https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min.png

Siber Güvenlik 🔰

Para kazanma oranınız arttıkça siber çağın korunmanız gereken adımlarıyla karşı karşıya kalacağınız aşikardır. Önden önlem almak için Siber Güvenlik çözümlerimizi inceleyin 🌟
Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

DDOS ve Olası Saldırılarından Korunma
Hatalardan Faydalanılmasını Engelleme
Günlük Yedekleme Sayesinde Verilerinizi Koruma
Olası Açık Zafiyetinden Korunma
Yüksek Güvenlikli Şifre Protokolü
256 Bit SSL Şifreleme Protokolü
Siber Güvenlik Ajansı

Siber Güvenlik Ajansı

Siber Güvenlik çözümlerimizden aşağıda bahsettik 👇

Dijital pazarlama’da Siber Güvenlik :

Siber saldırılar pahalı olabilir. Aslında, siber güvenlik uzmanları, siber suçların 6 trilyon ABD doları tutarında şaşırtıcı bir hasara mal olacağını tahmin ediyor. Ve bu tehditler küçük işletmeler ile büyük şirketler arasında ayrım yapmaz. Herkes bir siber saldırının kurbanı olmaya karşı savunmasızdır.

Araştırmalar, bir saldırıya uğrayan bazı küçük işletmelerin bundan kurtulamadığını göstermiştir. Siber suç bu kadar yıkıcıdır.

Siber güvenliğin sizin sorumluluğunuzda olmadığını ve bununla ilgilenenin BT ekibinizin olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak dijital pazarlama ajansı olarak, markanızın veya şirketinizin gizliliğini ve verilerini korumaktan daha az sorumlu değilsiniz.

Pazarlama tekniklerini kullanarak geniş bir kitleye ulaşmaya çalışıyor olmanız, sizi hackerlar için zengin bir hedef haline getiriyor. Sosyal medya sayfanızda görünüşte zararsız bir bağlantı paylaştığınızı ve insanların onu tıkladığını hayal edin. Ancak bu bağlantı kötü amaçlı yazılım barındırıyorsa, bu bağlantıya tıklayan tüm kullanıcılara virüs bulaşacaktır. Güvenilir bir çevrimiçi kaynak kullanılarak yapıldığında çok daha yıkıcı olacaktır.

 

Dijital Pazarlamada Siber Güvenliğin Önemi

İyi bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmek, işletmenizin büyümesi için çok önemlidir. Bununla birlikte, web sitenizden e-postalara ve sosyal medyaya kadar tüm pazarlama kampanyasının güvenliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu hususun ihmal edilmesi hem siz hem de müşterileriniz için gizlilik risklerine neden olabilir.

Dijital pazarlamayı içeren bazı tipik siber saldırı biçimleri şunlardır:

Dosya ve Bağlantı Açılması

İndirilen dosyalardan veya tıklanan bağlantılardan kötü amaçlı yazılım bulaşması

Kimlik Hırsızlığı

Bulaşan trojen , keylogger vb virüs yazılımları aracılığıyla kimlik ve kredi kartı hırsızlığı

Tarayıcı Takip ve Ele Geçirme

Tarayıcı ele geçirme , takip etme ve paket gönderip sosyal mühendislik gerçekleştirme

Sahte Haber ve Algı

Sahte haberlerin yayılması ve algı operasyonu için sosyal ağları ve diğer haber kanallarını lehinize kullanım

Veri Hırsızlığı

Ele geçirilen pc veya sunucu üzerinden, verilerin ve diğer hassas bilgilerin çalınması

DDOS ve Benzeri Atak Saldırıları

Web sitesinde DDoS , BOTNET vb. yazılımlar aracılığıyla zombileştirilmiş PC ve benzeri sunucular üzerinden çoklu paket gönderimi

Bu tehditlerin yanı sıra, çoğu dijital pazarlamacının aşina olmadığı birçok başka siber saldırı türü de var.

Bir siber güvenlik stratejisine sahip olmak yalnızca markanıza fayda sağlar. Kötü amaçlı yazılımlara karşı sağlam bir savunmaya sahip olmanın yanı sıra, avantajlardan sadece biridir. Ayrıca web sitenizi ve müşterilerinizin size emanet ettiği tüm verileri korur. Ayrıca, siteler arası komut dosyası oluşturmaya, SQL enjeksiyon saldırılarına, Hizmet Reddi saldırılarına ve parola kırmaya karşı koruma sağlarız.

Bunu söyledikten sonra, siber güvenliğin sadece BT departmanınızın sorumluluğu olmadığını anlayacaksınız. Şirketinizin hassas verilerinde bir ihlal meydana geldiyse veya sunucularınız saldırıya uğradıysa, cehalet iddiası işleri çözmeyecektir. Siber güvenlik herkesin sorumluluğundadır.

İyi haber şu ki, şirketinizi siber suçlara karşı korumak imkansız bir görev değil. Siber güvenliğin sorun olabileceği dijital pazarlamanın en yaygın yönlerinden bazılarına ve işletmenizi bunlara karşı nasıl koruyabileceğinize bakalım.

 

98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

Dijital Pazarlamanızı Siber Saldırılardan Korumaya Yönelik İpuçları

Dijital pazarlama yalnızca şirketinizin verileriyle değil, aynı zamanda müşterilerinizin bilgileriyle de ilgilendiğinden, pazarlama ajanslarının kampanyaları uygulama konusunda çok dikkatli olmaları gerekir. İşte çevrimiçi güvenlik açısından özel dikkat gerektiren ortak alanlar.

 

E-posta

E-posta pazarlaması eski usul gibi görünebilir, ancak yine de bir işletmeyi tanıtmanın en etkili yollarından biridir. Dijital pazarlamadaki en yüksek yatırım getirilerinden birine sahiptir ve web sitesi trafiğini ve dönüşüm oranını artırmaya yardımcı olabilir.

Ne yazık ki, e-postaların kötü amaçlı yazılımların en sevilen dağıtım yöntemi olduğu da biliniyor. Saldırıların% 90’ından fazlası e-postalardan geliyor. Bilgisayar korsanları, kimlik avı taktiklerini kullanarak bir sonraki hedeflerini bulmak için genellikle e-postalardan yararlanır .

Genellikle gerçek görünen, ancak gerçekte sahte web sitelerine bağlantılar içeren veya kötü amaçlı ekler içeren e-postalar gönderirler. Bilgisayar korsanları, sizden bilgi almak amacıyla bankalar, Paypal, Amazon, Netflix, devlet kurumları veya kuruluşlar gibi yasal kurumlardan gelen e-postaları taklit eder. Ve ardından gelen saldırı türü, verdiğiniz bilgilere bağlıdır.

Dijital pazarlama ekibiniz, bu tür saldırılara karşı sizi sağlama almakta yükümlüdür. Bunların farkında olmayan bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmak hiç faydalı olmayacaktır.

E-postalarınızı korumak için ekibin her üyesini bir kimlik avı e-postasını nasıl tespit edeceğiniz konusunda eğitin. Güçlü bir parolaya sahip olmak ve e-posta servis sağlayıcınızın spam filtresini kullanmak da bu tehditleri uzak tutmanıza yardımcı olur.

 

Eski ve Güvensiz Kaynaklı Yazılımlar!

Bu listede Eski ve Güvensiz kaynaklı yazılımlar ‘i görmek tuhaf görünebilir. Ancak siber güvenlik haberlerini takip ederseniz, Bilgisayar korsanları, saldırıyı başlatmak için genellikle platformun güvenlik açıklarını hedef alır.

Bilgisayar korsanları, eski yazılımların yanı sıra, sitenize sızmak gibi bir çok farklı yöntem deneyecektir. Aşağıdakiler dahil başka şekillerde kesintiye uğratmak için başka ağ geçitlerini de kullanabilir:

DDoS Saldırısı – Bu saldırı, web sitenizi sunucunuzu ve web sitenizi kırmak için çılgın miktarda trafikle doldurur.
Siteler Arası Komut Dosyası – Bu, bir bilgisayar korsanı sunucunuza giren verileri çalmak için web sitenize kötü amaçlı bir kod eklediğinde gerçekleşir.
SQL saldırıları – Bilgisayar korsanı web sitenizin veritabanına erişim sağlamaya çalışır.
Parola Saldırısı – Kişisel bilgileriniz, geri dönüştürülmüş parolalarınız veya basit karakterler gibi zayıf parolaların kullanılması, bilgisayar korsanlarının verilerinize erişmesini kolaylaştırır.
Web Sitenizi çevrimiçi tehditlere karşı korumanın en iyi yolu, sitenizi her zaman güncel tutmaktır.

Güçlü parolalar kullanın ve mümkünse iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Kötü amaçlı içeriği engellemek ve web sitenizi korumak için web sitenizin arkasına bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı da kurabilirsiniz. Dijital bir sertifika alarak web sitenizi de SSL ile şifreleyin.

 

Sosyal Medya

Milyarlarca insan şu anda sosyal medyada, bu da onu şu anda en etkili dijital pazarlama yollarından biri yapıyor. Facebook, YouTube, Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi platformlar her yaş grubundan kullanıcıyla doludur. Ancak büyük fırsat büyük bir tehlikeyle birlikte gelir.

Bilgisayar korsanları, sosyal medya hesaplarını hedeflemeyi sever – sadece popüler insanları değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları da. Hesaplarını ele geçirmek, daha fazla hasara neden olmalarını sağlar. Saldırganlar, kişisel bilgilerinizi çalmanın yanı sıra, hesaplarınızı ele geçirmek ve profilinize saldırgan materyaller göndermek için giriş bilgilerinizi de çalabilir. Bazıları tacizin sona ermesi için ödeme talep ederken, diğerleri genellikle bu kirli eylemi yapmak için rakipler tarafından ödenir.

Pazarlama ekipleri ile tehlike artar, çünkü genellikle aynı sosyal medya hesabına erişen birden fazla üyeniz vardır. Oturum açma ayrıntılarınızın yayılmasını kontrol etmek için, tüm sosyal medya görevlerinizi yerine getirmek için bir sosyal medya yönetim aracı kullanabilir veya kimlik doğrulama bilgilerinizi korumak için bir parola yöneticisi kullanabilirsiniz.

Ayrıca, pazarlama ekibinizi, özellikle bağlantı içerenler olmak üzere, istenmeyen sosyal medya mesajlarının tehlikeleri hakkında eğitmek. Bilgisayar korsanlarının hassas bilgileri paylaşmanız için sizi kandırmak için e-postaları kullandıkları gibi, sisteminize saldırmak için Facebook ve diğer sosyal medya platformlarını da kullanabilirler.

 

CRM Yazılımı

CRM yazılımı, dijital pazarlamanın ayrılmaz bir parçasıdır, çünkü burası genellikle müşterilerinizden toplanan verileri depoladığınız yerdir. Verileri depolamanın yanı sıra, CRM yazılımı, toplanan verileri analiz etmek ve işiniz için bir pazarlama stratejisi hazırlamak için kullanmak için de kullanılır.

Bilgisayar korsanlarının CRM yazılımınıza erişim sağladığını bir düşünün. Bu hassas verilere erişebilecekler ve bunları suç faaliyetleri için kullanacaklar. Bu ihlalden sadece para kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda markanızın itibarını da kaybedebilirsiniz.

CRM yazılımınızı güçlü bir parola ile korumak yeterli değildir. Düşündüğünüz kadar etkili olmayacağından farklı bir yaklaşım benimsemelisiniz. Neden? Çünkü çoğu ihlal içeriden gelir.

CrM yazılımınızdaki verileri korumak için, erişimi yalnızca güvenilir çalışanlarla sınırlayın. Erişimi olanların güvenilir olduğundan emin olun. Müşterilerinizin verilerini yönetme sorumluluğunu atamadan önce personelinize göz atın. Hesabınıza girişleri izlemek için kullanabileceğiniz bir izleme aracınız varsa ideal olacaktır. Son olarak, Kendi Cihazını Getir (BYOD) politikasına izin vermeyin. Çalışanlar yalnızca şirket tarafından tahsis edilen cihazları kullanmalıdır.

 

Özet

Buradaki temel nokta, siber güvenliğin dijital pazarlamacılar tarafından sırf iş tanımlarında yer almadığı için göz ardı edilemeyeceğidir. Yönetimden personele kadar herkes bundan sorumlu olmalıdır. Bir siber saldırı yalnızca verilerinizi riske atmakla kalmaz, sizinle çalışan tüm müşteriler ve işletmeler de tehlikeye girer.

Sağlam bir siber güvenlik stratejisi oluşturmak, her pazarlama stratejisine dahil edilmelidir. Saldırganlar tarafından sıklıkla kullanılan ağ geçitleri olduğundan, yukarıdaki alanlara özel dikkat gösterilmelidir. Bu endişeleri gidererek, nihayet çevrimiçi güvenliğiniz konusunda endişelenmenize gerek kalmadan markanızı tanıtabilirsiniz.

🏆GOOGLE BENİM İŞLETMEM’DE
HAKKIMIZDA YAPILAN YORUMLAR💪

km-testimonial-pic
EMİN YILMAZGRUPLOG / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Teorik ve uygulamada dijitalle ilgili her konuya hakimler. İlgi ve alakada gayet güzel. Gecenin 1 inde aradığımda bile cevap vererek işi çözdüler.

km-testimonial-pic
ÖZLEM AKSOYKADIN GİRİŞİMCİ / İŞLETME SAHİBİ

Tanıtım filmimizi biz bile bu kadar iyi senaryo haline getiremezdik gerçekten çok başarılı bir iş oldu sağolun

km-testimonial-pic
FIRAT ÇOLAKDİJİTAL GİRİŞİMCİ

Digiarium ekibi sıfırdan kurduğum şirketimin bütün dijital sürecini titizlikle ve sistemsel yönettiler. Kendileriyle internet üzerinden tanıştığım için burdan da teşekkür etmeyi borç bildim. İyi ki dediğim işlerden birisi oldu

 

:

 

“Başarısızlık, daha akıllı bir şekilde tekrar başlamak için tek fırsattır.” – Henry Ford

 

 

“Her sorun akıllıca gizlenmiş bir fırsattır.” – John Gardner

Eğer Bu Tarz Girişimci Sözleri İlginizi Çekiyorsa, Dijital’de En Güncel Haber ve Öğretici İçerikleri Görmek İstiyorsanız ; Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz 👇👇💪 🤚