https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min.png

E Ticaret Danışmanlığı & Yönetimi 🛒

Bir E ticaret projeniz var ise doğru adrestesiniz! E Ticaret için çözümlerimizi inceleyin ✨
Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Online satış siteniz 7/24 açık
E-ticaretin maliyetleri daha düşüktür
Mağazanızı daha fazka kişi ziyaret eder
İş şansınızı çoğaltırsınız
Ticari faaliyetlerinizi daha kolay planlarsınız
Değişime çabuk uyum sağlayabilir
E Ticaret Ajansı

E Ticaret Ajansı

E Ticaret Çözümlerimiz için Aşağıyı inceleyebilirsiniz👇

E-ticaret ve Avantajları :

İşletmeniz için bir e-ticaret sitesi oluşturmayı mı düşünüyorsunuz? Online satış yapmak ve hedef pazarınızı genişletmek ister misiniz?
Bu yazıda, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak ve cironuzu artırmak için bir e-ticaret sitesinden elde edebileceğiniz tüm avantaj ve avantajları keşfedeceksiniz.

Bir e-ticaret sitesi mi kuruyorsunuz?

Büyümek ve gelişmek için iyi bir fırsat seçiyorsunuz!
Birkaç yıl öncesine kadar ürünle iletişimin olmaması, bir satış elemanıyla anlaşmanın imkansızlığı, uzun bekleme süreleri ve nakliye maliyetleri, kullanıcıları çevrimiçi alışveriş yapmaktan caydırıyordu.
Bugün durum tamamen değişti: online alışveriş trendleri sürekli büyüyor . Giderek daha fazla insan, ödeme yöntemlerine olan daha fazla güven sayesinde, müzakerelerini çevrimiçi olarak tamamlamayı seçiyor.
Alıcılar için sayısız avantaj : Malları doğrudan evden teslim alma kolaylığı , çeşitli pazar tekliflerini hızlı bir şekilde karşılaştırma yeteneği , başka yerde bulması zor olan niş ürünleri satın alma avantajı ve son olarak, ama en az değil, avantajlardan yararlanma fırsatı. avantajlı teklifler ve promosyon indirimleri.
Bir e-ticaret sitesi oluşturmak sadece satın alanlar için faydalı değildir.
Bir çevrimiçi satış platformu aracılığıyla, küçük ve büyük şirketler ciroyu artırmayı ve müşteri sadakati oluşturmayı hedefleyebilir. Kaliteli çalışma ve kusursuz müşteri hizmeti ile ulaşılabilecek hedefler, keyifli bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlamıştır.

Kendinizi elektronik ticaret dünyasına sokmak ve ağın sunduğu fırsatları değerlendirmek mi istiyorsunuz?

İşte şirketler için bir e-ticaretin 6 avantajı

1. Online satış siteniz 7/24 açık

Online alışverişin bir avantajı, gün ve saat sınırlaması olmaksızın günün her saatinde satın alma imkanıdır .
Bu, yalnızca ne zaman alışveriş yapacağını sakince seçebilen alıcı için değil, aynı zamanda dükkânının kepenklerini “indirmek” zorunda kalmayan satıcı için de bir ayrıcalıktır.
Bir e-ticaret sitesinde hafta içi ve tatil günleri yoktur ve kısa süreli hareketsizliklerde bile siparişleri çok kolay bir şekilde yönetmek mümkündür.
Ayrıca, çevrimiçi satış yapmak için bir depoya sahip olmak gerekli değildir : birçoğu , paketleme ve nakliye işlemlerini doğrudan tedarikçiye devretmenize olanak tanıyan yeni satış sistemi olan dropshipping’i seçer .

2. İş şansınızı çoğaltırsınız

Küçük-orta ölçekli bir işletmeyseniz, işletmeniz muhtemelen belirli bir bölgesel alanla bağlantılı olacaktır, büyük bir şirket veya çok uluslu bir şirketseniz kesinlikle daha geniş bir faaliyet alanına sahip olacaksınız.
İster yerel, ister ulusal veya uluslararası düzeyde faaliyet gösteriyor olun, ister az çok yapılandırılmış bir gerçeklik olun, bir gerçek kalır: asla hiçbir yerde olamazsınız. İnternet ile, evet.
Bir e-ticaret ile ilgi alanınızı genişletebilir, kendinizi yurtdışında tanıtabilir ve yeni pazar payları elde edebilirsiniz.
Yeni ilginç iş fırsatlarının ortaya çıkması nadir değildir. Bu nedenle özellikle firmalar arası rekabetin tıklamalarla da ölçüldüğü günümüzde hafife alınmaması gereken bir kanaldır.

3. Tasarruf: Bir e-ticaretin maliyetleri daha düşüktür

Bir e-ticareti başlatma ve sürdürme maliyetleri, geleneksel bir mağazadan daha düşüktür.
İşletmeyi yürütmek için bir oda kiralamak, masrafları ödemek (yapı maliyeti yoktur!) ve personel kiralamak gerekli değildir . Kendi çevrimiçi vitrininizi kurmak bile daha kolaydır: sadece kategoriler oluşturun, ürünler ekleyin ve ayrıntılı açıklamalar ve yüksek çözünürlüklü resimlerle onlara eşlik edin.
Bu nedenle elinde büyük bütçeleri olmayan küçük bir şirket bile kurumsal hedef ve stratejileri doğrultusunda kendi online satış kanalını açmayı düşünebilir.

4. Ticari faaliyetlerinizi daha kolay planlayın

Bir promosyon teklifini iletmek veya yeni bir çevrimiçi reklam kampanyasını yaymak için tek bir tıklama yeterlidir.
E-ticarete bağlanarak herkes ürün haberlerini, gelecek yayınları, devam eden promosyonları gerçek zamanlı olarak öğrenebilir.
Öte yandan, fiyat değişikliğini bildirmek veya mağaza içi tanıtım kampanyası yapmak çok farklıdır: Daha kitlesel bir iletişim yürütmek, etkinlikler düzenlemek , satış noktalarına tedarik etmek gerekir.
Bu, bu araçların işe yaramaz olduğu anlamına gelmez, aksine, çoğu zaman en iyi sonuçları getiren entegre bir iletişim eylemidir , ancak sadece çevrimiçi ticari eylemler daha hızlı gerçekleştirilebilir.

5. Daha fazla görünürlük elde edin

E-ticaret sitesi, tamamen ticari bir işleve sahip olsa da, satış ve ciro artırmaya yönelik olsa da , kurumsal imajın tanımlanmasına da katkıda bulunur .
Alışveriş yapmak istediğiniz e-ticaret sitesinin (belki de büyük bir markanın) aslında var olmadığını hiç keşfettiniz mi? Günümüzde e-ticaretin faydaları açıktır.
Çevrimiçi satış platformu aracılığıyla bir şirket , müşterileri için değer yaratabilir .
Nasıl?
Bir sunan müşteri odaklı kaliteli hizmet. Müşteriyi ve müşteri ile iletişimi merkeze almak, imajın geri dönüşünü sağlayabilecek etkili bir strateji uygulamak için önemlidir.

6. Hedefinizin profilini çıkarın ve yeni stratejiler uygulayın

E-ticaret sitesi kurmanın avantajları nelerdir?
Çünkü online bir satış kanalı üzerinden satın alma işlemlerini izleyebilirsiniz.
Bugün ağ, bireylere ve şirketlere , satış eğilimlerinin eksiksiz bir görünümüne sahip olmaları için birçok web analizi aracı sağlar, ancak yalnızca bu değil.
Bir e-ticaret sitesi aracılığıyla kullanıcıların izledikleri yolları , en çok görüntülenen ürünleri , gerçekleştirilen işlemleri izlemek ve hedef profilini çıkarmak için değerli bilgiler elde etmek mümkündür.
Elde edilen verilerin ve hedefin dikkatli bir analiziyle, her bir kampanyanın etkinliğini anlamak ve yeni, hatta daha etkili ticari stratejiler uygulamak mümkündür.
Çevrimiçi satın alma eğilimleri, e-ticaretin ilk dönemini karakterize eden güvensizliğin, çevrimiçi işlemlerde daha fazla güvene yol açtığını göstermektedir.
Bununla birlikte, bazıları e-ticaret ile ürüne dokunmanın ve muhatap ile “fiziksel” bir temas kurmanın mümkün olmadığından şikayet ediyor.
Online alışveriş deneyiminin mağazadakinden farklı olduğu yadsınamaz, ancak bu birinin diğerinden daha iyi olduğu anlamına gelmez.
Gördüğümüz gibi, bir e-ticaret sitesi oluşturmak , geniş kitlelere ulaşmak ve ürünlerinizi denizaşırı ülkelerde satmak gibi başka türlü düşünülemeyecek pazarlama hedeflerine ulaşmak anlamına gelir .
Ayrıca, çoğu zaman, her ihtiyaca özen gösteren bir müşteri hizmetleri aracılığıyla , bu eksiklikleri kısmen telafi ederek oldukça tatmin edici bir alışveriş deneyimi sunmak mümkündür .

GLOBAL E Ticaret
YEREL E Ticaret
Karma E Ticaret
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

E-Ticaret Nedir?

İlerleyen teknoloji, artık oturduğunuz yerden istediğiniz ürüne ulaşma fırsatı vermektedir. Bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi cihazlarınızı kullanarak alışveriş yapmanızı sağlayan sistem, elektronik ticaret yani e-ticaret olarak adlandırılır. 2000’li yıllardan itibaren gelişmeye başlayan bu sistem, işletmeler ve tüketiciler için birçok avantajı aynı anda sunar.

E-Ticaret Türleri

E-ticaretin farklı şekillerde yapılması mümkündür. Bunlardan en bilinenleri, şirketten şirkete(B2B) ve şirketten tüketiciyedir (B2C). Bunların dışında şirket ya da tüketicinin kamu idaresiyle yaptığı e-ticaret vardır. B2B ve B2C’yi birbirinden ayıran temel nokta ise müşteri kitlesidir.

E-Ticaretin İşletmeler Açısından Avantajları Nelerdir?

E-ticaretin avantajlarını düşündüğünüzde, çok sayıda maddeyi arka arkaya sıralamak mümkündür. Küçük işletmeler açısından düşünüldüğünde, en başta fiziksel mağaza kiralama ve personel çalıştırma maliyetlerin azaltılması açısından avantajlıdır. Bunun yanı sıra:

 

 • Sadece belirli bir bölgenin dışına çıkarak kilometrelerce uzaktaki birine bile satış yapılabilir.
 • Fiziksel mağazalarda tüm ürünleri sergileyecek alan bulamayan işletmeler, internette özgürce ürünlerini tanıtabilir.

 

E-ticaretin tüketiciler açısından avantajları ise şunlardır:

 

 • Evden, iş yerinden ya da bir kafede otururken istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz.
 • Vakit açısından da e-ticaret daha avantajlıdır. Çok fazla zaman harcamadan siparişinizi oluşturabilirsiniz.
 • Tüketici haklarını koruyan yasal düzenlemeler sayesinde iade, değişim gibi imkânlardan da yararlanabilirsiniz.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-ticaret nasıl yapılır sorusuna verilecek pek çok cevap var. Kendi web siteniz üzerinden satış yapabileceğiniz gibi online pazar yerlerini, sosyal medyayı ve mobil uygulamanızı kullanarak da satış yapabilirsiniz.  E-ticaret konusunda deneyimli işletmelerin tercihi, hepsini bir arada yapmaktır. Bu sayede daha fazla tanınan bir marka haline gelerek işlerinizi gittikçe büyütebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Hazırlanır?

Satışlarınızı sosyal medyadan ya da mobil uygulamadan yapsanız da bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız, kullanıcıların güvenini kazanmanız açısından önemlidir. Satış amaçlı bir internet sayfası, tamamen kullanıcı odaklı olarak tasarlanmalıdır. Kullanılan renkler, resimler ve ürün açıklamaları; potansiyel müşterileri satın alma davranışını sergilemeye teşvik etmelidir. Bunun yanı sıra site hızı, ödeme güvenliği, tasarım gibi detaylar da son derece önemlidir.

Web Tasarımı

Web tasarımı; bir internet sitesinde tema seçimi, renklerin belirlenmesi ve kullanıcı deneyimini iyileştiren tüm düzenlemelerin yapılmasıdır. İyi bir web sayfasında bulunması gereken özellikler şunlardır:

 

 • Sattığınız ürünlere ya da sunduğunuz hizmetlere uyumlu bir tasarım kullanmalısınız.
 • Kullanıcıların site içerisinde rahatça gezinebilmesi için menü seçeneklerini zenginleştirmelisiniz.
 • Profesyonel bir görüntü için logonuz, firmanıza ilişkin detaylar, ürün ve hizmetlerinizi anlatan açıklamalar; sayfanızda yer almalıdır.
 • Arama çubuğu, kolay ulaşılabilir bir noktada olmalıdır.

SEO(Arama Motoru Optimizasyonu)

Hedeflediğiniz kişilerin sizin siteniz hakkında bilgi sahibi olması ve sitenizi ziyaret etmesi için düzenli SEO çalışması yapmanız ya da yaptırmanız gerekir. SEO, Google’ın sayfanızı kullanıcılarına ilk sıralarda göstermesi için yapmanız gereken çalışmalardır. Örneğin, bir ayakkabı satış siteniz var diyelim. Google’a bir kişi, kadın siyah spor ayakkabı yazdığında ilk sırada gördüğü sayfalardan alışveriş yapma eğilimindedir. Sizin siteniz de ilk sıralarda yer aldığı takdirde daha çok kişi web sitenizi ziyaret eder. E-ticaret SEO çalışması yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır:

 

 • Yaptığınız işe en uygun anahtar kelimeleri belirleyin.
 • İlk sıralarda yer alan rakiplerinizin neler yaptığına bakın.
 • Ürün ve hizmetlerinizi tanıtan SEO uyumlu içerikler hazırlayın.
 • Ürün ve hizmetlerinizle alakalı blog yazıları ile ziyaretçilerinize farklı bilgiler verin.
 • Site içi linkleme ve backlink gibi yöntemlerden yararlanın.
 • Görselleri anahtar kelimeleri de içerecek şekilde isimlendirerek boyutlarını düzenleyin.

 

SEO; her ne kadar sitenizi Google’ın beklentilerine uygun hale getirmek olsa da sizin amacınız, ilk başta kullanıcıları memnun edecek değişimleri gerçekleştirmektir. Bu sayede hemen çıkma oranını düşünerek ziyaretçilerinizin sitenizde uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Satış Nasıl Yapılır?

Sosyal medya e-ticaretin son yıllarda farklı bir boyut kazanmasını sağlamıştır. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ve farklı platformların çıkması, işletme sahiplerini mecburen bu mecrada da aktif olmak zorunda bırakmıştır. Çoğu site sahibi, Facebook ve Instagram gibi platformlardan ürünlerini tanıtmakta ve web sitesine link vererek satışa yönlendirmektedir. Facebook ve Instagram, doğrudan platform üzerinden satış yapmaya da imkân vermektedir.

 

Etkileyici bir sosyal medya profili oluşturarak ve etkileyici ürün görselleri paylaşarak, siz de sosyal medyada sıkça ziyaret edilen bir sayfaya sahip olabilirsiniz. Her platformun algoritması farklı olduğu için bu noktada bir uzman desteği almanızda fayda var.

Online Pazar Yerlerinde Satış Nasıl Yapılır?

Tek bir internet sitesi ya da uygulama üzerinden farklı markaların ve firmaların satış yaptığı yerlere online pazar yeri adı verilir. Trendyol,  Hepsiburada, Gittigidiyor en popüler pazar yerlerinin başında gelir. Siz de ürünlerinizi buralarda satarak daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Hepsiburada’dan ya da Trendyol’dan satış nasıl yapılır diye merak edenlerin ilk önce iyi bir e-ticaret yazılımına sahip olması gerekir. Bu yazılımlar; ürünlerin pazar yerine aktarılmasını, açıklamalarının yazılmasını ve görsellerinin yüklenmesini daha kolay hale getirir.

Uygulama Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

E-ticaret mobil uygulama üzerinden de yapılabilir. Bu konuda profesyonel bir hizmet almanız daha sağlıklı olur. E-ticarette kullanıcıların size güvenmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde kimse uygulamanızı kullanmak ve kredi kartı bilgilerini girmek istemez. Yapmanız gereken profesyonel mobil uygulama hizmeti almak ve satışlarınızı buraya taşımaktır.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Yönetilir?

Bir siteyi yönetmek, sadece tasarlamaktan ya da ürünleri oraya girmekten ibaret değildir. Satış grafiğinizi belirli bir seviyede tutmak ya da daha yükseğe çıkarmak için çaba sarf etmelisiniz. Öncelikle müşterilerinizden gelen olumlu ya da olumsuz her yorumu cevaplandırmalı ve gerekli düzenlemeleri yapmalısınız. Aynı zamanda:

 

 • Sitenizi sürekli güncel tutmalı ve stoklarınız konusunda bilgilendirme yapmalısınız.
 • Stokları tükenen ve talep gören ürünleri, tekrar satışa sunmakta gecikmemelisiniz.
 • Güvenlik açıklarını ihmal etmemeli ve bunları engelleyen sistemleri kullanmalısınız.
 • Siber saldırılara karşı her türlü tedbiri almalısınız.

E-Ticaret Sitesinin Tanıtımı Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi tanıtımı için en bilindik yöntem, Google’da ya da sosyal medyada reklam vermektir. Bu reklamlar, sizin sunacağınız bütçeye uygun sayıda kişiye ve belirleyeceğiniz hedef kitleye gösterilir. Bu noktada hedeflediğiniz kitleyi doğru belirlemelisiniz.

 

Tanıtım için tercih edeceğiniz yollardan biri de farklı sitelerde yayınlanan tanıtım yazılarıdır. Bu sizin sunduğunuz ürünleri, satın alabilecek kişilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir haber sayfası ya da popüler bir sayfa olabilir.

E-Ticaret Sitesinin Satışları Nasıl Artırılır?

Belirli bir satış hacmi elde ettikten sonra daha iyisini yapmak için farklı ürünler satmaya başlayabilir ya da var olan ürünlerinizin daha sık satılmasına yönelik çalışmalar yürütebilirsiniz. Tabii bunun için stoklarınızın yeterli olması çok önemlidir. Cezbedici sloganlar, merak uyandırıcı ürün açıklamaları ya da kaliteli videolar; bu noktada yapabilecekleriniz arasındadır.

E-Ticaret Sitesi Sahibi Olmanın Yasal Yükümlülükleri Nelerdir?

Türkiye’de gelir getirici her iş, vergilendirilmeye tabiidir. E-ticaret vergilendirme sürecinde ilk yapmanız gereken şirket kurulumunuzu gerçekleştirmektir. Şahıs şirketi ya da sermaye şirketi kurarak faaliyetlerinize başlayabilirsiniz. Bu aşamada güvenebileceğiniz bir mali müşavirle beraber çalışmanız gerekir. Bunun nedeni beyanname verme zamanlarını kaçırmamak ve eksik vergi ödememektir. Aynı zamanda şirket sahiplerinin beyannamelerini bir mali müşavire imzalatması zorunludur.

 

Siz de hedef kitlenizin beklentilerine uygun bir web sitesine sahip olmak ve e-ticaretle ilgili tüm ihtiyaçlarınız için profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

🏆GOOGLE BENİM İŞLETMEM’DE
HAKKIMIZDA YAPILAN YORUMLAR💪

km-testimonial-pic
EMİN YILMAZGRUPLOG / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Teorik ve uygulamada dijitalle ilgili her konuya hakimler. İlgi ve alakada gayet güzel. Gecenin 1 inde aradığımda bile cevap vererek işi çözdüler.

km-testimonial-pic
ÖZLEM AKSOYKADIN GİRİŞİMCİ / İŞLETME SAHİBİ

Tanıtım filmimizi biz bile bu kadar iyi senaryo haline getiremezdik gerçekten çok başarılı bir iş oldu sağolun

km-testimonial-pic
FIRAT ÇOLAKDİJİTAL GİRİŞİMCİ

Digiarium ekibi sıfırdan kurduğum şirketimin bütün dijital sürecini titizlikle ve sistemsel yönettiler. Kendileriyle internet üzerinden tanıştığım için burdan da teşekkür etmeyi borç bildim. İyi ki dediğim işlerden birisi oldu

 

:

 

“Yerinde sayanlar, yürüyenlerden daha çok ses çıkarır.”

 

“LimitSizsiniz!” – Mümin Sekman

 

“Dikkat ederseniz, “bilgi” beş harflidir, beşte dördü “ilgi”dir!”

Eğer Bu Tarz Girişimci Sözleri İlginizi Çekiyorsa, Dijital’de En Güncel Haber ve Öğretici İçerikleri Görmek İstiyorsanız ; Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz 👇👇💪 🤚