol oynar.

Bu yüzden işletme kaydını iyi optimize etmeye dikkat etmek çok önemlidir.

Google İşletme Kaydı : tüm yerel işletmeler için bir gereklilik

Geçmişte, yerel bir işletmeyi yönetenler, Sarı Sayfalara dahil olmak için ödeme yapmak, çeşitli yerel gazetelerde reklam vermek, broşür ve kuponlarla tanıtım, posta yoluyla pazarlama, telefonla pazarlama ve yerel radyo ve televizyonlar gibi bir dizi çevrimdışı reklam seçeneğine sahipti. Bu uygulamalar, halkın çevrimiçi olarak şirket arama eğiliminin artması nedeniyle büyük ölçüde azalmış olsa bile, değerlerini korumaktadır. Bununla birlikte, günümüzde bu faaliyetlerin isteğe bağlı olarak kabul edilebileceği söylenebilirken, İnternet pazarlamasının her yerel işletme için giderek daha fazla bir gereklilik olduğu söylenebilir. Bugün internette bir firma bulunamazsa, bu piyasada yokmuş gibi olur.

Alıntılar: tek bir dijital pakette eski medya

Son yıllarda, çevremizde belirli bir ürün veya hizmet sunan yerel bir işletme hakkında bilgi bulma şeklimiz değişti: Daha önce Sarı Sayfaların (“analog dizin” olarak tanımlayabileceğimiz) kullanımına başvurmuş olsaydık, bugün müşteri aramaları Google’a taşındı. Aslında, İnternet aramalarının% 40’ından fazlası yerel bir işletmeyi aramak için yapılıyor.

Bu nedenle, yerel bir işletmeye sahip şirketlerin çabalarını, Yerel Seo stratejilerini kullanarak referans topluluğu durdurmaya yoğunlaştırmaları iyidir . Yerel SEO sayesinde, bir şirketin web sitesi iyi tanımlanmış bir coğrafi alan içinde yerel olarak konumlandırılabilir.

Bir şirketin coğrafi referans alanındaki arama motorlarında yerel konumlandırma faktörleri arasında, yerel alıntılar veya NAP’yi ileten web sitesi dışındaki web üzerindeki faaliyetlerden herhangi bir şekilde bahsedilmesi , yani adı, numarası telefon, adres, web sitesi ve dizinlerde yer alan bir referans e-postası. Web üzerindeki firmaları bir araya getiren bu web sitelerinde, firmayı ve kapsadığı coğrafi alanı en iyi temsil eden bir ürün kategorisi belirtilmesi gerekmektedir.

Bir de Yerel Seo stratejisi sıra İnternet’te görünürlük, yapmak para kazanmak ve kullanıcılar tarafından yapılan yerel aramalarda daha kolay görünmesini sağlar, çünkü bir dizinde yerel işyeri ruhsatı esastır. Dizinler, işletmenizi yerleştirebileceğiniz, telefon numarası, adres ve web sitesine bağlantı gibi eksiksiz bilgileri içeren kartlar oluşturan büyük sitelerdir. Kesin olarak bu bilgileri girerek, belirli bir coğrafi bölgenin çevrimiçi görünürlüğünü güçlendirmek ve değerli kurumsal web sitesine gelen bağlantılar oluşturmak mümkündür.

Bu nedenle çevrimiçi alıntılar, geleneksel çevrimdışı reklamcılık ile aynı rolü oynar. Bununla birlikte, hantal ve modası geçmiş kağıt dizinlere göz atmadan, Google My Business, Facebook veya Yelp gibi büyük platformlar, kullanıcıların şehirdeki herhangi bir işletmeyi dijital dizinler aracılığıyla anında bulmalarına olanak tanır. Müşteri, her firmanın işletme kaydına bakarak araştırmasını anında değerlendirebilcektir.

Google İşletme Kaydı’nın avantajları

Hiçbir rekabetçi yerel şirket, çevrimiçi dizinlerin reklam potansiyelinden vazgeçmez. Pagine Gialle’nin basılı dizinlerinde bulunmanın getirdiği maliyetlerin aksine, yerel şirket verilerinin indekslerinin çoğuna çevrimiçi olarak dahil olmak ücretsizdir.

Müşterileri faaliyetleri hakkında bilgilendirmek için el ilanları, kuponlar veya afişler gibi reklam materyallerinin basılmasını içeren geleneksel kağıt pazarlamasına kıyasla, dizinlerle en önemli bilgilerin tümü dijitaldir ve web üzerinde tek bir alanda bulunur. Tek bir eksiksiz sekmeden, bir tüketici bir işletmeyi keşfedebilir, nerede olduğunu, ne yaptığını, şirketin piyasaya sunduğu teklifleri ve promosyonları öğrenebilir.

Resimleri, videoları, sanal turları, arama düğmelerini ve sosyal medya profillerine bağlantıları destekleyen yerel kartlarda, bir tüketici, mobil cihazlarının rahatlığında bir işletmeyi görebilir ve duyabilir. Ek olarak, doğrudan işletmeyle etkileşim kurmak için aramak veya sosyal medya bağlantılarını takip etmek için tıklayabilirler. Ne radyo reklamı ne de reklam bir işletme kaydı kadar iyidir.

Yerel yerleşimde yakın ve müşteri geri bildirimi olan işetlemeleri seçin

İşletmenizi kaliteli dizinlerde listelemek , arama sonuçlarındaki konumunu olumlu yönde etkileyecek ve yerel ağa görünürlük getirecektir.

Öncelikle hangi platformlarda listelenmesinin mantıklı olduğunu belirlemeniz gerekir. Arama motorları tarafından iyi indekslenmiş ve güvenilen değer dizinleri Google My Business, Facebook, Yelp, Business Network, Hot Frog, FourSquare ve Bing for business.

Google My Business , yerel işletme hakkında doğru ve periyodik olarak güncellenen bilgiler içeren bir şirket işletmesi oluşturarak günlük olarak incelemeler almak ve müşteri sayısını artırmak için avantajlı bir çevrimiçi tanıtım aracıdır. Google Haritalar, Google Rehber’i, stratejimizin anahtar kelimelerini içeren şirket açıklamasından, açıklayıcı fotoğrafların yüklenmesine, şirket bağlantılarının eklenmesinden ( telefon numarası ve adres) açılış ve kapanış saatlerine kadar herşeyi müşterilerinize bildirmenize olanak sağlıyor.

Her girişimci, şirketi hakkında internette veri girmeye ve yayınlamaya doğru ve tutarlı bir şekilde dikkat etmelidir: eğer eksik veya yanlışsa, tüketicileri yanlış yönlendirebilir ve şirketin işini olumsuz yönde etkileyebilirler.

Verilerin yayılması profesyonel ve sürekli bir şekilde gerçekleştirilirse ve diğer Yerel SEO stratejileri eşlik ederse, herhangi bir aktivite, kullanıcılar tarafından yapılan aramayla ilgili ilk sonuçlar arasında görünebilir.

Digiarium, Web Pazarlama paketlerini Yerel İşletme Kaydı Optimizasyonu hizmeti ile zenginleştirdi . Manuel olarak müdahale ediyor ve haritaları, uygulamaları, arama motorlarını ve sosyal ağları düzeltiriz. Konumlarınız arama motorlarında daha iyi performans gösterecek ve müşterileriniz karar verirken sizi çok daha kolay bulacaktır.