Save Preloader image

0%

https://startupgrup.com/wp-content/uploads/2021/04/blog-header-bg-min-2.png

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

  • Takipçilerinin sayısını artırma
  • İlgili Hedef Kitleye Ulaşma
  • Doğru Rakip Analizi
  • Sosyal ağlarda kurumsal profilinizin oluşturulması ve yönetimi
  • Stratejik Planlama
  • Konsept Oluşturma
  • Gelişim Evreleri ve Raporlama Süreç Yönetimi
  • Müşterileri Sadakati Oluşturma
sosyal medya yöneticiliği

Sosyal Medya Yönetimi

 

Markalar her zaman ürünlerini ve servislerini iletmenin ve hedef kitlelerine doğru şekilde ulaşmanın en iyi yolunu ararlar. Markaların hedeflerine ulaşmak için şirketler sosyal medyanın geniş erişiminden yararlanır . Markalar bugün her zamankinden daha fazla kitlesine daha yakın olma fırsatına sahip. 

 

Günümüzde yeni kurulan bir işletmenin veya mevcuttaki işletmenin pazarlamasını yapmak için internet sitesi ve sosyal medya mecraları olmazsa olmazdır. Sosyal medyada önemli olan şey , özgün , kitleye uygun , dinamik ve heyecan verici dijital içerik yoluyla mümkün olduğunca fazla gösterim ve etkileşim elde etmektir.

 

Sosyal medya mecraları ; bağlılık, marka bilinirliği, internet sitenize gelen trafik ve hepsinden önemlisi dönüşüm(satış) hedeflerine ulaşmak için kitleniz ile direkt iletişim imkanı sunarak markanıza katkı sağlar. 

 

Şirketimizin ‘’Sosyal Medya Yönetimi ‘’ için verdiği hizmetler ;

 

1- Sosyal ağlarda kurumsal profilinizin oluşturulması ve yönetimi 

 

Markanızın sosyal medya profillerinin profesyonel bir şekilde yönetilebilmesi için hesap açılışlarını yapıp tüm yönetimi sağlıyoruz. Mevcutta bulunan sosyal medya profilleriniz var ise gerekli düzeltmeleri gerçekleştiriyoruz.

 

2- Rakip Analizi

 

Pazardaki rakiplerinizin analizini yaparak bir kıyaslama gerçekleştiriyoruz. Hangi sosyal ağları kullandıkları , iletişim tarzları , paylaşım ve yayın sıklıkları , erişim ve etkileşim gibi temel ölçümleri sağlıyoruz.

 

3- Hashtag Analizi

 

Organik trafik için hashtag kullanımı önemlidir. Markanız ve kitlenize uygun olan hashtagleri analiz edip kullanımı gerçekleştiriyoruz.

 

4-Konsept Oluşturma

 

Yapacağımız fikir birliği ile iletişim kanalları belirleme , iletişim yöntemi , paylaşım ve yayın sıklıkları , tema seçimleri ve buna uygun grafiklerin hazırlanması gibi konsept çalışmaları yapılır.

Tüm kararlardan sonra tarafınıza aylık olarak içerik takvimi verilir. Takvimden sosyal medyanıza ait tüm süreci takip edebilirsiniz.

 

5- İçerik Tasarımı ( Gönderi / Hikaye / Öne Çıkanlar ) 

 

Özellikle Instagram platformu markalar için önemlidir. Belirlediğimiz konsepte uygun kreatif çalışmaları yapılır. Gönderi(post) , hikaye ve öne çıkanlar tasarımları yapılarak paylaşımları gerçekleştirilir.

 

6- Raporlama

 

İçerik takviminin yanı sıra sosyal medya mecralarınızın tüm istatistiklerini tarafınıza aylık olarak raporlarız.