https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min.png

Dijital Markalaşma ⭐️

Dijital'de Markalaşmak İçin Çözümlerimize Göz Atın 👇
Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Güncel ve Güvenilir Web Sitesi
Kullanıcı Memnuniyeti
Güven Sağlayan Sosyal Medya Kanalları
Sürdürülebilir İş Modeli
Dijital Markalaşma Ajansı

Dijital Markalaşma Ajansı

Dijita Markalaşma Çözümlerimiz İçin Aşağı Doğru Devam Edin 🙂

Dijital Markalaşma Çözümlerimiz :

Kötü yapılmış bir markanın imajınızı düşürdüğünü biliyor muydunuz?

DİGİARİUM Ekibi olarak ; markanın stratejisini ve kimliğini etkin bir şekilde tanımlamanın ve yansıtmanın, bir şirketin başarısını belirlemede temel bir unsur olduğuna inanıyoruz. Müşterinin projesine kendi projemizmişçesine yaklaşıyor, ihtiyaçlarını dinliyoruz, hayallerini canlandırıyoruz ve dünyaya şirketinin tarihini ve değerlerini anlatmak için en etkili ve orijinal araçları belirlemeye tutkuyla bağlıyız.

 

Tam Marka Kimliği: Marka hizmetlerimizi keşfedin 👇

Dijital Markalaşma ve İletişim Ajansı

Marka Kimliği inşasının her yönüne doğru önemi vererek işletmenizin misyonunu görsel olarak tercüme edebilir. Tam Marka Kimliği paketi ile her şeyle ilgileniyoruz:

Adlandırma ve Ödeme
Marka Stratejisi & Yol Haritası
Doğru Sosyal Medya Kullanımı
Marka ve Logo Tasarımı
Vizyon / Misyon Tanımı
Doğru Web Sitesi Tasarımı
Tanıtım ve Reklam Filmi
Ses Tonu / Konumlandırma
Ölçümlenebilir Dijital Reklamcılık

Siz değil, Markanız Konuşsun!

DİGİARİUM Ekibi , sizinle birlikte çalışarak şirketinizin “kimlik kartını” oluşturur.

Hedefinizi inceleriz , odaklanmak istediğiniz odağı, ortaya çıkarmak istediğiniz mükemmellikleri, iletmek istediğiniz mesajı, uyandırmak istediğiniz duyguları belirleriz.

Başka bir deyişle, Marka Değerinizi oluşturuyoruz: şirketinizin varlıkları, değeri, misyonu.

Aynı zamanda rekabeti incelemeye, sektörün trendlerini, uzmanlıkları analiz etmeye, pazardaki boşlukları hedeflenen bir teklifle “doldurulmaya” özen gösteriyoruz.

Şirketinizin Marka Kimliğine hayat vermek için yeri doldurulamaz üç yardımcı kullanıyoruz: Strateji, Tasarım ve Deneyim.

Marka Stratejisi

Marka kavramı bir yaratıcılık meselesidir, aynı zamanda yöntem ve strateji meselesidir.  Strateji, bir isme, bir logoya ve referans sektöründe işleyebilen ve başarılı olabilen bir getiriye hayat verecek tasarım ve çalışma aşamasına, tam olarak anlayış anına karşılık gelir.

Bir marka stratejisi geliştirilmeden, bir marka ışığı pek görülmez.

Marka Tasarımı

Markanın kişiliğini ve görsel kimliğini net bir şekilde tanımlamak için birkaç yönden çalışmak gerekir: isimlendirme ve getiri, marka tasarımı, etkili ve işlevsel grafik projeler, hikaye anlatımı, ses tonu, temel görsel.

Genel olarak markanın isminin seçiminden başlıyoruz ve ardından BTL destek malzemeleri üzerinde logo tasarımı, koordineli imaj ve sapma oluşturuyoruz. Logonun estetik açıdan çekici olması, aynı zamanda şirketin misyonunu ve temel fikrini hemen hatırlayabilmesi önemlidir.

 

İnternet sitesi
SEO
Haber Bülteni Tanıtımları
Sosyal Medya
E Ticaret
İlgili Bloggerlar
SEM
Bilgi Bültenleri
İnfluencer Marketing
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Dijital Markalaşma nedir?

Dijital Markalaşma günümüzde vazgeçilmezdir! Hoşumuza gitse de gitmese de İnternet sadece işletmeler ve bireyler için faydalı bir araç değil, günlük yaşamın bir gereği haline geldi. Birçok kişi haftanın günlerinde boştayken olduğundan daha fazla online zaman geçiriyor.  İnternet, şüphesiz hemen hemen her şey hakkında bilgi almak için bulunulması gereken yerdir.

Bir marka oluşturmak için interneti kullanan şirketler için bu harika bir şey, ancak çok çeşitli endüstrilerdeki birçok şirket, güçlü bir dijital varlığı kolaylaştırma söz konusu olduğunda hala taş devrinde yaşıyor.

Dijital markalaşmanın önemi giderek artıyor, hayatlarımız giderek bilgisayar ve dijital dünya ile iç içe geçiyor. Bu yazıda Dijital Markanın ne olduğunu ve modern pazarlamadaki önemini anlatacağız.

 

Yazının konuları

 • Dijital markalaşma gerçekten ne anlama geliyor?

 • Dijital markalaşma stratejisini neler oluşturur?

 • Dijital markalaşmanın önemi nedir?

Dijital markalaşma gerçekten ne anlama geliyor?

“Dijital Markalaşma” terimi biraz kafa karıştırıcı olabilir.

 

Wikipedia’nın onu nasıl tanımladığına bir bakalım:

Dijital Markalaşma, internet tabanlı ilişkiler, cihaz tabanlı uygulamalar veya multimedya içeriği dahil olmak üzere çeşitli dijital konumlarda bir marka geliştirmek için internette marka bilinci oluşturma ve dijital pazarlamanın bir kombinasyonunu kullanan bir marka yönetimi tekniğidir.

Dijital pazarlamadan farklı olarak markalaşma, dijital dünyada marka bilinirliğinin sağlanması için tüketiciler ile sunulan ürün veya hizmet arasında bağlantılar kurmayı amaçlar.

Kısacası, dijital markalaşmanın amacı bugün satışları artırmak değil, marka farkındalığını, imajını ve stilini iyileştirmek ve bunun karşılığında uzun vadeli müşteri elde tutmayı sağlamaktır .

 

Markanın kuruluşu dört temel noktayı içerir:

 • Dijital bir marka hikayesi oluşturmak
 • Dijital medya ve pazarlamada yaratıcılık
 • Tüketici verilerine ve alışkanlıklarına göre kanallara dağıtılan kanallar ve dijital içerik
 • Dijital ilişkiler oluşturun

 

Bu, sindirilmesi en kolay tanım olmasa da nispeten yeni fikri oluşturan bazı ana bileşenleri etkiler.

Dijital markalaşma, en basit haliyle, insanlar üzerinde bir izlenim yaratmak ve bağlantı kurmak için dijital varlıkları (web sitesi, sosyal kanallar vb.) Kullanmayı hedefliyor. İster müşteriler, ister stratejik ortaklar veya çalışanlar olsun, dijital markalaşma, bir dijital iş profilinden aldığınız her şeyi kapsayan duygudur.

Ayrıntılara biraz daha derin dalalım.

 

Dijital markalaşma stratejisini neler oluşturur?

Burada dijital pazarlama stratejisinin en önemli bileşenlerinden bazılarını analiz edeceğiz:

 

 • Güncellenen web sitesi

Marka oluşturma, pazarlama veya basit bir çevrimiçi mağaza olsun, herhangi bir dijital stratejinin temeli bir şirketin web sitesidir.

Bir web sitesinin önemini unutmamalıyız çünkü hangi sektörde çalışırsanız çalışın, herkes bunun bir şirket için ne kadar önemli olduğunun zaten farkındadır. Web siteleri, işletmenizi olabildiğince çok kişiye tanıtmayı amaçladıkları için dijital markalaşmada çok önemli bir rol oynarlar.

Bu nedenle, bir web sitesinin bir şirketin markasını temsil etmesi esastır.

Web sitesi yalnızca iyi görünmek, iyi performans göstermek ve potansiyel müşteriler ve yeni işler kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapmakla kalmaz, başarılı bir web sitesi, ona bakan birine bir his verir ve marka hakkında bir fikir oluşturmasına yardımcı olur.

 

 • Sosyal medya kanalları

Facebook, Instagram veya LinkedIn olsun, birçok işletme sosyal medyaya ihtiyaç duyduklarını bilir, ancak bunları nasıl kullanacaklarına dair kaliteli bir strateji geliştiremezler. Etkili kullanıldığında dijital bir markayı potansiyel müşterilerin önüne koymanın harika bir yoludur.

Ancak, doğru yapılmazsa, büyük bir zaman, para ve kaynak kaybı da olabilir. Farklı sektörlerin sosyal medya için her zaman farklı kullanımları olsa da, işletmeniz sosyal medya kanalları oluşturma yolunda ilerliyorsa, web sitenizle aynı marka imajını ve hedeflerini yansıttığından emin olmak çok önemlidir.

 

 • Kullanıcı memnuniyeti

Şirketlerin hepsinin bir blogu olmalıdır. Daha önce bir dijital pazarlama şirketi ile çalıştıysanız, dijital pazarlamada içeriğin önemini biliyorsunuzdur. Sorun, birçok şirketin (sosyal medya gibi) gerçek bir plan ve strateji olmadan içerik oluşturmasıdır.

İster sosyal medya tanıtımı için içerik yazıyor ister Google aramasında okuyucuları SEO yoluyla çekmeye çalışıyor olsun, içeriğiniz her zaman işletmenizin dijital hedeflerini ve markasını hesaba katmalıdır.

 

 • Ücretli dijital reklamcılık

Google ile yeniden pazarlama ve tıklama başına ödeme reklamlarından, Facebook’taki katalog resim reklamlarına kadar, kitlenin önüne çıkmak için çok sayıda fırsat var. Ücretli reklamcılık, dijital markalaşmanın bir başka önemli unsurudur ve hedef kitlenizin önünde olmanızı sağlamanın en iyi yollarından biridir.

Bir fiyatı olsa da, markanızı ve mesajınızı istediğiniz kişilere ulaştırmanın en hızlı yoludur.

 

Dijital Markalaşmanın Önemi

Dijital çağda markalaşmak kolay bir başarı değil. Girişimcilik tüm dünyada büyüyen bir trend, hemen hemen her sektördeki rekabet her geçen dakika daha da şiddetleniyor.

Bu nedenle, hedef kitlenize ulaşmak için bir kimlik ve plan geliştirmek hiç bugün olduğundan daha önemli olmamıştı. Pek çok şirketin dijital bir marka stratejisi oluşturmaya düştüğünü gördüğümüz yer, çeşitli dijital işleri arasındaki uyum eksikliğidir.

Bir web sitesi oluşturmak için bir şirkete para ödemiş olabilirler, sosyal medyasını şirket içinde çalıştıran bir çalışan, kendi SEO’larını yapan üçüncü bir taraf ve PPC yapan bir kuzen sahibi olabilir.

Bunu yaparak kaybedilecek çok şey vardır ve bir şirket tüm parçaları ortak bir amaç için çalıştırmaya çalışsa bile, merkezi bir markalaşma ve pazarlama stratejisi sürdürmek genellikle çok zordur.

Marka Stratejisi

Marka kavramı bir yaratıcılık meselesidir, aynı zamanda yöntem ve strateji meselesidir.  Strateji, bir isme, bir logoya ve referans sektöründe işleyebilen ve başarılı olabilen bir getiriye hayat verecek tasarım ve çalışma aşamasına, tam olarak anlayış anına karşılık gelir.

Bir marka stratejisi geliştirilmeden, bir marka ışığı pek görülmez.

Marka Tasarımı

Markanın kişiliğini ve görsel kimliğini net bir şekilde tanımlamak için birkaç yönden çalışmak gerekir: isimlendirme ve getiri, marka tasarımı, etkili ve işlevsel grafik projeler, hikaye anlatımı, ses tonu, temel görsel.

Genel olarak markanın isminin seçiminden başlıyoruz ve ardından BTL destek malzemeleri üzerinde logo tasarımı, koordineli imaj ve sapma oluşturuyoruz. Logonun estetik açıdan çekici olması, aynı zamanda şirketin misyonunu ve temel fikrini hemen hatırlayabilmesi önemlidir.

 

98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

İlgili Bloglar aracılığıyla tanıtım
İnfografikler aracılığıyla tanıtım
Yorumlar ile bilinirlik arttırma
Videolu olarak bilinirlik arttırma
Röportajlar ile tanıtım
Çalışma alanının tanıtılması
Online itibar yönetimi

Online itibar yönetimi

Online İtibar Çözümlerimiz İçin Aşağı Doğru Devam Edin 💪

Online İtibar Yönetimi :

Online İtibar Yönetimi (Çevrimiçi İtibar) : nedir, nasıl izlenir ve geliştirilir?

Online itibar yönetimi nedir? (Çevrimiçi itibar)

Online itibar yönetimi  (bazen  dijital itibar’da denir ) markanıza ya da kendi web sitesine dış referanslar arayışı (Twitter, Facebook, inceleme sitelerinde, forumlarda ve benzeri) web ve sosyal medya sürekli izlenmesini içeren bir takip olayıdır. Tüm bunlar, web tarafından nasıl “görüldüğümüz”  ve her şeyden önce bu sonuçların en iyi şekilde görünmesini sağlamanın mümkün  olduğuna dair bir ölçüt sağlamak amacıyla sistematik bir şekilde yapılır.

Konu Başlıklarımız :

 • Online itibar yönetimi nedir?
 • Online itibar yönetimi : tanım
 • Online itibarınız hakkında neden tavsiyeye ihtiyacınız var?
 • Web itibar etkinliği ne işe yarar?
 • Daha ayrıntılı olarak online itibar yönetimi?
 • Online itibar yönetimi ile ilgilenmek neden önemlidir?
 • Web itibarı için arama motoru optimizasyonunun avantajları?
 • Online itibar için faydalı araçlar?

 

Çevrimiçi itibar :

Muhtemelen daha önce ticari itibar  ve itibar izlemeyi duymuşsunuzdur  . Web’deki itibar yönetimi,  hem büyük markaları hem de bireysel profesyonelleri birleştiren gerçek bir sanattır. Geçmişte, çok ünlü markalar, bankalar ve hatta Yurtdışı ülkelerinde Başkan olmuş adaylar , bir kişi veya şirket üzerinde web’den gelen sinyalleri izlemek için bu tekniği kullandılar.

Online itibarınız hakkında neden Profesyonel Desteğe ihtiyacınız var?

Şu anki gibi karmaşık bir pazarda,   kurumsal paydaşlar , Google’da görünenler de dahil olmak üzere markanın dış imajına büyük değer veriyor :   itibarın iyileştirilmesi , bu nedenle, orta ila uzun vadede şirketin ekonomik sağlığına katkıda bulanacağı aşikar. Müşteri gözünde değer ve güven kazanmak için online itibar takibi yapılması dijital dünyada en önemli unsurlardan biridir.

İtibarınızın takibini profesyonel olarak yönetilmesi için profesyonellerle çalışmak olmazsa olmazdır.

 

Web itibar etkinliği ne yapar?

Web itibarı için bu etkenleri izliyorlar, genellikle:

 

İnceleme Siteleri
Dikey Bloglar
Haber Siteleri
Fiyat Karşılaştırma Siteleri
Forumlar
Sosyal Ağlar
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Siz değil, Online İtibarınız Konuşsun!💪

Markalara yönelik eleştiri  veya  beğeninin ifade edilebileceği platformlardır,  kişinin tanıtım stratejilerini hangi yöne yönlendireceğine karar vermek için izlenmesi önemlidir. Aynı zamanda, bazı durumlarda, bir web itibar danışmanlığı, müşterinin kurumsal imajını düzeltmesine yardımcı olur, aksi takdirde web markanın algısını, ziyaret sayısını etkileyerek markanıza zarar verebilir. Böylelikle Müşterileriniz belki de sizinle hiç alakası olmayan yorumlardan etkilenerek sizden alışveriş veya hizmet almak istemeyebilir.

Daha ayrıntılı olarak çevrimiçi itibar

Bir markayla ilgili olarak   internette ifade edilen duygu nasıl algılanır  ? Kullanıcı yorumlarının olumlu ve olumsuz etkilerini nasıl karşılaştırır? Bir şirketin itibarına zarar veren kaynakları Google’dan nasıl kaldırabilirim?

Online itibar yönetimi  sizin için doğru seçim olabilir!

Web itibarı olarak da adlandırılan çevrimiçi itibar,   adınız veya şirketiniz için Google arama sonuçlarında bulunan herhangi bir olumsuz içeriğin izlenmesi, doğrulanması, izlenmesi ve kaldırılması anlamına gelir  . Şirketler marka itibarlarını izlemek zorundadır  ve genellikle sektörde uzmanlaşmış danışmanlardan yararlanırlar. Bu alanda öngörülen ana faaliyetlerden biri,   istek üzerine Google’dan bağlantıların kaldırılmasıdır.

 

Marka İtibarını Arttırın.

Dolayısıyla marka itibarı kavramı da bu yönlerin değerlendirilmesinden geçer. Aslında, Google’da kendileriyle ilgili arama sonuçlarına sahip olan herhangi bir kişi veya şirket, gösterilenlerin kalitesini ve doğruluğunu % 100 kontrol etme olanağına sahip değildir. Marka imajına zarar verebileceği  ve çeşitli düzeylerde problemler yaratabileceği için bunun çözülmesi çok ciddi bir problem olabilir. Klasik bir durum , bizim veya şirketimiz hakkında olumsuz yorumlar gösterebilen bazı  inceleme siteleri olabilir. Bu durumlarda, Google bu tip sitelere çok önem verir ve çoğu zaman, bu durum göz önüne alındığında, ön sayfaya gösterilmesini engellemek için çeşitli stratejiler geliştirmek mümkündür.  Arama sonuçları , bu sonuçları önde göstermek eğilimindedir.

Online itibar nasıl izlenir?

 Web itibarı olarak da adlandırılan dijital itibar yönetimi, izleme, online ifade edilen yargıların analizi, markayla ilişkili olumlu sinyalleri iyileştirmeyi ve markayla ilgili Google’da bulunan olumsuz sinyalleri azaltmayı amaçlayan bir faaliyettir.

Online itibar Yönetimi: Şirketiniz için bir ekonomik değer kaynağıdır ve şirket değeri algısına dayanan tüm faaliyetlerin karlılığını aşamalı olarak artırmanıza olanak tanır.

Günümüz tüketicileri tamamen online’dır  ve inançlarını geliştirmek ve satın alıp almayacağına karar vermek için ilgilendikleri konular hakkında bilgi almak için çok sayıda konuya (bloglar, inceleme siteleri, etkileyiciler, çevrimiçi tematik gazeteler …) başvurmaktadır.

İtibar, bugüne kadar,  hem çalışanlar hem de girişimciler olmak üzere herkesin yatırım yapması gereken gerçek bir  varlıktır çünkü halkın karar alma şeklini etkilemektedir.

Ne yazık ki, bugün  hepimiz  incelemeler, referanslar, tarafından ifade edilen görüşler şeklinde başkalarının yargılarına maruz kalıyoruz ve olumsuz etkilerden kaçınmak isteyen herkesin ağdaki tüm sinyalleri sürekli olarak izlemesi gerekiyor.

İtibarın izlenmesi,  çevrimiçi olarak ifade edilen yargıların duyarlılığını – olumlu ya da olumsuz niteliklerini – değerlendirebilen uygulamaları ve araçları uygulamak ve bunları kişinin amaçlarına daha uygun hale getirmek için müdahale etmek gerekir.

Web itibarı  , bir marka, şirket, ürün veya hizmetle ilgili olarak web’de ifade edilen yargıları içerir ve algıyla veya insanların belirli bir varlıkla ilgili bilgileri yorumlama ve özellikleri ve çalışmaları hakkında fikir edinme şekliyle yakından bağlantılıdır. .

Hatta çevrimiçi itibarın etkilerinin  şirketin genel cirosunun% 5 ila 9’unu etkilediği tahmin edilmektedir  ve bu, olumlu ifadeleri mümkün olduğunca teşvik etmenin ve olumsuz olanlarla mücadele etmenin ne kadar önemli olduğunu anlamamızı sağlamalıdır.

Yargıların bir marka hakkında ifade edilen bilgilerle yakından eşleşmeyebileceğini de not edebiliriz. Olumsuz bir yargı ifade etmese ve kendisini soru sormakla sınırlandırsa bile, belirli bir şirketin faaliyetlerinin etiği hakkında soruları gündeme getiren basit bir makale, olumsuz bir izlenim uyandırmaya ve dolayısıyla potansiyel olarak şirketin itibarını kötüleştirmeye yeterlidir.

Online itibar yönetimi ile ilgilenmek neden önemlidir?

Arama motorları aracılığıyla   kişiler, kendilerini ilgilendiren kuruluşlarla ilgili bilgileri toplar: psikolojik olarak, ilk sıralar arasında görünen sonuçlar, en yetkili ve krediye değer görülen sonuçlardır.

Olumsuz yargıları ifade eden makaleler, videolar, başyazılar, gönderiler  ise markalar imajlarına ve itibarlarına ciddi zarar verebilir.

Arama motorları, bireyler, profesyoneller, markalar ve şirketler hakkında insanlar tarafından ifade edilen olumlu ve olumsuz sinyalleri depolayan ve döndüren sonsuz arşivler olarak hareket eder.

Google  ve diğer arama motorları aracılığıyla , gazeteler, forumlar, blog yazarları, firma siteleri, çevrimiçi dergiler vb. Gibi birden çok fikir ve yargı kaynağını belirleyebiliriz. Markaya karşı güven arayışında olan müşterilerin düşüncelerini etkilemeye mahkumdur.

İnternette bir marka için insanların konuşma şeklini görmezden  gelmek  , şu anda potansiyel tüketicilerimizin algısını etkileyen ve diğer medyadaki reklam yatırımlarının sonuçlarını (televizyon, radyo, reklam gazeteciliği) etkileyebilecek şeyleri hesaba katmamak demektir. …) önceki çevrimiçi düşünceden dolayı.

Web itibarı için arama motoru optimizasyonunun avantajları

“X” web sitesi optimizasyonu  ve  halkla ilişkiler  , tüketici algılarını olumlu yönde etkilemenize  ve ticari karlılığa zarar verebilecek olumsuz sinyalleri azaltmanıza olanak tanıyan faaliyetleri içerir.

Online itibarın stratejik yönetimi,  şirket amaçlarına uygun olarak dijital bir kimlik oluşturmanıza, itibar krizlerinden kaçınmanıza ve uygulanan promosyon stratejilerinin sonuçlarını aşamalı olarak iyileştirmenize olanak tanır.

Web üzerinden SEO ve halkla ilişkiler faaliyetleri şunları yapmanızı sağlar:

 • Başarı temposunu hızlandırmak
 • Kısa sürede karlılığı artırmak
 • Bizim ki gibi çözümler arayan ziyaretçileri yakalamak
 • Teşvik edilecek mal ve hizmetlere ilgi uyandırmak
 • Bir markanın izleyicisine karşı otoritesini artırmak
 • Sektörünüzdeki ilgili konularla ve bilinen etkileyicilerle olumlu ilişkiler kurma şansınızı artırmak
 • Hedef kitlenizle olan etkileşimi artırmak
 • Geleneksel medyanın gerektirdiğinden daha az çabayla ürünlerin farkındalığını artırmak
 • Ağ aracılığıyla olumlu ağızdan ağıza söz ve marka farkındalığını oluşturmak
 • Kısa vadede satışları şirketin genel karlılığı lehine artırmak
 • Rekabet üzerindeki itibarını arttırmak

 

Bir sitenin online itibarını nasıl artırabilirim?

Web Sitesinin arama motorları üzerinde optimizasyonu,  bir web sitesinin içeriklerinin kullanımını ve arama motorları tarafından alınabilecek içeriklerin kullanıcı aramalarına sunulacak ilk sonuçlar arasında sayılabilmesini geliştiren faaliyetleri içerir.

Bu ; bir içeriğin optimizasyonu ve oluşturulması yoluyla, olumlı sinyallerin olumsuz olanlara oranla daha az görünür hale gelmesini sağlamak için arama motorları aracılığıyla elde edilebilen kullanıcı yorumlarını etkilemenin mümkün olduğu anlamına gelir.

Konumlandırma hedefleriyle yönlendirilen ‘ gelen pazarlama , içerik üretimi yoluyla (blog yazıları, basın bültenleri, sosyal ağlarda ki gönderiler vs.) dijital kimlik lehine olumlu sinyallerin kaynaklarını artırmayı amaçlamaktadır.

Bu stratejiler sayesinde, marka otoritesinin algısını geliştirmek ve  sonuç elde etmek için olumlu çevrimiçi itibara  dayanan tüm reklamcılık faaliyetlerinin getirilerini  artırmak mümkündür.

Kamuoyuna ticari amaçlarla tek tip ve karlı bir izlenim sağlamak için çevrimiçi itibar geliştirme stratejileri tüm ilgili medyada (web sitesi, Facebook sayfaları, Instagram hesabı, Youtube kanalı) tutarlı bir şekilde uygulanmalıdır.

Online itibar yönetimi , aşağıdakileri içeren etkinlikleri hedefler:

Web Siteleri
Tanıtım Siteleri
İlgili İnfluencerlar
İlgili Bloglar
Sektörel Forumlar
İlgili Videolu İçerik Üreticileri
Haber Siteleri
Sosyal Ağ Platformları
İlgili Sosyal Kanıtlar

Tüm bunlar, markanın yeteneği hakkında bilgi vermek, hedef kitlesinin ihtiyaçlarına etkili yanıtlar sunmak ve arama motorunun internetteki varlığımıza olan “itibarını” artırmak içindir.

Web itibarı sektöründeki uzmanlarımız , müşteriye marka adına odaklanan bir sitenin oluşturulmasında rehberlik eder  , böylece olumlu bilgileri artırmak ve önceden var olanları doğru kullanarak kurumsal itibarınızı arttırmak için yol gösterir.

Site , markanın otoritesinin algısını iyileştirmek için tasarlanmış çok sayıda içeriği barındırabilir,   örneğin:

 • Blog için makaleler
 • Video
 • İnfografikler
 • Röportajlar
 • Yorumlar
 • Çalışma şekillerinin tanıtılması

Marka görünürlüğünü artırmak için sahip olduğumuz en etkili halkla ilişkiler faaliyetleri arasında:

 • İnsanların markanın nitelikleri hakkındaki algısını iyileştirebilecek kapsamlı ve orijinal içerik sunmak için kurumsal bir blog oluşturulması
 • Arama motorları üzerinde otorite kazanmak ve konumlandırmayı geliştirmek için sektördeki yetkili sitelerden bağlantıların alınması
 • Markayı daha geniş bir kitlenin dikkatine çekmek, ancak sunulan ürün ve hizmetlerle eşit derecede ilgilenmek için diğer sitelerde yayınlanacak içeriğin (misafir gönderileri) oluşturulması
 • İzleyicileri teklifin kalitesi konusunda ikna etmek için ürün ve hizmet bilgilerini tanıtmak, incelemeleri ve güven uyandırmaya teşvik etmek için etkileyicilerin kullanılması
 • Markanın olumlu itibarı için yapıcı bir haber akışı oluşturmak için basın bültenlerinin hazırlanması
98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Marka Kimliği Oluşturma
Marka İmajı Oluşturma
Marka Sadakati Oluşturma
Marka Bilinirliği Oluşturma
Marka Konumlandırma
Marka Değeri Oluşturma
Online Marka Ajansı

Online Marka Ajansı

Online Marka Çözümlerimiz İçin Aşağı Doğru Devam Edin💪

Online Markalaşma Çözümlerimiz :

Online Marka yönetimi: Markanın Gücü

 

Marka yönetiminin ne olduğunu, nasıl işlediğini ve markalaşmanın nasıl yapıldığını birlikte görelim.

Bir markayı yönetmek sadece görsel kimliğin rengine ve şekline karar vermek anlamına gelmez, bir marka zaten açıklama fırsatı bulduğumuzdan daha fazlasıdır. Markanın arkasında olası bir dünya inşa etmek küçük bir başarı değil. Dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır ve hata düşünülemez veya her halükarda onu kendi yararınıza nasıl yöneteceğinizi bilmek gerekir. İşte o halde marka yönetimi, bir ürünün veya tüm şirketin satış başarısının anahtarı haline gelir. Neredeyse her şeyi altına dönüştürebilen bu neredeyse sihirli süreç hakkında daha fazla bilgi edinelim!

Neler Anlatıyoruz:

 • Marka yönetimi nedir
 • Procter & Gamble ve marka yönetiminin tarihi
 • Marka Yönetiminin bileşenleri
 • Marka yönetimi neden önemlidir?
 • Sonuçlar

Marka yönetimi nedir

Marka yönetimi, kelimenin tam anlamıyla ; tüketici ve üreticinin arasında ki ilişkiyi kopmamak üzere kurmak demektir. Peki markayı yönetmek tam olarak ne anlama geliyor? Marka yönetimi veya markalaşmanın çeşitli unsurlarının koordinasyon faaliyeti olduğunu söyleyebiliriz . Markanın dünyasına ait somut ve soyut değerlerin bir karışımıdır. Markayı benzersiz kılan ve iyi yönetilirse tüketicinin bir ürüne göre algılanan değerini artıran ve marka bilinirliğini artıran ayırt edici özellikler bulunur .

Marka yönetiminin gereklilikleri :

İsim
Paketleme
Ürün
Fiyat
Logo
Marka değerleri
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

“Marka yönetimi” tüm bunları hesaba katarak başarılı bir karışım oluşturmak anlamına gelir. Bu nedenle, ürün ile tüketici arasında bir ilişki oluşturan bir sürece hayat vermek anlamına gelir. İkincisi, marka içinde kendisini tanımalı ve onu güvenilir ve değerli olarak algılamalıdır.

Procter & Gamble ve marka yönetiminin tarihi

Neil H. McElroy’un ünlü bir notuna kadar uzanıyor.bu disiplinin doğuşu. O zamanki Procter & Gamble reklamvereni, ilk olarak 13 Mayıs 1931’de dahili bir notta “marka yönetimi” hakkında yazdı. O zamanlar, Harvard’dan mezun olduktan hemen sonra 1925’te P & G’ye katılan genç bir adamdı. Camay sabunu için reklam kampanyası üzerinde çalışırken McElroy, rakipleri arasında P & G’nin amiral gemisi olan Ivory olduğunu fark etti. Bu notta, her marka için özel bir ekiple markaya daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini savundu. Bu kendini işine adamış ekip, markayı diğerlerinden farklı ve ayrı bir şekilde pazarlayarak markaya özen göstermeliydi. Reklam kampanyalarında, Camay ve Ivory bu nedenle farklı tüketici pazarlarını hedef alacak ve bu nedenle daha az rekabetçi olacaktı. Yıllar boyunca, pazarlama . Böylece, dünyadaki birçok tüketici ürünü şirketi tarafından yaygın olarak taklit edilen modern marka yönetim sistemi doğdu.

 

Marka Yönetiminin bileşenleri

Bu nedenle marka yönetimi ile, satın almaya götüren üstün kalite vaadiyle bir markanın değerini artırmayı amaçlayan faaliyetler kümesini kastediyoruz .

Bu süreç, aşağıdaki birkaç bileşenden oluşur:

Marka Kimliği
Marka Konumlandırma
Marka Bilinirliği
Marka Sadakati
Marka İmajı
Marka Değeri

Marka kimliği marka taşımak için şirket tarafından kullanılan ifade elemanların kümesidir. Logo ve isimlendirme gibi markanın izleyici tarafından algılanışını belirleyen grafik / iletişimsel yönler ve unsurlardır.

Marka bilinirliği pazarında marka bilincini artırmak iletişimsel faaliyetlerdir.

Marka imajı marka tüketici tarafından nasıl algılandığını olan may ya da olmayabilir, şirket tarafından inşa edilen marka kimliği ile karşılık gelmektedir.

Marka konumlandırma sırasında, rekabet daha marka konumlandırma marka sadakati marka tüketici sadakati derecesidir. Son olarak, marka değeri  terimi, markanın değerini veya daha doğrusu bir markanın zaman içinde inşa etmeyi başardığı imaj mirasını ifade eder.

Bunlar, marka yöneticisinin dikkat etmesi gereken “marka yönetimi” karışımının unsurlarıdır. Markanızı hiç bu terimlerle düşündünüz mü? Kişisel markanızın veya ürününüzün tüm bu yönlerini değerlendirebilir misiniz ? Ads Network olarak markanın gücüne inanıyoruz, Marka Kimliğine adanmış hizmetimizi keşfediyoruz .

Online Marka Yönetimi neden önemlidir?

Marka yönetiminin temel amacı, bir şirket veya ürünle bağlantılı bir imaj ve değerler sistemi oluşturmaktır. İyi marka yönetimi, rekabette öne çıkan, daha lezzetli, inanılır, güvenilir ve güçlü bir marka yaratmayı içerir. Satışlarda bir artış yaratan, ürünü diğerlerinden daha cazip kılan tam da bu güçlenmedir . Bu markanın mirasıdırbu, markanın kendisi ve temsil ettiği değer sistemi tarafından üretilen ekstra kârdır. Marka doğru bir şekilde iletilirse ve bu iletişim zamanla sabit kalırsa marka-müşteri tanımlama süreci tetiklenebilir. Marka ve tüketici aynı değer sistemini paylaşır veya satın alma yoluyla onları elde etmeyi amaçlayan müşteridir. Bu, satın alma sürecini hızlı ve güven verici hale getirir: marka benim kılavuzumdur, kalitenin garantisidir. Aradığım şey bu, bu yüzden etiketi dikkatlice araştırmak veya okumak zorunda kalmayayım. Sadece markaya güveneceğim. Bu benzersiz ve tekrarlanamaz ilişki, bir ürünün başarısının anahtarıdır, bu nedenle günümüzde pazarlamanın giderek daha fazla marka odaklı olmasının nedeni budur.

Sonuçlar

Bu inanılmaz ve yıkılmaz ilişkinin başarılı örnekleri, Coca-cola, Apple, Nutella gibi büyük tarihi markalar. Gözleriniz kapalı olarak aldığınız markalar, adeta kalitesi kadar rakip yokmuş gibi. Örneğin, “Fındıklı krema alacağım” dediğini duymayacağınızı düşünün, çünkü Nutella markası artık ürünün kendisini temsil ediyor.

98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Yeni Teknolojiler
Müşteri Beklentileri
Çalışan Beklentileri
Yeni İş Modelleri
Yeni Rakipler ve Rekabetler
Ölçümlenebilir İş Takibi
Dijital Dönüşüm Ajansı

Dijital Dönüşüm Ajansı

Dijital Dönüşüm Çözümlerimiz İçin Aşağı Doğru Devam Edin💪

Dijital Dönüşüm Çözümlerimiz :

Dijital Dönüşüm, hakkında bilmeniz gereken her şey

Dijital dönüşüm, tüm iş süreçlerini hızı, verimliliği ve karlılığı artıran yeni dijital teknolojilerle entegre etmeyi hedefleyen bir disiplindir .

 

Dijital Dönüşümü olduğu gibi tanımladıktan sonra, onu teşvik etmek için nasıl hareket ettiğimizi anlamamız gerekir. Yıllardır yeni teknolojilerin ortaya çıkması, iş gibi günlük yaşamın tüm yönleriyle yüzleşme şeklimizi değiştirdi ve bu süreçte kültürel bir değişimi az ya da çok hızlı uygulayarak devam ediyor.

Bu teori, toplumun tüm yönlerinde, özellikle de kurumsal dünyada teknolojinin benimsenmesiyle ilişkili değişime tam olarak atıfta bulunur.

 

Dijitale Geçiş ve Dijitalleşme

Dijital Dönüşümün nasıl çalıştığını anlamaya daha fazla girmeden önce, bir adım geriye gidip dijitalleşme ile dijitalleşme arasındaki farkları netleştirmemiz gerekiyor:

Sayısallaştırma , diğer biçimlerde var olan nesnelerin dijital olarak izlenebilir bir biçimine aktarılmasıdır. Bu bir ayrıntılandırma, dönüşüm sürecidir.

Örnek: bir tarayıcının içine yerleştirildiğinde elektronik biçime dönüşen geleneksel biçimdeki bir belgenin taranmasıdır. Bu noktada dijital cihazlar aracılığıyla işleyebilir, aktarabilir, depolayabiliriz. Aynı şeyi bir veritabanına yazılabilen ve girilebilen veriler için de yapabiliriz

Dijitalleşme , bir kuruluş, bir şirket, bir sektör, bir ülke vb. Tarafından yapılan bilgi teknolojileri kullanımının benimsenmesidir. Dijital teknolojilerin bir organizasyon yapısına dahil edilmesi, benimsenmesi sürecidir.

 

Dijitalleşme Olmadan Dijital Dönüşüm Olmaz

Dijitalleşme her zaman araştırma merkezleri veya askeri merkezler gibi kurumlar tarafından yönlendirildi. Teknoloji geliştirildikten sonra, genel halk (tüketici) için ürünler yaratan şirketlere de sunuldu. Bugün artık durum böyle değil, çünkü paradigma tersine döndü: dijital teknolojilerin bir organizasyona dahil edilmesi, tüketici tarafından kuruluşların kendilerine doğru yönlendiriliyor.

Bu, artık günlük hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlar ve tabletler gibi teknolojilerin yanı sıra giyilebilir cihazlar (bluetooth kulaklıklar, akıllı saatler ve izleyiciler), 4k veya 8k teknolojili akıllı TV’ler ve dizüstü bilgisayarlar, 3D yazıcıların patlaması nedeniyle gerçekleşti. , dronlar ve Akıllı Ev cihazları.

Bu teknolojilerin sanal asistanlar gibi özel hayatta benimsenmesi , çoğu zaman şirketlerin kendilerini onlarla donatmalarına neden oluyor çünkü insanlar evde yaptıklarıyla aynı deneyimi işte yaşamak istiyor. Bu, işletmelerin işlerinde birkaç iyileştirmeye yol açabilir:

Süreçlerde daha fazla esneklik ve buna bağlı olarak işletme yönetiminde hız
Stratejik ve ticari etkinlik
Sadeleştirme ve rasyonelleştirme
Operasyonel verimlilik
Müşteri Yolculuğunun İyileştirilmesi
İnsan kaynaklarının geliştirilmesi
Maliyet azaltma
Süreçlerin gerçek zamanlı planlanması ve programlanması
Takip edilebilir ve ölçümlenebilir iş modelleri

Dijital Dönüşüm Çözümleri :

Dijital Dönüşüm Yöneticisi

Dijital Dönüşüm, yenileme sürecinin şirket düzeyinde etkinleştirilmesine izin veren anahtar figürlere ihtiyaç duyar. Son yıllarda ortaya çıkan önemli bir figür , şirketin tedarik zincirinden ticari, pazarlamadan tüm alanlarını kapsayan bir dönüşüm süreci sunabilen pazarlama, dijital, veri analizi ve iş stratejisi becerilerine sahip bir yönetici olan dijital dönüşüm yöneticisidir. için R & D (araştırma ve geliştirme), HR (insan kaynakları) içinden geçmektedir.

 

 

Dijital dönüşüm neden önemlidir?

Tam da Dijital Dönüşümün getirdiği değişiklikler nedeniyle veya bu değişiklikler sayesinde, şirketler dijital bir perspektifte yeni ürün veya hizmetler üreterek pazara yaklaşımlarını değiştirmelidir. Yenilikçi olmayı hedefleyen şirketlerin, örneğin perakendede , sevdikleri ve belki de yılların başarısının temeli olan ancak pazarın evriminde hayatta kalmalarına izin vermeyen konsolide iş modelini terk etmeleri önemlidir. “tam dijital” bir yaklaşım gerektiriyor.

2008 gibi bir ekonomik kriz anında veya 2020’de güçlü olmayı vaat eden bir anda , yine covid nedeniyle , yeni senaryoya uyumu engelleyen bu katı yapıları terk etmeliyiz. Dijital Dönüşüm sürecini uygulamadan rekabet gücünüzü kaybetmenize neden olabilecek birçok değişken vardır:

 • Yeni teknolojiler
 • Yeni iş modelleri
 • Müşteri beklentileri
 • Yeni rakipler
 • Çalışan beklentileri

Dijital Dönüşüm temel midir?

Şu anda hala hayır cevabını verebiliyoruz, bu temel değil, ancak cevap birkaç ay içinde bile değişebilir. Dijital Dönüşümün şirketiniz için yararlı olup olmadığını anlamak için bazı koşulların karşılanıp karşılanmadığını kontrol edebilirsiniz:

Firmanızın bilgi sistemlerini bilin
Stratejiyi uygulama bilgisine sahip olmak
Muhataplarınızı tanımak
Dijital işi yönetmek için tüm teknolojilere sahip olun
Ulaşmak istediğiniz dijital stratejiyi bilin
Bir Pazarlama Planı Oluşturun

Kuruluşların, yeni dijital teknolojilerin benimsenmesi, deney yapma risklerini almanın ve bu nedenle kurumsal kültür ve önceki organizasyon yapılarında da önemli değişiklikler yapmanın gerekli olduğunu bilmeleri gerekir. Bir şirketin evrim sürecini başlatması gereken yaklaşım çok disiplinli olmalıdır.

98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Dijital Dönüşüm stratejileri

Yeni teknolojilerin avantajlarından yararlanmak için kuruluşlar, farklı iş alanlarında bağlantılar kurmak için bir Dijital Dönüşüm stratejisi geliştirebilmelidir. Ancak performans gösteren bir strateji nasıl olmalıdır?

 • İyileştirici, olumlu ve anlamlı değişiklik yapma

Farklı varlıkları aynı anda içeren sistematik

 • Kapsayıcı ve İşbirlikçi, tek bir organizasyonun ötesine geçen bireylerden oluşan bir ekosistemin aktif katılımını sağlar
 • Döngüsel olarak, bir iyileştirme yaklaşımı uygulamak, stratejinin kendisini de sorgulayabilen sürekli geri bildirim gerektirir

Dijital pazarlama , alınacak eylemleri anlamak için dönüşüm süreci için temel olan bilgi ve verileri sağlamamıza yardımcı olur . Dijital Dönüşümün etkisi önlenemez ve esas olarak müşteri davranışlarının ve tercihlerinin evriminden kaynaklanmaktadır.

 

 

Dijital Dönüşüm, temel unsurlar

İyi bir strateji oluşturmak için kurucu unsurları ve aşağıdakiler arasında oluşturulabilecek bağlantıları hesaba katmak gerekir:

İşletme ve BT

Bilgi teknolojisi (BT) departmanlarının, baş pazarlama görevlisinin (CMO) ve daha önce hedef kitlelerinin dışında olan bilişim müdürleri (CIO’lar) gibi diğer işletme yöneticilerinin dilini anlaması giderek zorlaşmaktadır . Bu farklı figürlerin artık daha yakından etkileşime girmesi gerekiyor ve bu nedenle etkili iletişim için ortak bir dil ve prosedürler oluşturmak gerekiyor.

Şirket ve süreçler

Süreçleri iyileştirmek ve böylece doğru müşteri bilgilerini elde etmek için dijitalleştirme ve bilgi yakalama arasında bağlantılar oluşturmak önemlidir. Dijitalin pazarlarda uyguladığı değişiklikleri göz önünde bulundurarak, sürekli yenilikleri tercih eden şirketler, sürekli olarak yeni araçlar ve taktikler araştırmaya ve denemeye odaklanmalıdır.

Çalışanlar ve çalışma ekibi

Bir şirketin organizasyonundaki ilk temel nokta, çalışanlar arasında iç bağlantıların kurulmasıdır. Beyin fırtınası, brifingler, ekip toplantıları vb. Farklı şirket çalışma alanları arasında bile fikir paylaşımını geliştirebilir. Farklı çalışma ekipleri arasındaki işbirliği aslında sonuçları ve performansı optimize edebilir.

Kurumsal kimlik ve Yeni ekosistemler

Firmanızın kimliğini bilmek, onu dijitalin sunduğu araçlar ve iletişim araçlarıyla anlatabilmek için önemlidir. Ancak değer sistemlerini birbirine bağlayarak ve bağlantılar kurarak yeni gelir akışları bulmak da kritik öneme sahiptir ve giderek artan bir şekilde veri, yazılım ve bağlantı etrafında dönen teknolojik bir gerçeklik tarafından mümkün hale getirilir.

Teknolojiler ve Kullanıcı Deneyimi

Günümüzde, müşterilerinizi tanımak ve neye ihtiyaç duyduklarını anlamak, örneğin yakın pazarlama ile mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini oluşturmak için mevcut ve gelişen teknolojiler arasında bağlantılar oluşturmak çok önemlidir .

 

 

Dijital Dönüşümün 6 Aşaması

Dijital dönüşüm, tüm kurumsal kültürü içerir. Başarılı bir şekilde uygulamak için iyice bilmek önemlidir. İşte onu derinleştirecek bazı kitaplar.

Bir Dijital Dönüşüm projesinin başarısı, sözde 6 sütunla şekillenebilir :

 1. Değişim: Dijital Dönüşüm sürekli bir süreçtir ve araçların ve ortamların kolayca uyarlanabileceğini ve değiştirilebileceğini ve anın ihtiyaçlarına göre değiştirilebileceğini ifade eder. İş otomasyonunun kademeli olarak benimsenmesi hız, verimlilik ve hataların azaltılmasını sağladı
 2. İnovasyon: Bu inovasyona rehberlik etme sorumluluğu, şirketin vizyonunu takip eden açık ve stratejik hedefleri tanımlaması gereken CEO’ya verilir. Yenilikçi olmak zorunda değil, ancak CDO (Baş Dijital Yönetici), CFO, CIO, İK, BT ve pazarlamadan oluşan değişim yöneticileri ekibini eğitmesi ve yönetmesi gerekiyor. Yeni çözümler bulmaları, yeni teknolojileri benimsemeleri ve yeni stratejiler önermeleri gerekiyor.
 3. Kültür: Doğru kurum kültürü olmadan Dijital Dönüşüm olmaz. Aslında, çalışan ve müşteri deneyimlerinin itici güç olduğu, değişimin planlandığı ve yeniliğin ilgi odağı olduğu bir ortam yaratmamız gerekiyor.
 4. Liderlik: Dijital Dönüşüm, güçlü liderlik gerektirir. Takip edecek bir patron olmadan, çalışanlar planlı değişiklikleri uygulamaya ve proaktif olmaya motive olmayacaklar.
 5. İnsanlar: İnsanlar dijital dönüşümde kilit bir rol oynuyor. Burada İnsan Kaynakları’nın çalışması temel bir hale geliyor ve artık belirli becerilere sahip personeli işe almaya ve eğitmeye çalışmak zorunda değiller, çapraz becerilere ve açık fikirli insanlar bulmaları gerekiyor. Problem çözme ve esneklik, değişimi gerçekleştirmede şirketi destekleyen yumuşak becerilerden sadece birkaçıdır.
 6. Müşteri DeneyimiMüşteri her zaman her şeyin temelinde yer alır. İşletmeler, Dijital Dönüşüme ve müşteri yeniliğine yatırım yaptıklarını asla unutmamalıdır. Müşteri deneyimi, şirketin misyonunun tanımlanmasında belirleyici olmalıdır.

 

Dijital Dönüşümün Eğilimleri

Nesnelerin interneti

Nesnelerin Interneti (IOT) Internet üzerinden, günlük yaşamın her nesne dijital dünyada kendi kimliğini elde edebilirsiniz, hangi temelinde teknolojik gelişme yolunu anlamına gelir. Süreçlerin daha fazla sayısallaştırılması ve otomasyonu için birden fazla kaynaktan veri toplama ve kullanma kapasitesini en üst düzeye çıkarmaya izin veren bir teknolojidir. Amaç, bu araçların ağına olan bağlantıdan elde edilen milyarlarca veriyi giderek daha fazla ve daha iyi kullanabilmektir.

Analitik ve Büyük Veri

Sofistike iş analitiği sayesinde, büyük veri , işletmelere pazar koşulları, müşteri davranışı hakkında bazı içgörüler sağlama, karar vermeyi rakiplerden daha etkili ve daha hızlı yapma potansiyeline sahiptir.

Derinlemesine analizler, profil oluşturma araçlarını ve sosyal eklentileri kullanarak son derece hassas sonuçlar sağlayabilen tahmine dayalı algoritmalara yol açar. Bu tür faaliyetlerden sorumlu olan kişi veri bilimcisidir . Veriye dayalı herhangi bir veriye dayalı şirketi dönüştürmek ve artık kişisel duygulara değil, nesnel gerçeklere dayalı kararlar alabilmek için. Kamu İdarelerine de yatırım yapan yeni yaklaşım

Uç Bilişim ve Bulut Bilişim

Edge Computing, verilerin veri merkezine iletilmek yerine cihazın kendisi tarafından işlendiği dağıtılmış bir bilgi işlem modelidir. Bu işlem, veri akışlarının daha hızlı yapılmasını ve daha sonra gerçek zamanlı olarak işlenmesini mümkün kılar. İnternetin bant genişliği kullanımını azaltmanıza ve maliyetlerin düşmesine neden olan bir mod. Aynı zamanda kamuya açık bir bulutta asla geçmemesi gereken verilerin güvenlik seviyesini de artıracaktır. Öte yandan, verileri bilgisayar sabit sürücülerinden buluta taşımanıza izin veren bir teknoloji olan bulut bilişim var. Bu çözüm, “depolama”, depolama ve veri yönetimi işlemlerini daha basit ve daha ucuz hale getirmek için şirketler tarafından giderek daha fazla benimseniyor .

5G

Şimdilerde dünyanın birçok yerinde benimsenen ve ürkek bir şekilde İtalya’ya inen beşinci nesil telefon teknolojisi, ağ henüz hazır olmasa bile, mobil sağlayıcıların süreçlerini hızlandırmasına olanak tanıyacak. Büyük ölçekte kabul edilir edilmez, bağlantı sistemi üzerinde daha da devrimci bir etkiye sahip olacaktır.

AI ve Makine Öğrenimi

‘ Yapay zeka ve makine öğrenimi , onun kümeleri mevcut ve özellikle geleceğin Dijital Dönüşümün sağlayan teknolojiler arasındadır. Yapay zeka (AI), bir bilgisayarın bir insan gibi “düşünme” (ve belki de bir robot olma ) yeteneği iken, Makine Öğrenimi, bunu bağımsız olarak, aşağı yukarı tamamen yapma yeteneğidir. Derin öğrenme mantıksal süreçleri yapmak ve daha da gelişti öğrenmek için başarısız, onun evrimdir. Yapay zeka halihazırda iyi bir gelişim seviyesindeyken, Makine Öğrenimi hala denenecek ve yenilenecek bir alan.

Blockchain

Blockchain , biri hızla büyüyen Dijital Dönüşümün teknolojileri güvenli işlemlerin doğrulanmış, doğrulanabilir ve değişmez kaydını temin etmek, şifreleme ile birleştiğinde dağıtılmış konsensüs mekanizması dayanmaktadır. Bu teknoloji, finanstan sağlık hizmetlerine kadar çeşitli sektörlere uygulanabilir .

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik

Artırılmış gerçeklik , örneğin bir akıllı telefon gibi bir video kamera tarafından çekilen gerçekliğe gerçek zamanlı olarak dijital öğeler ekleme yeteneğidir. Sanal gerçeklik daha da ileri gider ve tamamen dijital temsillerle oluşturulan gerçekleri görmenize olanak tanır.

98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Bilinirlik Arttırma
Kitle Oluşturma
Hedef Kitleler İçin Değer Arttırma
Kişisel İlgiyi Arttırma
Marka Konumlandırma
Kitlelerin Sadakatini Arttırma
Kişisel Markalaşma Ajansı

Kişisel Markalaşma Ajansı

Kişisel Markalaşma Çözümlerimiz İçin Aşağı Doğru Devam Edin 🙂

Kişisel Markalaşma Çözümlerimiz :

Kişisel Marka – Kişisel Marka Nasıl Kurulur ve Nasıl tanınır bir marka olunur?

Kişisel bir marka oluşturma isteği, başkalarının bizi nasıl algıladığının başarımız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabileceğinin farkındalığından gelir.

Marka hakkında konuştuğumuzda, diğer şeylerin yanı sıra imaj, itibar, iletişim, yaratıcılık ve ayrıca kendini geliştirme cesaretini kastediyoruz. Bu bileşenler – bilinçli bir şekilde kullanılır ve yönetilirse – kendinizi iş piyasasında konumlandırmanıza olanak tanır ve hem mevcut hem de potansiyel müşterilerle ilişkileri geliştirmek için mükemmel bir fırsat sağlar.

Terimi “kişisel markalaşma” çok daha yani önemli ve karmaşık bir şey ile ilgisi var Kişisel Markalaşma . Hadi birlikte daha fazlasını inceleyelim!

Kişisel markalaşma nedir?

İçindekiler :

 • Kişisel markalaşma nedir?

 • Herhangi biri kişisel bir marka yaratabilir mi?

 • Kendini önemli hissettirmek: markanızı tanıtmak için yararlı araçlar nelerdir?

Kişisel Markalaşma onların profesyonel imaj, kariyer ve kişisel yaşamı ve uzun vadeli bir yatırım yönetme iyi planlanmış ve kapsamlı bir süreçtir.
Modern dünyadaki bilgi, insanlar, olaylar ve mesajlarla dolu kişisel marka, kalabalıkta öne çıkmak, güvenilirliğini artırmak, tanınırlık kazanmak ve benzersiz olmak için giderek daha önemli bir araç haline geliyor. Güçlü bir kişisel marka oluşturmak, pazarlama ve satış dünyasında da uzun vadeli bir avantaj sağlar ve artık ölçülebilir bir pazar değeri haline gelmiştir.

Kişisel markalaşma konseptinin yazarı, Amerikalı yazar, danışman ve yönetim düşüncesinde önde gelen uzmanlardan biri olan Tom Peters’dir . 1997’de fikrini , diğer şeylerin yanı sıra, ne kadar yaşlı olursak olalım, ne olduğumuz ve nerede çalıştığımızdan bağımsız olarak markalaşmanın önemini her zaman anlamamız gerektiğini anlattığı “Seni aradı” makalesinde yayınladı. . Kişisel markalamanın yalnızca liderler, politikacılar, ünlüler için ayrıldığına ve bunun yerine herkesi kapsadığına inanıyoruz.

Kişisel Markalaşma çekici ve kişinin benzersiz en uygun görüntü, yapısını amaçlayan çeşitli marka ve pazarlama faaliyetlerini kapsamaktadır.

Ne amaçla? Doğru hedefi oluşturmak, potansiyel olarak müşterimiz olabilecek insanlarla kalıcı bir ilişki kurmak.

Neden kendimizi tanınabilir bir marka yapmalıyız? Kişisel bir marka oluşturduğunuzda, iş bağlantıları kurmak çok daha kolaydır. Dahası, kimliğiniz anında daha güvenilir olarak algılanır, bu nedenle – ekonomik açıdan – müşteriniz için fiyat artık ana değerlendirme kriteri değildir. İyi bir kişisel marka için sınır yoktur. Başarılı bir şekilde inşa edilirse, aynı zamanda gerçeklik üzerinde daha büyük bir etkiye ve daha büyük bir güvenilirliğe sahiptir.

kişisel marka şirketi , kişisel marka şirketleri , kişisel marka ajansları , kişisel marka marka ajansı ,

Siz değil, Markanız Konuşsun!

98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Herhangi biri kişisel bir marka yaratabilir mi?

Evet! İmajınızı oluşturmak, bir profesyonelin kariyerinin gelişimi için temel bir unsurdur ve bu artık bir sır değildir. Aslında hepimiz için çok önemli hale geldi.
Öyleyse, kendi Kişisel Markanızı oluşturmaya nereden başlayacağınızı birlikte görelim.

Amacım ne?
Güçlerim neler?
Yeteneklerim ve becerilerim nelerdir?
Beni günlük olarak temsil edecek tarz nedir?

Bu sorular, özellikle yolculuğun başında, giderek daha fazla tanınan bir marka yaratmak için çok faydalı olabilir. Kişisel Markalaşma kişisel farkındalıktan, kişinin kendi felsefesinden, ilgi alanlarından ve iletmek istediklerinizden gelir. Kişisel markanızı yönetmek, kendinizi yönetmek ve kimliğinizi belirlemek anlamına gelir. Sadece yüzeyde değil, kişinin kişiliğinin derinliklerine müdahale eden bir eylemdir.
Bu aşama en önemlisidir. Kesinlikle zaman ve fedakarlık gerektirir, ancak kendinizi başkalarının gözünden görmenize yardımcı olur. Bu, başarıya giden yoldaki ilk adımdır. İkincisi ne olacak?

 

Kendini önemli hissettir: markanızı tanıtmak için yararlı araçlar

Çevremizde başarı inşa etmeye başlamak ve halkın en iyi yanımızı bilmesini sağlamak için, doğru kullanmayı öğrenmemiz gereken bazı araçlar vazgeçilmez olacaktır. Hangi sektörde çalıştığımızın, bir şey satmak veya hizmetlerin reklamını yapmak isteyip istemediğimiz ya da ayrıntılı hedeflerimizin ne olduğu gerçekten önemli değil.
İnternete ve potansiyeline hakim olanlar için aşağıda açıklanan araçlar muhtemelen tamamen yeni olmayacaktır.

Öyleyse, kendinizi ilginç bir insan yapmak için kullanabileceğiniz dijital araçlar nelerdir? Ve kendinizi tanıtmaya nereden başlamalısınız?

– Blog & Web sayfası
Bu aracı kullanmak zorunlu değildir. Blogunuzu veya web sayfanızı yalnızca fikirlerinizi ve ilgi alanlarınızı iyi ifade edebildiğinizde oluşturun, böylece içeriğinizi okuyan insanlar bu alanda gerçekten bir uzman olduğunuzu anlar;

– Facebook
Facebook, hem özel kişilerde hem de şirketler ve müşterileri arasında mükemmel çalışan bir platformdur. Bu aracı kullanmaya karar vermeden önce, hedefimizin ne olduğunu mükemmel bir şekilde anlamanız gerekir. Bu, kampanya ve reklam yaratmanın temelini oluşturacaktır.

– Twitter
profesyonelleri, bu platformu ticari teklifler için kullanmanın yollarını buldular ve Twitter’da başarılı kişisel markalar geliştirerek ilişkiler kurdular. Bununla birlikte, çok fazla insan bu sosyal ağa öncülük etmenin önemli olduğunu bildikleri, ancak yeterli bir plan hazırlamadıkları için topluluğa katıldı. Bir hesap oluşturmadan önce bu hatadan kaçınmaya çalışın. Aynı zamanda, Twitter’da yayınladığınız gönderilerin kısa ve öz olması gerektiğini ve sadece 140 karakter içermesi gerektiğini unutmayın.

– LinkedIn
İnternette ortaya çıktığı andan itibaren, giderek daha ünlü ve kullanışlı hale geliyor. LinkedIn, özellikle fikir alışverişinde bulunabilen, şirketleri hakkında bilgi paylaşabilen veya iş fırsatları arayan ve sunan profesyoneller için bir platformdur;

– YouTube
Büyük karizması olanlar, video kamera önünde konuşmaktan çekinmeyen ve halkın dikkatini nasıl çekeceğini bilenler için kesinlikle faydalıdır. YouTube’u nasıl kullanacağını bilen sözde pazarlama etkileyicileri, kanallarına yüklenen her videoyu takip eden milyonlarca aboneye ulaşabiliyor.

Hiç kimse bir sosyal medyaya sahip olmanın veya bir bloga sahip olmanın doğru kişisel marka stratejisi olduğundan şüphe etmez. Ancak, bir hesap oluşturmak yeterli değildir. Her zaman, başlangıçta tanımlanan hedefleri takip etmesi gereken çevrimiçi görünürlük üzerinde çalışmalıyız. Hedef kitlemiz, içinde bulunduğumuz ve görünür olduğumuz çevrimiçi alanların birbirini tamamladığını ve aynı bakış açısını temsil ettiğini görmelidir.

Kişisel markalamanın birçok pratik uygulaması vardır ve hem rekabette rekabet üstünlüğü hem de müşterilerinize söz verdiğiniz şeyin onurlandırılacağına dair güvence sunar. Ancak kişisel bir marka yaratmak sağlam temeller üzerine kurulmalıdır. Yaratma açısından, kişisel markalaşma nispeten hızlı bir süreçtir. Öte yandan uygulama giderek daha karmaşık hale geliyor. Her şeyden önce, kalıcı faaliyetler – yani kişinin kimliğini korumaya yarayanlar – ve uzun vadeli faaliyetler küçümsenmemelidir, çünkü herhangi bir tutarsızlığın belirlenmesi kolay olacaktır. Kısa bir süre için çalışmayı bırakmak, ön sırada kalabilen başka bir güçlü kişilik tarafından beklenmek için yeterlidir.

98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Marka Bilinirliği Arttırma
Marka Güvenilirliğini Arttırma
Marka Konumlandırma
Markaya Olan İlgiyi Arttırma
Marka Değeri Arttırma
Marka Sadakati Arttırma
Dijital PR Ajansı

Dijital PR Ajansı

Dijita PR Çözümlerimiz İçin Aşağı Doğru Devam Edin 🙂

Dijital PR Çözümlerimiz :

Dijital PR, bir kuruluşun ürünlerini, hizmetlerini veya etkinliklerini dijital ilişkiler aracılığıyla tanıtmaya yardımcı olan online etkinliklerdir.

Dünya hızlı gidiyor, iletişim dünyası daha fazla. Nasıl reklamın değiştiği ve değişmeye devam ettiği gibi, dolayısıyla halkla ilişkiler ilişkileri de değişir. Eskiden PR olarak adlandırılan şey artık Dijital PR olarak değişti, ancak geçiş o kadar açık ve otomatik değil. Çevrimdışı veya çevrimiçi olmak, bu alandaki profesyonellerin giderek artan dijital zamanlara ayak uydurmak için kendilerini yenilemelerini gerektirdi.

Birkaç yıl öncesine kadar, halkla ilişkilerle ilgilenmek, çoğu gazetecinin markayı anlatacağı, şirketin ürünlerini ve hizmetlerini açıklamasını ve hikayenin daha sonra gazetelerde daha iyi anlatılmasını sağlayan temaslarla dolu bir gündem oluşturmayı içeriyordu. Telefonla veya e-posta yoluyla konuşabilir veya yüz yüze bir toplantı düzenleyebilirdiniz.

Ancak şimdi, teknolojik yenilikle birlikte PR’ın potansiyel temaslarının tamamı sanal dünyadır, bu nedenle artık sadece gazeteciler değil, her artık influencerlar, blog yazarları ve fikir liderleri. Bu nedenle, çoğu kişi artık sosyal medya yüzleri ve güvenilir blogger’ların önerdiklerini önemsiyor.

Dinleyicilerle konuşulacak değişiklikler ve faaliyetler kısmen değişir, ancak Dijital PR, her büyüklükteki şirket için etkili bir araçtır. Geleneklere kıyasla, sayısız avantaj sunarlar, ancak markaya gerçekten faydalı olmak için stratejik bir planla uygulamak gereklidir.

Dijital PR’ın hedefleri

Dijital PR, markalar ve influencerlar, blog yazarları vb. Arasında bir köprü görevi görerek, önerdiği ürün veya hizmete görünürlük verebilmeli ve aynı zamanda şirketin çevrimiçi itibarını da koruyabilmelidir.

2021’de insanlar öncü influencerlara güveniyor ve onların tavsiyeleri, görünen bir ürünü tanıtmaları yeterli ve bu, Digital PR’ı web pazarlama projelerini uygulamak için influencer’larla iletişime geçmeye itiyor.

Özetle, bir markanın web itibarını korumak ve iyileştirmek Dijital PR’ın amacıdır, ancak tek hedef değildir:

Dijital PR uzmanı

Çevrimiçi halkla ilişkilerle ilgilenen profesyoneldir. Aslında, bir şirketin web üzerindeki itibarını izlemeli, optimize etmeli ve yönetmelidir. Markanın sağlaması gereken algı olumlu ve aynı zamanda izleyici için etkili olmalıdır.

Web’i izleyin

Dijital PR uzmanının görevi ağı izlemektir. Yararlı olabilecek konu izleme araçlarından biri Google Alert’dir ancak influencer’ların online itibarının analizi de çok önemlidir. Bu analizi kolaylaştıran bazı araçlar var, ilki iki yıl önce kapatan Klout’du. İnfluencer verilerini öğrenmenin bir başka yolu da onlardan bir rapor istemektir.

Dijital PR aynı zamanda, marka sektörüne en çok benzeyen ve marka sektörüne ilgi duyan ve dolayısıyla hikayeyi dinlemeye daha istekli olan kullanıcıların buluşma yerlerini ilk elden tanımak için topluluklara nasıl sızılacağını da bilir.

Ancak, PR’a dahil olanların işi için temel olmaya devam eden çevrimdışı bir tarafı da var. Hala yaygın bir uygulamadır, web tamamen onun yerini almamıştır, kartvizitlerin değiş tokuşu. Her ne kadar şimdi kendinizi LinkedIn’de eklemek daha kolay olsa da…  Ancak kartviziti unutun çünkü her zaman işe yaramayabilir. Şu anda Covid-19 tarafından pek çok insan birbiri ile temas edememekte.

İnfluencer pazarlama neden önemlidir?

L ‘ influencer marketing , tanıtım ve reklam kampanyaları için web’deki öncü influencer’ların katılımına dayanan bir web pazarlama faaliyetidir. İnfluencer’lar, Sektör blog yazarları, Ropluluk yöneticileri, Frofil ve Sosyal ağ sayfası yöneticileri, Dijital PR uzmanının etkileşime girdiğimiz bazı öncülerdir.

Yine de onları nasıl dahil edersiniz? Basit, eğer bir bütçeniz ve net fikirleriniz varsa. Stratejinin işe yaraması için öncelikle kimin seçileceğinin marka ve müşterileri için ilgi çekici olması esastır. Ardından, ürün yerleştirmeleri göndermeleri için onları etkinliklere davet etmekten, sponsorlu gönderileri planlamaya, ücretli haykırışlara kadar onlarla iletişim kurmanın doğru anahtarını bulabilirsiniz; aynı zamanda transferleri veya gerçek seyahatleri organize etmek, tesisleri, bir ürünü veya hizmeti denemelerine izin vermek.

Sadece sosyal profillerine gidin, içeriklerini inceleyin, başarıya giden yolların olup olmadığını anlayın, onlara ürünlerini sunmak için onlarla iletişime geçin ve sosyal ağlarındaki yayınlar karşılığında finansal taleplerini yapmalarını bekleyin. Rakam bütçenize uygunsa, influencer ile birlikte uygulanacak stratejiyi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

İnfluencer’ların erişimi ne kadar fazlaysa karşılanması gereken ekonomik taleplerin de o kadar yüksek olduğunu unutmamalıyız. Şirketler yıllardır bu rakamların potansiyelini fark etti ve en ünlüleri kampanyalarına dahil etmek için her türlü meblağı ödemeye hazırlar.

Siz değil, Markanız Konuşsun!

98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Dijital PR

İlgilenen bir kitleye ulaşmak için doğru insanları markanız hakkında konuşturalım.

 

Dijital PR web üzerinde iletişim kurmak ve sık sık markanın bilinirliğini artırmak için etkili bir araçtır şirketler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir promosyon şeklidir. İster bir etkinlik karşısında, ister bir ürün lansmanı için veya sadece marka bilinirliğini artırmak için etkinleştirilsinler, Dijital Pr önemli avantajlar sunar:

 • “Ağızdan ağıza” kavramına dayalıdır ve ağda büyük bir takipçi kitlesi olan ve bu nedenle yazdıklarından ve yayınladıklarından etkilenen “influencerlar” in katılımını görürler.
 • İnsanlar, sosyal bağlantıları tarafından “incelenen” ürünlere veya şirketlere herhangi bir basın bülteninden çok daha fazla güven ifade eder.
 • Pek çok takipçinin iyi bir deneyimi bağlantılarında paylaşması : böylelikle iyi şöhretinizin bir genişleme zinciri oluşturmasına yönlendirilir.
 • Web’de, iyi konumlandırılmış bir blog veya iyi itibara sahip bir site, şirket sitenize bir bağlantı getirir, sitenizin arama motorlarında bile popülaritesini artırır.

Yani Dijital PR her zaman ve herkesle işe yarar mı?

Tam olarak değil. Her şeyden önce iyi bir içeriğe ihtiyacınız var, söyleyecek dikkat çekeci bir teklif.  İçeriğin bir iletişim stratejisi ile modellenmesi gerekir, böylece Dijital PR aktivitesi iletişim kampanyası  veya sosyal aktivite ile birleşir ve  herkesin referansları anında bulmasını sağlar. İkinci şey ve belki de bu iş için en önemlisi, iletişim kuracak influencerların seçimidir: sayılar yeterli ve etkili olmayabilir.

Evet, çünkü bugün bu hizmeti “satan” birçok ajans yalnızca “erişim” sayısını veya şu veya bu influencer’ı işe alarak ulaşılabilecek kişi sayısını verme eğilimindedir, ancak bu yalnızca olması gereken tamamen sayısal bir özelliktir. kısmen işe yarar. İlgili kişinin özelliği (çok iyi yazıyor, doğrudan sosyal medyada kendine güveniyor , Instagram’da çok popüler, Snapchat üzerinden Y kuşağıyla konuşuyor) faaliyet gösterdiği “sektör” kadar dikkate alınmalıdır. (yemek bloggerı, moda, güzellik, otomotiv vb.).

Tüm bunlar, açıkça operasyona ayrılan bütçe ile orantılı olmalıdır.

Örneğin, bir etkinliğe yönelik bir Dijital PR projesi için, projenin türüne ve şirketin iletişim tarzına bağlı olarak, doğrudan rakip olmadan iyi bir şekilde iç içe geçebilen farklı figürler önermek, eksiksiz bir multimedya hikayesi oluşturmaktır. Çalıştığınız influencer’ların üst üste binmesinden kaçınmak gerekir.

 

Bunlardan dolayı profesyonel bir ekiple çalışmak en doğrusu olacaktır. Sizin için gerekli metrikleri analiz ediyor ve size en uygun dönüşüm alabilceğiniz influencer’ların seçimini yapıyoruz.

98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

🚀GOOGLE BENİM İŞLETMEM’DE
HAKKIMIZDA YAPILAN YORUMLAR💪

km-testimonial-pic
EMİN YILMAZGRUPLOG / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Teorik ve uygulamada dijitalle ilgili her konuya hakimler. İlgi ve alakada gayet güzel. Gecenin 1 inde aradığımda bile cevap vererek işi çözdüler.

km-testimonial-pic
ÖZLEM AKSOYKADIN GİRİŞİMCİ / İŞLETME SAHİBİ

Tanıtım filmimizi biz bile bu kadar iyi senaryo haline getiremezdik gerçekten çok başarılı bir iş oldu sağolun

km-testimonial-pic
FIRAT ÇOLAKDİJİTAL GİRİŞİMCİ

Digiarium ekibi sıfırdan kurduğum şirketimin bütün dijital sürecini titizlikle ve sistemsel yönettiler. Kendileriyle internet üzerinden tanıştığım için burdan da teşekkür etmeyi borç bildim. İyi ki dediğim işlerden birisi oldu

 

:

 

Tüm başarıları ve bütün kazanılmış zenginlikleri elde edenler ; her şeye bir fikirle başladılar!”

 

“Napoleon Hill : Düşün ve Zengin Ol!”

 

“Zenginlik, eğer gelirse, sadece şans ve talihin eseri olarak değil, kesin talepler ve kesin planların uygulamasına cevap olarak gelir. Milyonlarca insan şans bekleyerek ezerler hayatını. Şans belki bir fırsatı doğurabilir ama en güvenli plan şansa güvenmemektir. Şans ancak onu arayana gelir. Kapalı bir odada yalnız hayal kurarak şansın kapınıza gelmesini bekliyorsanız, büyük bir hata içindesiniz. Kararlı bir çaba şansın aradığı şeydir.”

Eğer Bu Tarz Girişimci Sözleri İlginizi Çekiyorsa, Dijital’de En Güncel Haber ve Öğretici İçerikleri Görmek İstiyorsanız ; Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz 👇👇💪