https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min.png

Video Prodüksiyon Ajansı'mız İstediğiniz Hayali Sizin İçin Kurgular📽

Dijital'de Daha Akılda Kalıcı ve İtibar Sahibi Olmak için Video Prodüksiyon Çözümlerimizi İnceleyin👍
Video Prodüksiyon için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Video Prodüksiyon’un Size Faydaları Nelerdir?

Videolar Daha İlgi Çekicidir
Videolar Satın Almaya Eğlim Oranlarını Artırır
Daha Çok Kişiye Erişim ve Düşük Maliyet
Videolar Kalite ve Güvenilirliği Arttırır
Videoların Akılda Kalıcılık Oranı Daha Fazladır
Arama Motorlarının Gözünde Videolu İçerikler Daha Olumlu Sonuçlanır
Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Video Prodüksiyon :

Tanıtımınızı ve reklamınızı yapmak adına hazırladığınız videoların beklenen etkiyi yaratması için profesyonel bir şekilde kurgulanması gerekir. Bunun için video fikri kafanızda belirdiği anda profesyonel bir destek alarak ortaya daha iyi çalışmaların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Video prodüksiyon üç aşamalı bir süreçte gerçekleştirilen bir işlemdir. Bunlar; yapım öncesi, yapım ve yapım sonrası olarak sıralanabilir.

 

Pre-Prodüksiyon :

Video hazırlık aşamasında her detayın en ince ayrıntısına kadar planlanması gerekir. Senaryo, konsept, çekim mekanları, oyuncular gibi çok sayıda detay koordineli bir şekilde planlanmalıdır. Videonun nasıl hazırlanacağına bütçenize ve faaliyet gösterdiğiniz sektöre uygun şekilde karar verebilirsiniz. Bu noktada animasyon şeklinde hazırlanan videolardan profesyonel oyuncuların yer aldığı videolara kadar geniş bir skalada seçim yapma şansınız vardır. Video prodüksiyon şirketi aracılığıyla size sunulan hizmetlerin kapsamına da kendiniz karar verebilirsiniz. Dilerseniz süreci tamamen profesyonel ellere bırakabileceğiniz gibi kendi senaryonuzu hazırladıktan sonra kalan aşamalarda destek alabilirsiniz.

 

Prodüksiyon :

Bu aşamada çekimler gerçekleştirilir. Mekân çekimi ya da oyunculuk içeren bir video hazırlanacaksa gerekli teknik donanıma sahip kamera ve aparatlar kullanılır. Animasyon filmi hazırlanması halinde ise senaryoya uygun şekilde çizimler yapılır. Çekimler ya da çizimler sırasında detaylı bir çalışma yapılması post-prodüksiyon aşamasını daha kolay hale getirir. Yapım sonrası aşamada tüm görüntülerin harmanlanmasıyla ortaya izleyenlerin sıkılmayacağı uzunlukta bir video çıkarılır.

 

Post-Prodüksiyon :

Video prodüksiyonda son aşamaya gelindiğinde parçaların birleştirilmesi, ses, müzik ve efekt gibi eklemelerin yapılması gerekir. Bu aşamada hedef kitlenin özelliklerine uygun renkler ya da müzikler kullanılmalıdır. Çekim sırasında kullanılan kameralar teknik açıdan ne kadar başarılı ise elde edilen görüntünün de ekrana yansıması o derece kaliteli olacaktır.

Şirket Tanıtımı
Marka Tanıtımı
Kurumsal Tanıtım
Proje Tanıtımı
Hizmet Tanıtımı
Ürün Tanıtımı
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Video Seslendirme :

Animasyon şeklinde olan çalışmalarda, video seslendirme süreci oldukça önemlidir. Animasyonda yer alan görüntülere senkronize bir şekilde eşlik eden, vurgulamaları doğru yapan bir ses izleyicilerin videoyu sonuna kadar izlemesini sağlar. Gerçek görüntülerin yer aldığı çalışmalarda ise ürünü, hizmeti ya da firmayı amacına uygun şekilde anlatacak bir video seslendirme yapılmalıdır.

 

Videoya Müzik Ekleme :

Müzik, farklı duyuları harekete geçiren bir unsur olduğu için reklam videolarında sıklıkla kullanılır. Bu nedenle arka fonda çalan bir melodi, izleyicilerin etkileşim olasılığı artırabilir. Bazı videolarda seslendirme olmaksızın sadece ürün ve müzik de yer alabilir. Bu gibi durumlarda, videoya metin ekleme yoluyla izleyicilerin ürün hakkında daha fazla fikir sahibi olması sağlanabilir.

 

Digiarium ; Alanında Uzman Ekibiyle Video Prodüksiyon Hizmetleri Vermektedir!

Profesyonel bir prodüksiyon hizmeti alarak internette firmanızı, markanızı ya da ürünlerinizi daha görünür kılmak isterseniz, Digiarium’un deneyimli ekibinden destek alabilirsiniz. Farklı mecraların algoritmalarına uygun şekilde hazırlanan videolar, titiz bir süreç sonunda size istediğiniz formatta teslim edilir. Rekabetin her geçen gün daha da arttığı internet dünyasında zirveye ulaşmak için hemen iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Tanıtım Filmi için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Kurumsal Tanıtım Filmi’nin Size Faydaları Nelerdir?

Global Bilinirlik

İnternet ve sosyal platformlar aracılığıyla tanıtım filmi dünyanın her bir yanına ulaştırılabilir

Hızlı Anlatım

Tanıtım filmleri çoğunlukla kısadır; öz anlatım içerir ve seyircinin fazla vaktini alıp, onu sıkmaz

Ekstra Maliyet Yok

Bu filmlerin yayınlanması için fazladan bir ücret ödenmesine gerek yoktur

Ekstra Güvenilirlik

Ürününüzünün üretim sürecini tanıtma şansı

Marka Güvenilirliği

Marka daha güvenilir olarak algılanır

Kısa Sürede Çözüm

Firmalar bu yöntem ile çok kısa bir sürede faaliyetlerini potansiyel hedef kitleye tanıtabilirler

Her Sektöre Uygun

İşletme , Fabrika , Restorant ,Toplantı yerleri , fuarlar vb.  yerlerin yani ; kısaca firmanın tanıtımı yapılabilir

Hızlı Etkileşim, Akılda Kalıcılık

Hedef kitleye sıkça ve kolayca ulaşılabildiğinden akılda kalıcılık artar

Kolay Etkileme

Çok dikkat çekici ve etkileyicidir.

Bayilere Dağıtım

Yeni açılan her bayi için kullanılabilir.

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Kurumsal Tanıtım Filmi

Tanıtım, sesinizi geniş kitlelere duyurmanın en iyi yollarından biridir. Bunu yaparken çağın gerisinde kalan yöntemler yerine hedef kitlenizin sıklıkla vakit geçirdiği mecralarda yer alabilecek bir film hazırlamanız gerekir. Gençlere yönelik ürünler üreten bir firmanız varsa sosyal medyada kurumsal tanıtım filminizle ve diğer faaliyetlerinizle muhakkak bulunmalısınız. Burada hangi platformu tercih ettiğiniz bile başarılı olmanız noktasında etkilidir. Orta yaş grubunda olan kişiler genellikle Facebook’ta vakit geçirirken gençler Instagram ve YouTube gibi uygulamaları tercih etmektedir. Ne zaman ve nerede olacağınıza doğru karar verdiğiniz takdirde istediğiniz başarıya ulaşmanız oldukça kolaydır.

 

Kurumsal Tanıtım Filmi Hazırlama Süreci

Firma tanıtım filminizi hazırlarken bütçenize ve beklentilerinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Tamamen profesyonel çekim yöntemleri eşliğinde çekilen filmler ile hedef kitlenize kendinizi daha iyi aktarmanız mümkündür. Bunun yanı sıra videoya eklenen animasyonlar, efektler de izleyicilerin filme odaklanmaları kolaylaştırır. Uzun geçmişi olan bir firmanız varsa geçmişten bugüne ulaşan nostaljik görüntüler, filmde nereden nereye geldiğinizi vurgulamanızı sağlar. Güven aşılamak için ne gibi başarılar elde ettiğinize ya da sosyal sorumluluk projeleriyle nasıl katkılar sağladığınıza da değinebilirsiniz. Bazı firmalar tanıtım için üst düzey yöneticilerinin ya da sahiplerinin yaptığı bir konuşmanın da videoda yer almasını ister. Bu sayede verilmek istenen mesaj, birinci ağızdan izleyicilere aktarılır. Üretim noktalarınızın, çalışanlarınızın ve hizmetlerinizin yer aldığı görüntüler ile tanıtıma daha etkili bir boyut kazandırılabilir.

FİNANS
PERAKENDE
LOKAL İŞLETME
DEKORASYON VE MİMARLIK
TARIM VE ÇİFTÇİLİK
SPOR MERKEZİ
SAĞLIK
SPA VE GÜZELLİK MERKEZİ
TURİZM
RESTORANT
OTOMOTİV
FABRİKA ÜRETİM TESİSİ
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekim Yöntemleri :

Firma tanıtım videosu çekmek için drone ile çekim ya da 360 derece çekim yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Fabrika sahipleri, üretim yaptıkları alanları göstererek kalite standartlarına uygun şekilde hareket ettiklerini kanıtlayabilir. Fuar ve benzeri organizasyonlarda iş çevresini genişletmek ya da potansiyel müşteriler elde etmek isteyen firmalar, 360 derece video çekim yöntemini tercih edebilir. Her iki yöntem de geniş bir açıdan izleme fırsatı sunması yönüyle oldukça avantajlıdır. Çekim sonrası profesyonel prodüksiyon çalışmaları ile düzenlenen ve kurgulanan videolara, web sitenizde yer verebilir ya da ücretli reklam hizmetlerinden yararlanarak internette ve televizyon kanallarında yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Çekim Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar :

Şirket tanıtım filmi çekiminde yer alan bazı detaylar, insanların videoyu sonuna kadar izlemesi ve satın alma ya da iletişim kurma gibi etkileşimler sağlaması bakımından önemlidir. Bu nedenle çok fazla uzun ya da çok fazla kısa videolar hazırlanmamalıdır. Farklı mecralarda izlenecek filmin görüntüsünün, her yerde yüksek kalite sunacak şekilde olması gerekir. Bu nedenle çekim sırasında kullanılan kameralar, yüksek çözünürlüklü ve gelişmiş görüntü özelliğine sahip olmalıdır. Her yönüyle etkileyici bir film ortaya çıkması yalnızca profesyonel bir ekip aracılığıyla mümkündür. Bunu sağlamak için DİGİARİUM kalitesine her zaman güvenebilir ve yüksek kalitede bir hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Oyunculu Tanıtım Filmi için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Oyunculu Tanıtım Filmi’nin Size Faydaları Nelerdir?

Oyunculu Videolar Daha İlgi Çekicidir
Daha Çok Kişiye Erişim ve Düşük Maliyet
Oyunculu Videoların Akılda Kalıcılık Oranı Daha Fazladır
Oyunculu Videolar Kalite ve Güvenilirliği Arttırır
Oyunculu Videolar Kalite ve Güvenilirliği Arttırır
Oyunculu Videolar ile Daha Çok İtibar Kazanırsınız
Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Oyunculu Tanıtım Filmi :

Firmanızı tanıtmak ve sesinizi istediğiniz herkese duyurabilmek için yararlanabileceğiniz yöntemlerden biri de oyunculu tanıtım filmidir. Yazılı ve görsel içeriklerden daha fazla satın alma davranışlarını etkileme gücü olan oyunculu tanıtım filmi, oldukça profesyonellik isteyen bir süreçtir. Çekim sırasında teknik donanım açısından yeterli özelliklere sahip kameralar, aparatlar kullanılmalıdır. İşin en önemli noktası ise filmi hazırlayan ve prodüksiyonu yapan ekibin alanında deneyimli olmasıdır.

 

Şirket Tanıtım Filmi :

Farklı faaliyet kollarında hizmet veren birçok şirket, tanıtım faaliyetleri yoluyla geniş kitlelere ulaşmaya çalışır. Fuar ve benzeri organizasyonlarda sıklıkla gösterilen tanıtım filmleri, şirketlerin yeni iş bağlantıları kurmasına destek olur. Reklam tanıtım filmleri sırasında profesyonel oyuncuların replikli ya da repliksiz şekilde yer alması daha etkileyici çalışmalar ortaya çıkmasını sağlar. Nerede ne yapması gerektiği konusunda gerekli eğitimi almış ve deneyim sahibi olan oyuncular, vermek istediğiniz mesajı karşı tarafa en doğru şekilde iletir.

 

Ürün Tanıtım Filmi :

Ürünlerinizin olumlu özelliklerini anlatmak ve göstermek için oyunculu ürün tanıtım filmi çekebilirsiniz. Oyuncunun üzerinde görülen bir elbise ya da severek yediği bir yemek, ürün özelliklerinin daha doğru yansıtılmasını sağlar. Ürünün yanı sıra filmin prodüksiyon aşamasında eklenecek yazılar, animasyonlar ve diğer detaylar da izleyicinin ilgisini canlı tutmak için idealdir.

 

Otel Tanıtım Filmi

Otel tanıtım videolarında da profesyonel oyunculara yer vermek, keyifli bir ortamda konaklamanın avantajlarının gözler önüne serilmesi açısından önemlidir. Otelin iç ve dış kısımlarında yapılacak çekimlerde oyunculara yer verildiği takdirde hedeflenen müşteri kitlesinin gözünde doğru imaj çizmek daha kolay hale gelir. Otel çalışanları da bu videolarda rol alabilir. Verilen hizmetin kalitesinin ve profesyonelliğin yansıtılması açısından çalışanlar işlerine devam ederken yapılan çekimler, videoya dâhil edilebilir.

İnfluencer Tanıtım
Ürün Tanıtım Filmi
Etkinlik Tanıtım Filmi
Web Sitesi Tanıtım Filmi
İnceleme Filmi
Hizmet Tanıtım Filmi
Ropörtaj ile Sosyal Kanıt
Youtube Kanalı Tanıtım Filmi
Kurumsal Tanıtım Filmi
Firma Tanıtım Filmi
Sosyal Medya Tanıtım Filmi
Ekip ve Çalışma Alanı Tanıtım Filmi
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Tanıtım Filmi Prodüksiyon Aşamaları :

Çekimler tamamlandıktan sonra prodüksiyon aşamasında birtakım eklemeler ve çıkarmalar yapılabilir. Görüntüler profesyonel bir şekilde birleştirilirken efekt, müzik ve farklı grafikler de sürece dahil edilebilir. Firmanızın logosu, sloganı gibi önemli ayrıntıların da uygun noktalara eklenmesi gerekir. İyi bir prodüksiyon çalışması ile beklentilerinizin üzerinde bir tanıtım filmine sahip olabilirsiniz.

 

Profesyonel Tanıtım Filmi İçin DİGİARİUM :

Sizinle benzer sektörlerde faaliyet gösteren firmaların hazırladığı videoları izleyerek nasıl bir film istediğinize karar verebilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra bütçenize uygun çekim teknikleri ile bir film hazırlanması için ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Videonun bir kısmında oyuncular yer alırken bir kısmında firmanızın görüntüleri bulunabilir. Drone ile çekim ya da 360 derece video çekim yöntemlerini de sürece dâhil etmeniz mümkündür.

 

Oyunculu filmlerde kamera arkasında görev alan ekibin performansı ve oyuncuyu doğru yönlendirmesi de oldukça önemlidir. Bu sayede tamamen profesyonel bir çalışma ortaya çıkarılır. Siz de böyle bir hizmet almak ve kurumsal kimliğinizi güçlendirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Röportaj ve Sosyal Kanıt için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Röportaj ve Sosyal Kanıt’ın Size Faydaları Nelerdir?

Müşteri Gözünde Güvenilirlik
Kolay Alışveriş Yolu
Hizmet veya Ürünün Faydalarını Aktarma
Marka Algısını Güçlendirme
Alışverişe İkna Etkisi
Müşteri Gözünden Değerlendirme
Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Röportaj ve Sosyal Kanıt

Dijital pazarlamanın her geçen gün daha da yaygınlaşması nedeniyle belirli bir ürünün ya da hizmetin satışını artırmak için farklı yöntemler denenmeye başlanmıştır. Bunlardan biri olan sosyal kanıt, e-ticaretle uğraşanların aslında çok iyi bildiği bir kavramdır. Kavram olarak bilmesek de günlük hayatımızda biz de bir şeye karar vermeden önce sık sık sosyal kanıt ararız. Bir ayakkabı markasının yeni çıkan modelini alacağınızda karşınıza çıkan: “Sakın almayın. Dikişleri açıldı, rengi soldu, tabanı delindi.” gibi ifadeler içeren tek bir yorum, sizi üründen vazgeçirmek için yeterlidir. Buna benzer şekilde bir otel hakkında akraba sohbetinde duyduğunuz: “Sakın gitmeyin her yer pislik içinde” gibi bir cümle de sizi tatil için başka bir alternatif aramaya iter. İşte bunların hepsi günlük hayatınızda sıklıkla karşınıza çıkan sosyal kanıtlardır. Bir e-ticaret firması sahibinin olumsuz sosyal kanıtlarla karşılaşmaması için tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hareket etmesi gerekir.

Sosyal Kanıt Nedir?

Sosyal kanıt; bir işin, olayın, durumun toplum tarafından onaylanması anlamına gelir. Bunu hem olumlu hem de olumsuz olarak düşünebilirsiniz. Başkalarının fikirleri, uzmanların görüşleri ya da aile büyüklerinizin desteği… Her biri aslında sizin kendi düşüncelerinizi başkalarına onaylatma ihtiyacınız nedeniyle başvurduğunuz kaynaklardır. E-ticarette ise olay, gözünüzle göremediğiniz ve dokunamadığınız bir ürüne; daha önce sahip olmuş, görmüş, dokunmuş ve incelemiş kişilerden fikir almaktır. Sosyal kanıta bir şarkıyı dinlemeden ya da bir filmi izlemeden önce de başvurulmaktadır.

Sosyal Kanıt Yöntemleri Nelerdir?

Yazımızın başında değindiğimiz gibi ürün yorumları, sosyal kanıt ihtiyacı duyan bireylerin en sık başvurduğu kaynaklardır. E-ticaret sitesinde satın almayı planladığınız ürünle ilgili 99 tane olumlu yorum varken bir tane olumsuz yorum, sizi satın alma kararınızdan vazgeçirmeye yeter. Puanlamalar da bu noktada oldukça önemlidir.

Özellikle sağlığınıza fayda sağlayacak bir ürün ya da hizmet söz konusu olduğunda uzman görüşleri de etkili bir sosyal kanıt aracıdır. Çoğu zaman diş macunu reklamlarında diş hekimlerinin; diyet ürünlerin tanıtımında ise beslenme uzmanlarının yer aldığına tanık olmuşsunuzdur. Bunun nedeni uzman kişilerin görüşlerine verilen değerdir.

Reklamlarda popüler insanların oynatılmasının ya da farklı ürünlerin Instagram’da popüler olan kişiler aracılığıyla tanıtılmasının nedeni de sosyal kanıttır. Sevilen bir ünlü tarafından tavsiye edildikten sonra ya da hiçbir reklam amacı taşımamasına rağmen ünlünün kendi tercihiyle kullandığı bazı ürünlerde talep patlaması bile olabilir. 90’lı yıllarda Lady Diana’nın kıyafetlerine gösterilen yoğun ilgi ya da günümüzde güzelliği ile ön plana çıkan ünlülerin kullandığı (ya da kullandığını iddia ettiği) ürünlerin yok satması, buna örnek olarak gösterilebilir.

Sosyal Kanıtın E-Ticaret Açısından Önemi

Sosyal kanıtın e-ticarete birçok katkısı vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Satışlarınızı artırmanız için etkili bir yoldur.
  • Hedef kitlenize daha kolay yoldan ulaşmanızı sağlar.
  • Kazancınızı artırmanız için etkili bir araçtır.

Olumsuz sosyal kanıtlar haliyle işinize olumsuz etki yapar. Bu durumu lehinize çevirmek için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Olumsuz yorumlara hemen dönüş yaparak sorunun çözülmesini sağlamalısınız.
  • Ürünle ilgili sorunlarda iade ve değişim hakkı tanımalısınız.
  • Sizin ürününüz ya da hizmetiniz nedeniyle mağduriyet yaşayan kişilere hediye göndererek gönüllerini alabilirsiniz.
  • Olumsuz yorumlara olumsuz tepki vermemeli ve hiçbir zaman nezaket çerçevesinin dışına çıkmamalısınız.

 

 

Ürünü Müşteri Gözünden Değerlendirme
Hizmeti Müşteri Gözünden Değerlendirme
Müşterinin Memnuniyet Değerlendirmesi
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Röportaj, Sosyal Kanıt Olarak Nasıl Kullanılır?

Sosyal kanıt araçlarından bir diğeri de röportajdır. Bu araç hem e-ticarette hem de birçok alanda kullanılır. Hizmet sektöründe olan bir firma, beraber çalıştığı kişilerle röportaj yaparak kalitesini ön plana çıkarabilir. Örneğin; bir yazılım şirketi, firmalara hizmet verir. Hizmet verdiği firma yetkilileri ile röportaj yapması halinde bu, O’nun için etkili bir reklam yöntemidir. E-ticarette ise ürününüzü kullanan insanlarla röportaj yapmak; onların olumlu düşüncelerini ifade etmelerini sağlamak, sizin için daha fazla satış ve kazanç anlamına gelir. Saç dökülmesini önleyen bir şampuan düşünün. Bu ürünü kullanan bir kadın, röportaj sırasında saç dökülmesinin nasıl durduğunu ve saçlarının nasıl gürleştiriğini anlatabilir. Tabii saçlarının görünümü de bunu ispatlar nitelikte olmalıdır.

Sektörünüze Göre Kimlerle Röportaj Yapabilirsiniz?

Röportajı olumlu bir sosyal kanıt aracı olarak kullanmak istiyorsanız, kiminle röportaj yapacağınıza doğru karar vermelisiniz. Gerçek kişiler her zaman daha iyi bir seçimdir. Kişilerin isimlerinin ve unvanlarının verilmesi sayesinde insanların kafasında gerçek mi kurgu mu olduğuna dair bir şüphe kalmaz. Profesyonel röportaj hizmeti için ajansımızdan destek alabilirsiniz.

Drone Çekim için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Drone Çekim’in Size Faydaları Nelerdir?

YENİLİK VE VİZYONER BAKIŞ AÇISI

Uzun süredir benzer şekilde hizmet veren ve yeni hizmetlerle renklenmek isteyen, canlılık katmak isteyen firmalar drone çekimi ile bunu sağlayabilir ve görsel olarak gözleri üzerine toplayabilir , verilen yeni hizmeti hareketli görüntülerle destekleyebilir ve daha yenilenmiş bir marka görüntüsü sağlayabilirsiniz. Drone çekim bunun için çok ideal bir yöntem olacaktır

MARKA İTİBAR ARTIŞI

Görsel açıdan yüksek kalitedeki içerikler, markanıza uzun vadede kalıcı değer katabilecektir. Yani sektördeki prestij artışını bu çekimlerle destekleyebilirsiniz

YÜKSEK MARKA DEĞERLEMESİ

Her sektörde başarılı öncü firmalar ve ortalama firmalar vardır. Kendi gelişiminizi takip ederken rakiplerinizin bir adım ötesine geçmenize olanak sağlar. Tabi tanıtım filmiyle sınırlı kalmamasına önem vermeniz daha iyi olucaktır. Firmanızı tanıtırken kullandığınız araç gereçler gerçek durumları yansıtmalıdır. Kurumsal tutarlılık adına bu önemli bir detaydır

FARK YARATMA

Çekimlerdeki farklılık müşterilerinize aktarmak istediğiniz farklı bakış açılarını da barındıracaktır. Bunu kurumsal açıdan değiştirmek, geliştirmek istediğiniz alanlarda da kullanabilirsiniz.

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Drone Çekim

Tanıtım faaliyetleri, işletmenizin iş çevreleri ve potansiyel müşteriler tarafından bilinmesi bakımından oldukça önemlidir. Bu noktada tercih edebileceğiniz farklı yöntemler olsa da hem faaliyet türünüz hem de hedef kitleniz açısından en uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Örneğin; hijyenin oldukça önemli olduğu gıda ve içecek üretim tesislerinde bunun yansıtılması için drone ile çekim yöntemini tercih edebilirsiniz. Fabrikanızda ya da tesislerinizde hijyen gibi olumlu detayları vurgulayan videolar, firmanıza kurumsallık ve güven kazandırır. Drone ile çekim ile istediğiniz faydayı elde edebilmek için konunun detaylarına hâkim olan DİGİARİUM aracılığıyla bu hizmeti alabilirsiniz.

İÇ MEKAN ÇEKİMİ
DIŞ MEKAN ÇEKİMİ
ÜRÜN VE HİZMET ÇEKİMİ
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Drone İç Mekân Çekimi

Kapalı mekânlarda drone’ların doğru kullanılması ve yönetilmesi, görüntü netliği açısından son derece önemlidir. İç mekânların sınırlı bir alana sahip olması nedeniyle kullanılacak cihazın, manevra kabiliyetinin yüksek olması gerekir. Aksi takdirde duvarlara çarpan drone, hasar alabilir. İç mekânlarda ciddi tehlikelerden biri de manyetik dalgaların yol açtığı parazitlerdir. Buna; wi-fi hatları, bluetooth ve radyo dalgaları sebep olur. Parazit oluşumu drone’ların hareket kabiliyetini olumsuz etkiler. Bu nedenle kapalı alanlarda tecrübe, açık alanlara nazaran daha fazla önem kazanır.

 

Drone’a otomatik hareket kabiliyeti kazandıran modların ve özelliklerin kapalı alanlarda kullanılmaması her zaman daha sağlıklıdır. GPS modu ve Phantom için P modu, buna örnek olarak gösterilebilir. Kontrol ne kadar kullanıcının elinde olursa kaza ihtimali o kadar azalır. Tecrübeli bir drone pilotu, olumsuz durumlarda hangi ayarlamaları yapması gerektiğini ve dikkat etmesi gereken detayları gayet iyi bilir. Çekim için drone kullanımı sırasında basit hareketler tercih etmek ve zorlayıcı hamlelerden kaçınmak, görüntünün beklenileni vermesi için önemli bir detaydır.

 

Drone Dış Mekân Çekimi

Seyahat firmaları, otel, eğlence parkı ya da bölge tanıtımları… Drone kullanarak neredeyse tüm sektörlerde istediğiniz tanıtım fırsatını yakalayabilirsiniz. Açık havada daha rahat ve özgürce hareket eden drone’lar; yüksek donanıma sahip kameralar ve profesyonel pilotlarla buluştuğunda, izleyenlerin hayran kalacağı görüntüler elde etmek mümkündür. Sizin ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi detaylarıyla öğrenen ekibimiz, iletmek istediğiniz mesaja odaklanan bir senaryo hazırlar. Uygun ekipmanlarla sahada çalışmalarını tamamlayan ekibimiz, post prodüksiyon aşamasına gelindiğinde; efekt, müzik ve kurgusal çalışmalar ile yüksek kaliteli bir video ortaya çıkmasını sağlar.

 

Drone İle Çekimin Avantajları

Tanıtımlarınız için drone dış çekim ve iç çekim yöntemlerini tercih ettiğiniz takdirde ciddi zaman tasarrufu sağlayabilir ve normal çekimlerde elde etme imkânı bulamayacağınız görüntülere ulaşabilirsiniz. Havadan görüntü alan drone ile metrekarelerce alanı görüntülemeniz mümkündür. Marka ve modele göre farklı özellikler vadeden bu cihazlar, profesyonel kişiler tarafından kullanıldığında harikalar yaratır. DİGİARİUM bünyesinde alacağınız drone ile çekim hizmeti, beklentilerinizi tam olarak karşılayan görüntülerle tanıtımınızı yapmanızı sağlar. Rakiplerinizi kullandığınız yenilikçi teknolojilerle geride bırakmak, sektöründe liderliğe oynayan bir firma olmak için hemen bizimle iletişime geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

360 Derece Çekim için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

360 Derece Çekim’in Size Faydaları Nelerdir?

CANLI VE YERİNDE TANITIM

Ürününüzü veya Servisinizi Canlı ve Her Açıdan Tanıtma Fırsatı!

GÜVENİLİRLİK VE HIZLI KARAR

Müşterilerinizin Karar Vermesini Kolaylaştırın!

CANLI GEZİNTİ

İşletmenizi Müşterilerinizin Canlı Gezebilmesine Olanak Tanıyın!

HIZLI TANITIM

Müşterilerinizin Fikir Sahibi Olmasına Yardımcı Olur!

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

360 Derece Çekim

Ürün ve hizmet satışında artan rekabet ve çeşitlilik, satıcıların kendilerini ön plana çıkarmak için farklı formüller aramasına sebep olmuştur. Bu formüllerden biri olan 360 derece çekimler, gelişen teknolojinin imkânlarıyla fotoğraf ve videoların daha gerçeğe yakın olmasını sağlar. Aynı ürünü satan iki e-ticaret sitesi arasından 360 derece ürün çekimi yöntemini kullananın satış yapma olasılığı daha fazladır.
Gayrimenkul satışı yapanlar, oteller, eğlence merkezleri mekânlarını tanıtmak için 360 derece çekim yaparak çok sayıda ayrıntıyı fotoğraf ve videolar aracılığıyla sunabilir.

 

360 DERECE FOTOĞRAF
360 DERECE VİDEO
360 Derece Mekan Tanıtımı
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

360 Derece Ürün Fotoğraf Çekimi

Piyasada satışa sunulan bazı ürünlerin tek bir yönden görülen fotoğrafı, beklentileri karşılamada yetersiz olabilir. Örneğin; güneş gözlüğü satışı yapan bir firmayı ele alalım. Güneş gözlüğü gibi her yüzde farklı duruş sergileyen bir ürünü satın alma niyeti olan kullanıcıların ürünü; önden, arkadan ve yandan göreceği şekilde fotoğraflamak daha faydalıdır. Bu sayede insanlar, gözlüğün yüzlerine yakışıp yakışmayacağı ve nasıl bir duruş sergileyeceği konusunda daha net bir fikir elde eder.
Kıyafetlerde de benzer bir durum söz konusudur. 360 derece ürün fotoğraf çekimi ile kıyafetin farklı açılarını vererek kişilerin kendilerine en fazla yakışacak modele daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Siz, potansiyel müşteri adaylarınızın işini ne ölçüde kolaylaştırırsanız, başarıya ve daha geniş kitlelere ulaşma şansınız da o kadar artar.

 

360 derece fotoğraf görüntüleme sırasında kullanıcılar, mouse’un yön tuşlarıyla ürünün her noktasını detaylı şekilde inceleyebilir. Bunun sağlanması için çekim aşamasında gerekli donanımsal özelliklere sahip kameralar kullanılır. Tek seferde 360 dereceyi görüntüleyebilen makineler olduğu gibi gerekli durumlarda farklı çekimlerin birleştirilmesi yoluyla da bu fotoğrafları elde etmek mümkündür.

360 Derece Video Çekimi

Fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi videolarda da tercih edilen 360 derece, görüntüyü daha geniş bir açıdan görmenizi sağlar. Bunun için tek başına yeterli olan kameralar olduğu gibi aynı anda farklı kameraları kullanarak da çekim yapılabilir. Kadraj ayarlaması, kullanılacak lens sayısı gibi detaylar, çekimin kaliteli olmasını ve görüntünün net olmasını sağlar. 360 derece video çekimi sonrası render işlemi sırasında, çözünürlükte azalma olmaması için profesyonel kişilerle çalışmanız önemlidir.
Kameranın sallanmaması ve görüntünün titrememesi için tripod ve monopod gibi aparatlardan yararlanılması gerekir. Teknik donanım açısından yeterli kameralar ve aparatlar, alanında profesyonel kişiler tarafından kullanıldığında, videolarda en yüksek kalitenin elde edilmesini mümkün kılar.

 

Farklı kameralardan elde edilen görüntülerin bir araya getirilmesinde dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da birleştirme çizgileridir. Çizgilerin uygun noktalara; grafiklerin, yazıların ya da nesnelerin altına gizlenmesi, görüntüde oluşacak karmaşanın önüne geçilmesini sağlar.

360 Derece Çekimin Sağladığı Faydalar

Sıradan videoların yarattığı etkiden çok daha fazlasını vadeden 360 derece videolar, izleyen kişinin kendini videonun içerisinde hissetmesini sağlar. Tanıtımın en etkili yollarından biri olan bu videolar, fuar ve benzeri organizasyonlarda firmalara büyük avantaj sunar. Firmalar, stantlarına gelen kişilere; eğitim merkezlerini, fabrikalarını, okullarını ve kendilerine ait olan birçok noktayı 360 derece videolarla tanıtma fırsatı elde eder. Teknolojinin ve yeteneğin buluşması olan 360 video çekimi ile kurumsal kimliğinizi ve profesyonelliğinizi daha iyi yansıtabilirsiniz. Ürün tanıtımlarında bu yöntemi kullanmak da müşterilerinize verdiğiniz değerin önemli bir göstergesidir.
Siz de bu ayrıcalığı yaşamak için DİGİARİUM’un profesyonellikten asla ödün vermeyen yaklaşımıyla tanışabilir; hem ürün hem de video çekimleriniz için hizmet alabilirsiniz. DİGİARİUM deneyimi ve güvencesiyle sunulan en iyi 360 derece video ve fotoğraflarla geniş kitleler tarafından tanınabilirsiniz.

2D & 3D Animasyon Filmi için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

2D & 3D Animasyon Filmi’nin Size Faydaları Nelerdir?

İLGİ UYANDIRIR

Animasyon Filmleri ; Müşterilerin ilgisini çekmek ve firmaların kendilerini doğrudan tanıtması için yapılır

FARK YARATIR

Sektörde fark yaratarak rakiplerinizi gerinizde bırakabilirsiniz.

DAHA ÇOK İZLENİR

Kısa süre içinde birçok kişilere ulaşabilir, animasyon filminin geniş kitlelere yayılmasını sağlayabilirsiniz.

SEMPATİLERİ KAZANIR

İlgi çekici animasyon karakterlerini sevecen bir şekilde işinize uyarlayalım.

2D ve 3D Animasyon Ajansı

2D ve 3D Animasyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

2D&3D Animasyon :

Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmak ve hedeflediğiniz kitle ile olan bağlarınızı güçlendirmek için birbirinden farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Geçmiş yıllarda sadece televizyon ve gazete gibi sınırlı alanlarda yürütülen reklam faaliyetleri, internet teknolojisinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak geniş alanlara yayılmıştır. Bu noktada sizin için en doğru yöntemi tercih etmeniz gerekir. Gerçek kişilerin ya da profesyonel oyuncuların yer aldığı reklam filmleri, yüksek maliyetlere yol açtığı için girişimini yeni kurmuş ve belirli bir kazancı olan işletmeler için uygun olmayabilir. Bu tip işletmeler, etkili bir tanıtım için 2 boyutlu ya da 3 boyutlu animasyonları tercih edebilir.

 

2D animasyon; durağan yapıda olan görüntülerin göz yanılsamasından yararlanarak hareketlendirilmesi olarak tanımlanabilir. Bu animasyonların yapımı da teknolojik gelişmelerden etkilenerek geçmişten günümüze bir takım değişimlere uğramıştır. İlk animasyon örnekleri elde çizilirken zaman içerisinde kare boyama, filme fotoğraf ekleme yöntemleri kullanılmıştır. Mevcut durumda ise 2D animasyon yapımında kullanılan birçok program vardır. 3D animasyonlar, 2 boyutlu olanların derinlik kazanmış hali olarak tanımlanabilir.

 

2D ANİMASYON FİLMİ
3D ANİMASYON FİLMİ
ÜRÜN , HİZMET , FİRMA TANITIMI
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

2D Animasyon Yapma Süreci :

Sadece tanıtım amaçlı videolarınızda değil sunumlarda, eğitim çalışmalarında ya da eğlence amaçlı olarak 2 boyutlu animasyon programlarından yararlanabilirsiniz. İzleyicilerin görsel, işitsel duyularına hitap eden ve verdiği mesajlarla harekete geçirici etki yapan bu çalışmaların yapım sürecinin, oldukça titiz ve özenli bir şekilde yürütülmesi gerekir. DİGİARİUM bünyesinde, alanında profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan animasyon çalışmaları ile beklentilerinize uygun bir hizmet alabilirsiniz. Bu çalışmalar, üç aşamalı bir süreç sonunda hazır hale getirilir. İlk aşama ön prodüksiyondur.

 

Ön prodüksiyon sırasında hikaye oluşturulması, karakterlerin seçilmesi ve arka planın ayarlaması yapılır. Bunun yanı sıra hangi renklerin kullanılacağına ve sesin detaylarına da bu aşamada karar verilir. 2D karakter modelleme ve diğer hazırlık işlemleri tamamlandıktan sonra sırada prodüksiyon süreci vardır. Hazırlık aşamasında oluşturulan taslak, prodüksiyon sürecinde hareket kazanır. Post-prodüksiyon aşamasına geçildiğinde ise son rötuşlar yapılır. Efektler ya da animasyonu daha etkili hale getirebilecek tüm detaylar, post prodüksiyon sırasında eklenir. Tüm süreç tamamlandıktan sonra animasyon, talep ettiğiniz formata uygun şekilde render edilir.

3D Animasyon Yapma Süreci :

Derinliğin de işin içine girmesiyle daha gerçekçi bir hal alan üç boyutlu çalışmalarda, görsel algıların ve anatomik bakış açısının gelişmiş olması son derece önemlidir. Bu sayede ortaya daha canlı bir tasarıma sahip karakter ve şekiller çıkar. 3D modelleme sürecinde iyi bir senaryo ile yola çıkmak gerekir. Amacına uygun şekilde hazırlanmış bir senaryo ile birleşen görüntü, animasyonun hedefine ulaşmasında önemli bir yere sahiptir. 3 boyutlu çalışmalarda belki de en zorlu kısım, rigging ve skinning adı verilen aşamalardır. Bu süreçlerde karakterlere gerçekçi bir boyut vermek, tamamen profesyonellik isteyen bir iştir.

Animasyon Kullanımının Sağlayacağı Faydalar :

Yapılan araştırmalar ürün ve hizmet pazarlamasında, video içeriklerin her zaman daha etkili olduğunu; ilk önce görsel unsurları inceleyen kullanıcıların daha sonra yazılı metinleri okuduğunu göstermektedir. Hazır şablonlarla ya da amatör bir şekilde yapılmış animasyonları içeren videolar yerine tamamen markanıza, işletmenize ya da ürün ve hizmetlerinize yönelik tasarlanmış bir çalışma ile siz de istediğiniz başarıyı kısa sürede elde edebilirsiniz. 2D ve 3D animasyonlarımız tamamen sizin talep ettiğiniz detaylara uygun olarak hazırlanır. Dilerseniz kendi senaryonuzu kendiniz hazırlayabilir ya da gerekli bilgileri bize aktararak tamamen profesyonel bir senaryo hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.
Deneyimli ekibimiz ile başarıyı yakalamak için farklı iletişim kanallarından firmamıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fotoğraf ve Ürün Çekimi için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Fotoğraf ve Ürün Çekimi’nin Size Faydaları Nelerdir?

Dijital Fotoğrafçılık
E Ticaret ve Ürün Fotoğrafçılığı
360 Derece Sanal Tur ve Ürün Fotoğrafçılığı
Katalog Fotoğrafçılığı
Sosyal Etkinlik Fotoğrafçılığı
İnfluencer ve Moda Fotoğrafçılığı
Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Fotoğraf ve Ürün Çekimi :

Potansiyel müşterilerinizi satışa teşvik etmek için e-ticaret siteniz, sosyal medya hesaplarınız, katalog ve broşürleriniz için ürün fotoğrafı çekimini profesyonel şekilde yapmanız gerekir. Profesyonellikten uzak ve kalitesiz görünüme sahip olan fotoğraflar, ürününüzü detaylı şekilde görmek isteyen kişilerde hayal kırıklığı yaratabilir. Kaliteli resimler ise müşterilerin ürünü istedikleri gibi incelemelerini sağlayarak satın alma eğiliminin artmasına yardımcı olur.

Dijital Fotoğrafçılık
İnfluencer ve Moda Fotoğrafçılığı
Katalog Fotoğrafçılığı
360 Derece Sanal Tur ve Ürün Fotoğrafçılığı
Sosyal Etkinlik Fotoğrafçılığı
E Ticaret Ürün Fotoğrafçılığı
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Modelli Ürün Çekimi

Kıyafet, takı, aksesuar gibi kullanım detaylarının önemli olduğu eşyalarda, modelli ürün çekimi yapmakta fayda vardır. Örneğin; küpe gibi farklı boyutları bulunan aksesuarlar için her ne kadar boyut bilgisi verseniz de insanlar bu boyutların ne miktar bir büyüklüğe tekabül ettiğini bilemeyebilir. Bu nedenle modelin kulağında sergilenen bir küpe, büyüklüğün tam olarak anlaşılmasını sağlar. Kıyafetlerde ise paça uzunluğu, bolluk, yaka şekli gibi detayların net anlaşılması modelli ürün çekimi ile daha kolay hale gelir. Burada modelin profesyonelliği, ışığın yeterliliği ve çekim açısı gibi ayrıntılar da ürünün istediğiniz gibi aktarılması bakımından önemlidir. Bu tarz çekimlerde modelin saçı, makyajı gibi ekstra maliyetler söz konusu olabilir. Profesyonel şekilde yapılan modelli çekimlerde her ayrıntının net bir şekilde yansıdığı kareler elde edilir.

360 Derece Ürün Fotoğraf Çekimi :

Ürün fotoğraflarınıza farklı bir boyut kazandırmak için çekimler sırasında daha gelişmiş teknikler kullanabilir; son zamanlarda popüler e-ticaret sitelerinde sıklıkla tercih edilen 360 derece fotoğraf çekimi yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Bu fotoğraflarda e-ticaret sitenizi ya da sosyal medya hesaplarınızı ziyaret eden kişiler, mouse’u kullanarak ürünü her açıdan inceleyebilir. Bu sayede ürünün kendisine sağlayacağı faydaları daha rahat şekilde analiz edebilir. 360 derece çekimler sırasında tek bir kamera yeterli olabileceği gibi çok sayıda kamera kullanımı da mümkündür. Gerekli durumlarda tripod ve monopod gibi farklı aksesuarlardan da faydalanılır. Ortaya en iyi fotoğrafların çıkması için sürecin, alanında deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yönetilmesi gerekir.

Dekupe Ürün Çekimi :

Canlı mankenlerle çekimler için yeterli bütçeye sahip olmayan tekstil firmaları ve markaları tarafından dekupe çekim teknikleri sıklıkla kullanılır. Bu çekimlerde hayalet mankenlere yer verilir. Bu mankenler çekim sonrası photoshop aracılığıyla yapılan düzenlemeler ile fotoğraflardan silinir. Yani kıyafet biri giymiş gibi hacimli dursa bile arka planda sadece tek bir renk görünür. Dekupe ürün çekimi sırasında sonradan silinmek üzere canlı mankenler de kullanılabilir. Bu sayede saç ve makyaj gibi ekstra detaylarla vakit kaybetmeden çekim süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Çekim sırasında sahne ayarlamasının doğru yapılması gerekir. Sahne için akrilik, plastik levhalar ya da beyaz kartonlar tercih edilebilir. Bu sayede farklı noktalardan gelecek ışığın, görüntüyü olumsuz etkilemesi önlenir. Her zaman en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan DİGİARİUM ; istediğiniz çekim türüne uygun şekilde elde ettiği fotoğrafları, talep ettiğiniz baskı biçimleriyle size sunar.

Seslendirme için Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Seslendirme’nin Size Faydaları Nelerdir?

Reklam Seslendirme
Animasyon Seslendirme
Ürün ve Hizmet Seslendirme
Oyunculu Seslendirme
Tanıtım Filmi Seslendirme
Hikaye Anlatıcılığı Seslendirme
Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon Ajansı

Video Prodüksiyon çözümlerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz👇

Seslendirme :

Reklamların, tanıtım filmlerinin profesyonel bir şekilde seslendirilmesi, ürün ve hizmet satışı gibi süreçlerde amaca ulaşmada önemli bir paya sahiptir. Etkileyici ve doğru tonlamalarla yapılan bir seslendirme, dinleyenleri ürünle ya da hizmetle etkileşimde bulunmaya teşvik eder. Seslendirme sırasında zamanın doğru kullanılması, metin ve görsel uyumluluğuna dikkat edilmesi gerekir. Örneğin; bir ürünün kurulumu hakkında bilgi veriliyorsa her aşamaya uygun ses denk gelmelidir. Yani görüntüde kurulum tamamlanmışken ses hala aşamaları anlatıyorsa videoyu izleyen kişinin kafasında markaya ya da ürüne karşı olumsuz bir algı oluşur. Bu nedenle profesyonel bir bakış açısıyla seslendirme çalışması yapılmalıdır.

 

Reklam seslendirme sırasında arka fonda çalan hafif bir müzik, tüm duyularıyla izleyicilerin harekete geçirilmesini sağlar. Gözleriyle görüntülere, aklıyla yazılara ve kulaklarıyla sese odaklanan kişilerin etkileşim olasılığı, tek duyuya yönelik reklam faaliyetlerinde olduğundan çok daha fazladır. Yapılan araştırmalar da pazarlama anlamında insanların en çok tercih ettiği reklam unsurlarının başında videoların geldiğini göstermektedir. Seslendirme hizmeti ile doğru yönlendirme yapıldığı takdirde satışlarınıza, marka bilinirliğinize ciddi anlamda katkı sağlayabilir; hedeflediğiniz başarıyı kısa sürede yakalayabilirsiniz.

 

Reklam Seslendirme
Tanıtım Filmi Seslendirme
Animasyon Seslendirme
Ürün ve Hizmet Seslendirme
Oyunculu Seslendirme
Hikaye Anlatıcılığı Seslendirme
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Video Seslendirme Metni Hazırlama :

Animasyon ya da film şeklinde videolar için uygun bir senaryo hazırlanması gerekir. Video, senaryodan yola çıkarak hazırlanır. Ardından ise seslendirme metni yazımına geçilir. Metin, videoda yer alan görüntülerin zamanlamasıyla uyumlu yapıda olmalıdır. Bir dakikalık bir video için 110-120 kelime idealdir. Bu uzunluk duyguların verilmesi ve tonlamaların hatasız yapılması için uygundur. Kelime sayısı, duraklayarak ya da hızlı bir şekilde yapılacak okumalar için uygun şekilde değiştirilebilir.

 

Metnin en can alıcı kısmı ilk saniyeleridir. Özellikle internette yayınlanan reklamlarda dikkat çekmek ve videonun tamamen izlenmesini sağlamak için ilk saniyelerde etkileşim kurmayı başarmanız gerekir. Bunun için ilgi çekici ve merak uyandırıcı kelimeler kullanılabilir. Metnin bitiş kısmı da etkileşim almak, tüketicinin size ulaşmasını sağlamak ve satın alma arzusunu tetiklemek açısından önemlidir. Bu kısımda “Bize hemen ulaşın.”, “Linke tıklayın.”, “Sayfayı kaydırın.” gibi harekete geçirici ifadeler kullanılabilir.

Video Seslendirme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar :

Seslendirme çalışmaları sırasında bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bunların başında ses sanatçısının verilmek istenen duyguyu gerektiği şekilde aktarması gelir. Aynı zamanda kısıtlı sürenin en iyi şekilde kullanılması ve gereksiz detayların metinden çıkarılması da önemlidir. Etkileyici cümleler, tonlamalar ve hedef kitleye uygun şekilde kadın, erkek ya da çocuk sesi kullanılmalıdır. Seslendirme sırasında hem profesyonel bir sanatçının hem de yönetmenin yer alması hataların meydana geldiği anda düzeltilmesini sağlar. Seslendirme firmaları size bütçenize uygun şekilde farklı alternatifler sunar. Çok düşük bütçelerle ve kalitesiz ekipmanla yapılan seslendirme çalışmaları, başarısız olmanıza yol açabilir. Bunun için profesyonellik ve kaliteden ödün vermeyen DİGİARİUM ekibiyle çalışabilirsiniz.

🏆GOOGLE BENİM İŞLETMEM’DE
HAKKIMIZDA YAPILAN YORUMLAR💪

km-testimonial-pic
EMİN YILMAZGRUPLOG / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Teorik ve uygulamada dijitalle ilgili her konuya hakimler. İlgi ve alakada gayet güzel. Gecenin 1 inde aradığımda bile cevap vererek işi çözdüler.

km-testimonial-pic
ÖZLEM AKSOYKADIN GİRİŞİMCİ / İŞLETME SAHİBİ

Tanıtım filmimizi biz bile bu kadar iyi senaryo haline getiremezdik gerçekten çok başarılı bir iş oldu sağolun

km-testimonial-pic
FIRAT ÇOLAKDİJİTAL GİRİŞİMCİ

Digiarium ekibi sıfırdan kurduğum şirketimin bütün dijital sürecini titizlikle ve sistemsel yönettiler. Kendileriyle internet üzerinden tanıştığım için burdan da teşekkür etmeyi borç bildim. İyi ki dediğim işlerden birisi oldu

 

:

 

“Korku yetersiz hazırlıktan doğar, şans en hazırlıklıya yarar.”

 

“LimitSizsiniz!” -Mümin Sekman

 

“Kendi kanatlarıyla uçmak isteyen her insanın aklında bir başarı projesi olmalıdır. Başarı projesi sayesinde gündelik hayatta karşılaşılan her durum, insan, fırsat, fikir o proje içinde bir yerlere yerleştirilir. Bir başarı projesinin olması, hayat nehri üzerine baraj kurmak gibidir, önünüzden akan her şeyden bir şekilde yararlanmaya başlarsınız. Başarı projesi kendinize değil işinize konsantre olmanızı sağlar.”

Eğer Bu Tarz Girişimci Sözleri İlginizi Çekiyorsa, Dijital’de En Güncel Haber ve Öğretici İçerikleri Görmek İstiyorsanız ; Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz 👇👇💪 🤚