https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min.png

Mobil Uygulama Çözümleri 📲

Müşteri ve kullanıcılarınızla daha hızlı etkileşim kurmak için veya Mobil uygulamanız üzerinden gelir elde etmek için çözümlerimizi inceleyin 💪
Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Farklı Kitlelere Ulaşabilirsiniz
Daha Fazla Erişilebilirlik Elde Edebilirsiniz
Kullanıcılarınızı Elde Tutma Oranınız Artar
Rekabette Öne Çıkabilirsiniz
Müşterilerle Daha Etkili İletişim Kurabilirsiniz
Uygulamanızdan Para Kazanabilirsiniz

Sedut perspiciatis omnisten

Bir Mobil Uygulamanın İşletmenize Sağlayabileceği 6 Avantajı aşağıda belirttik :

Bunu makalelerde, röportajlarda ve çeşitli web seminerlerinde defalarca teyit ettik ve tekrarladık: Akıllı telefon artık sanki kolumuzun bir uzantısı, günlük yaşam arkadaşı, bazıları için sevgili bir arkadaş, değerli bir iş aracı. diğerleri. Pazarlamacıların ve şirketlerin, bir mobil uygulamanın tüm işletmeye getirebileceği avantajlara odaklanarak, neden daha fazla düşünmeye başlaması gerektiğinin nedeni.
Rakamlar gösteriyor ki, hem kullanım süresi (mobil cihazlardan gelen trafik , küresel çevrimiçi trafiğin yarısından fazlasını temsil ediyor ) hem de yatırımlar açısından, mobil dünya artık masaüstününkini geride bıraktı. ABD’de 2019’da ilk kez masaüstünü geçti .
Buna rağmen, “mobil” kavramı, özellikle mobil uygulamalar söz konusu olduğunda, birçok şirket tarafından hala çok hafife alınmaktadır. Aslında birçok şirket için mobil cihazlara yatırım yapmak, duyarlı ve akıllı telefon tarafından okunabilen bir web sitesine sahip olmak anlamına gelir. Ama bu elbette yeterli değil.
Bu makalede, bir işletmenin mobil uygulama geliştirmeden faydalanmasının 6 nedeni ve bir uygulamayı mobil stratejinin odak noktası olarak görmenin önemine bakıyoruz.

1. Farklı kitlelere ulaşabilirsiniz

Bir mobil uygulamaya sahip olmanın ilk avantajı, hedef kitlenizi genişletmesidir. Bir uygulama sayesinde aslında “önce mobil” olarak tanımlanan, kendini her şeyden önce yeni nesille özdeşleştiren ve günlük aktivitelerinin çoğunu uygulama üzerinden gerçekleştiren tüm kullanıcılara basit bankacılık işlemlerinden, yeni insanlarla tanışmak için.

 

2. Rekabette öne çıkabilirsiniz

Öncelikle mobil olmayan veya masaüstü geleneğinden gelen bir işletme için bir uygulamaya sahip olmak, imaj açısından kesinlikle bir avantajdır, yenilik ve tüm müşterilerin ihtiyaçlarına gösterilen ilgiyi gösterir. Bu, özellikle geleneksel markalar için, büyük bir rekabet avantajı unsurunu temsil edebilir.

 

3. Daha fazla erişilebilirlik elde edebilirsiniz

Bir mobil uygulamayla, hizmetinize her yerde kullanıcılar erişebilir: tatilde, işte, ulaşımda ve çoğu durumda internet olmadığında bile. Sunulan içerikleri indirmenize ve daha sonra keyfini çıkarmanıza izin veren birçok meditasyon, akış, fitness, ulaşım vb. uygulamalarını düşünün.

 

4. Müşterilerle daha etkili iletişim kurabilirsiniz

Bu belki de en önemli ve her şeyden önce en somut faydadır, çünkü Mobil Pazarlamanın iki temel ilkesinden yararlanmanıza olanak tanır: coğrafi konum ve gerçek zamanlı iletişim. Aslında bir mobil uygulama aracılığıyla, kullanıcılarımızla günün her saatinde ve nerede olurlarsa olsunlar, push bildirimleri ve diğer Mobil CRM faaliyetleri aracılığıyla iletişim kurabiliyoruz .
Bu şekilde, iletişimlerimizi okumak için bilgisayar başında olmalarını beklemek zorunda kalmadan müşterilerimizle bağlantıda kalabiliriz. Bir uygulama aracılığıyla, kullanıcılara belirli bir coğrafi bölgede bulunduklarında, işten eve dönerken veya akşam yemeği zamanı geldiğinde vb.
Bir mobil uygulamaya sahip olmak, özel etkinliklere göre daha hızlı iletişim kurmanıza da olanak tanır. Örneğin: bir taksi şirketi, kullanıcılarını toplu taşımada ani bir grev hakkında bilgilendirebilir ve onları bir yolculuk rezervasyonu yapmaya davet edebilirken, bir moda e-ticareti, depoya yeni giysiler geldiğinde veya ne zaman yeni giysiler geldiğinde müşterileri bilgilendirme yeteneğine sahip olabilir. müşteri tarafından istenen bir boyut tekrar mevcuttur. Örnekler gerçekten çok çeşitli olabilir.

 

5. Kullanıcılarınızı elde tutma oranınız artar

Bir mobil uygulamanın işletmenize getirebileceği bir diğer avantaj, müşterilerini ürününüze veya hizmetinize daha sadık hale getirmesi ve bu nedenle daha yüksek bir elde tutma oranı ile zaman içinde daha uzun süreli bir ilişkiye sahip olmasıdır .
Bunun temel nedeni, uygulama aracılığıyla kullanıcı tabanımızla daha sık ve daha doğru bir şekilde iletişim kurma (ve kullanıcılarımızı mutlu etmek için faydalı bilgiler verme) olanağına sahip olmamızın
yanı sıra belirli sadakat programı stratejileri sayesindedir. Kullanıcıları zaman içinde hizmetinizi kullanmaya daha yatkın hale getiren oyunlaştırma.

 

6. Uygulamanızdan gelir elde edebilirsiniz.

Bu nokta, yukarıdakilerin hepsinin zorunlu bir sonucu olarak görülebilir. Kullanıcılarla daha fazla iletişim kurma imkanı sayesinde aslında sadece daha fazla ürün tanıtıp satışları artırmakla kalmıyor, aynı zamanda daha faydalı bilgiler verebiliyoruz ve elde tutma oranını arttırabiliyoruz. Sonuç olarak, kullanım zamanla artarsa, para kazanma şansı o kadar yüksek olur . Ayrıca ilk iki noktada da görüldüğü gibi bir mobil uygulama ile daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve rekabette öne çıkabilir, böylece gelir şansını artırabiliriz.
Bu noktada, işletmenizin gerçekten bir uygulamaya ihtiyacı olduğuna sizi gerçekten ikna edebilmiş olabiliriz, o kadar ki, nasıl geliştirileceği, maliyetleri ve zamanlaması hakkında bilgi toplamayı düşünmeye başlarsınız.
Ancak devam etmeden önce, son bir noktaya, belki de listedeki en önemli noktaya dikkat etmenizi rica ediyoruz; bu, diğerlerinden farklı olarak, ilerlemeye karar verirseniz, diğerlerinden farklı olarak bir avantaja odaklanmaz, aksine tavsiye verir.

98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Yerel Uygulamalar
Mobil Uyumlu Web Siteleri
Hibrit Uygulamalar

Mobil Uygulama

Dijital ortamlara taşınan pazarlama faaliyetlerinde, önemli araçlardan biri de mobil uygulamadır. Mobil uygulama, dijital cihazlarda kullanılabilen özel yazılımlardır. Farklı işletim sistemleri farklı yazılımlar ile beraber çalışır. Örneğin; Android cihazlarda kullanılan mobil uygulama ile IOS’larda kullanılanlar bir değildir. Mobil yazılımların geliştirilmesi için farklı programlama dilleri konusunda üst düzeyde bilgi sahibi olunmalıdır.

Mobil Uygulama Geliştirme Dilleri Nelerdir?

Farklı işletim sistemlerine özgü mobil uygulama geliştirme dilleri ile tamamen size özel bir aplikasyona sahip olmanız mümkündür. Bunun yanı sıra hazır şablonların yer aldığı programlar da mevcuttur. Apple, IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanım için Swift adı verilen dili geliştirmiştir. Güçlü yapıda olan bu dil, Android tarafından sunulan programlama yöntemleri ile kıyaslandığında, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan uygulamaları ortaya çıkarır. React Native, Java, Kotlin, Flutter da tasarım sürecinde işinize yarayacak diğer araçlardır.

 

Mobil Uygulamaların Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Tasarımda kullanılan renkler, kolay erişilebilir bir menü; bir uygulamada olması gereken temel özelliklerdir. Bunun yanı sıra donma, kapanma gibi problemler olmaması için profesyonel bir mobil uygulama geliştiriciden destek almanız şarttır. Bulunduğunuz sektör, verdiğininiz hizmet ya da sattığınız ürünler de bu süreçte önemlidir. Özellikle ürün satışına yönelik bir uygulama geliştirilmesini istiyorsanız, altyapısının güvenli olması gerekir. İnsanlar güvenmedikleri uygulamalardan herhangi bir şey satın almak istemez.

 

Eğlence, kültür, spor, müzik gibi daha pek çok kategoride tasarlanan uygulamaların kullanıcılara hitap etmesi de önemlidir. Örneğin; çocuklar için tasarlanan aplikasyonlarda basit bir arayüz kullanılmalı ve içerik seçiminde titiz davranılmalıdır. Müzik dinlemenize ve video izlenmenize imkân veren aplikasyonlar ise hız konusunda yeterli olmalıdır.

Mobil Uygulama Türleri Nelerdir?

İşletmelerin bütçelerine göre tercih ettiği mobil uygulama türlerini şu şekilde kategorilere ayırmak mümkündür:

 

  • Yerel uygulamalar
  • Mobil uyumlu web siteleri
  • Hibrit uygulamalar

 

İyi bir aplikasyonun geliştirilmesi için belirli bir bütçe ayrılması gerekir. Özellikle hem Android’e hem de IOS’a göre ayrı yerel uygulama geliştirmek ve bunların her sürümüne göre yeni güncellemeler yapmak, maliyetlerinizi artırabilir. Bu nedenle çoğu firma sahibi hibrit uygulamalarla ya da mobil uyumlu web siteleri ile bütçe tasarrufu sağlamaya çalışır. Her işletim sistemine uyum sağlayan web sitelerinin geliştirilmesi de kullanıcı deneyiminin artırılması açısından iyi bir alternatiftir. Buna rağmen mobil cihazlar üzerinden bir web sitesini ziyaret eden kullanıcı sayısı da her geçen gün azalmaktadır. Uygulamanın sağladığı kolaylık ve zaman tasarrufu insanlara her zaman daha cazip gelmektedir. Hibrit mobil uygulama geliştirme sürecinde ise hem web hem de mobil özellikler bir arada kullanılır. Hibritlerde temel olarak bir aplikasyon var olsa da bazı özellikler web tabanlıdır.

Mobil Uygulama Tasarımı Size Ne Kazandırır?

Rekabetin her geçen gün daha da kızıştığı dijital dünyada; iyi tasarlanmış ve düzenli olarak güncellenen bir aplikasyona sahip olmak, sizi her zaman bir adım öne çıkarır. En iyi mobil uygulama yapan firmaları araştırırken karşınıza çok sayıda alternatif çıkar. Bu noktada firmanın referanslarını ve portfolyosunu incelemek, beklentilerinize uygun bir hizmet almanız için oldukça önemlidir. Deneyimli ekibiyle size mobil uygulama hizmeti veren ajansımızı tercih etmeniz halinde satışlarınızı ya da bilinirliğinizi istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz.

98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

🏆GOOGLE BENİM İŞLETMEM’DE
HAKKIMIZDA YAPILAN YORUMLAR💪

km-testimonial-pic
EMİN YILMAZGRUPLOG / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Teorik ve uygulamada dijitalle ilgili her konuya hakimler. İlgi ve alakada gayet güzel. Gecenin 1 inde aradığımda bile cevap vererek işi çözdüler.

km-testimonial-pic
ÖZLEM AKSOYKADIN GİRİŞİMCİ / İŞLETME SAHİBİ

Tanıtım filmimizi biz bile bu kadar iyi senaryo haline getiremezdik gerçekten çok başarılı bir iş oldu sağolun

km-testimonial-pic
FIRAT ÇOLAKDİJİTAL GİRİŞİMCİ

Digiarium ekibi sıfırdan kurduğum şirketimin bütün dijital sürecini titizlikle ve sistemsel yönettiler. Kendileriyle internet üzerinden tanıştığım için burdan da teşekkür etmeyi borç bildim. İyi ki dediğim işlerden birisi oldu

 

:

 

“Önemli olabilecek şeyler arasında bir ileri bir geri koşuştururken, gerçekten önemli olan şeylere zaman ayırmayı unuturuz” -Dan Ariely

 

 

“Bir balığa karada yürümenin ne olduğunu anlatabilir misiniz? Karada bir günlük yürüyüş, onun hakkında bin yıl konuşmaktan iyidir. İş hayatı da böyledir” -Warren Buffet

Eğer Bu Tarz Girişimci Sözleri İlginizi Çekiyorsa, Dijital’de En Güncel Haber ve Öğretici İçerikleri Görmek İstiyorsanız ; Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz 👇👇💪 🤚