https://digiarium.com/wp-content/uploads/2021/08/blog-header-bg-min.png

Seo Danışmanlığı Hizmeti ✈️

Seo ile organik , daha kalıcı ve müşteri olma potansiyeli daha yüksek kullanıcılara ulaşmak için ; SEO çözümlerimizi inceleyin 🎯
Çözümlerimiz Nelerdir 👇

Size Faydaları Nelerdir?

Akılda Kalıcılık

Daha fazla insanın aklında kalırsınız

Bilinirlik Sağlar

Sektörünüzde bilindik bir web sitesine sahip olmanızı sağlar

Marka Bilinirliği

Marka bilinirliği ve marka çalışmaları için pozitif etkiler yaratır

Odaklı Trafik

Hedef kitleye en iyi şekilde ulaşır

Güçlü Rekabet

Rekabet ettiğiniz sektörden en büyük payı alırsınız

Organik Kitle

Özellikle arama motorlarındaki hedef kitlemizi sitemize çekmiş oluruz, bu da sitemize kaliteli trafik yaratır

Seo Ajansı

Seo Ajansı

Seo hizmeti çözümlerimiz için aşağı doğru devam edin 👇

SEO danışmanlığı kapsamında uzmanlarımız ne yapar?

SEO Uzmanımız, şirketin kendisini en alakalı anahtar kelimelerle arama motorlarında konumlandırmasına yardımcı olarak, giderek daha fazla talep gören dijital pazarlamanın büyük bir parçasını oluşturur.

SEO uzmanlarımızın iş tanımı nedir?

Organik araştırmaya odaklanan bir işletmenin en iyi müttefiki ve gelişim sürecine odaklanma yeteneğine sahip çok yönlü bir analisttir. Seo danışmanları sitenizi üst sayfalara yerleştirerek, Çalıştıkları şirkete nitelikli trafik almak için arama motorları ile stratejik anahtar kelime analizi ile (Google, Yahoo, Yandex, Bing, Baidu, vs.) bulunabilmeyi arttırırlar.

Bir web araması sonrasında ortaya çıkan sonuçların ilk sıraları arasında veya en üstte yer alan bir sayfanın konumlandırılması, her türden organizasyon için organik bir marka bilinirliği sonucu ortaya çıkarır.

Seo uzmanımız: Sizin için neler yapar?

Görevleri çeşitlidir ve becerileri web pazarlamasından web analitiğine kadar çeşitlilik gösterir:

 • İşletme hedeflerinizi web için belirlemeye yardımcı oluruz.
 • Web sitesini (SEO Denetimi) analiz eder, açılış sayfalarının trafiğini ve sıralamasını, gezinmeyi, kullanıcı davranışını, içeriği, trafik oluşturan sorguları ve iç ve dış bağlantı sistemlerini kontrol ederiz.
 • Söz konusu sitenin site içi ve site dışı SEO faktörlerini analiz ederiz
 • Rakiplerin arama motorlarındaki konumunu kontrol ederiz
 • SERP’leri (arama motorlarından çıkan sayfalar) yorumlayarak size SERP’deki sıralamanızı iyileştirmek için bir strateji geliştiririz.
 • Bağlantı kurmave bağlantı kazanma kampanyaları planlayabilir ve uygulayabilir , içeriği optimize etmek için müdahale edebilir, görüntüleri, videoları ve metinleri değiştirebilir veya yeni SEO odaklı içerik yazabiliriz
 • Excel gibi ana analiz araçlarını ve gerçek teknik analiz araçlarını nasıl kullanacaklarını iyi bilirler.
 • Google Trend, Google Analytics ve Google Arama Konsolu ile sonuçların izlenmesiyle ilgileniriz.
 • SEO Uzmanlarımızın aldığı sorumluluk, yapılan işle ilgili periyodik olarak raporlar hazırlamaktır. SEO’da bir sonucun zamanla değişmeden kalması mümkün değildir ve bu bir yandan sürekli kontrole yol açıyorsa diğer yandan iyileştirme için sürekli fırsatlar sunar.

SEO uzmanı bu sürekli kontrolü gerçekleştirebilmelidir; Bazı SEO araçları sayesinde performans trendini aşağıdaki gibi göstergelerle takip etmektedir:

 • Kullanıcı ve oturum sayısı
 • Sitede geçirilen süre
 • Tıklama sayısı
 • Sosyal medyadakaç paylaşım var
 • Dönüşüm oranı
 • Ziyaret başına sayfa sayısı
 • Oluşturulan sayfaların indekslenmesi
 • Arama motoru sıralama dalgalanmaları

SEO danışmanlarımız, SEO kurallarına uyarak, operasyonlarının yönergelerinden yararlanarak SERP’yi ölçeklendirebilecek web siteleri ve içerikler oluşturmak için arama motoru algoritmalarının kurallarını bilmektedir.

Özellikle uzmanlarımız arasında bu uygulama şu şekilde tanımlanmıştır: Arama motorlarının kurallarını ihlal ederek kötü niyetli konumlandırmayı iyileştirmek için algoritmaların boşluklarından yararlanan Black Hat SEO’nun aksine White Hat SEO yapılmaktadırlar.

Kurumsal Seo
E Ticaret SEO
Lokal SEO

Projenizin Büyüklüğüne Göre Birden Fazla Seo Uzmanımız Hangi Alanda Faliyet Gösterebilir?

SEO uzmanları tarafından kaç aktivitenin takip edilmesi gerektiğini birlikte gördük, eğer başlangıçta bu rakam tek bir profesyonel figürle eşleşiyorsa, bugün de organizasyonun büyüklüğüne ve bunun nihai amacına göre olduğu doğrudur. çeşitli süreçlerle ilgilenecek daha fazla insanın olması mümkündür. Bu nedenle bazı şirketlerde birkaç SEO danışmanını iş başında görmek zor değildir:

SEO Stratejisti : Ekibi koordine eden ve çoğu zaman müşterinin irtibat kişisi ve web sitesinin başarısının diğer kahramanları ile çakışan kişi
İçerik Yöneticisi : SEO stratejistinden ve metin optimizasyonundan rehberlik aldıktan sonra en iyi içeriği inceleyen kişidir.
Link Oluşturma Uzmanı : Etkinliği, diğer web sitelerinde bizim sitemize işaret eden bazı bağlantıları (geri bağlantıları) yapay olarak oluşturmaktan ibarettir.
SEO Analisti : Kendisi bir web analiz uzmanıdır, SEO stratejistinin nasıl hareket edeceğini anlamasına yardımcı olan raporlarla ilgilenir.
SEO Geliştiricisi : teknik optimizasyonla ilgilenir (indekslemeyi yönetir, dosya adlarını optimize eder, görüntülerin ağırlığını azaltır, optimize edilmiş URL’ler sunar, sunucu hızıyla ilgilenir, web sitesi önbelleğini yönetir vb.)

Bunlar, bir çalışma grubunda bulunabilen sadece birkaç figürdür, ancak hepsinin orada olup olmadığı ve daha da spesifik olanların olmadığı kesin değildir. İş büyüdükçe, web üzerinde iyi bir konum elde etmeye kendini adamış daha fazla insan olacaktır.

Bu hizmetlerin tamamını şirketimiz bünyesinde sağlıyabiliyoruz.

İç SEO Optimizasyonu
Mobil Optimizasyon
Anahtar Kelime Analizi
Dış SEO Optimizasyonu
Rakip Analizi
İçerik Üretimi
Hız ve Kullanıcı Deneyimi
Link İnşaası
Raporlama
98%
YARATICILIK
98%
TECRÜBE
98%
ÇÖZÜM

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

SEO Danışmanlığı ve Kullanıcı Deneyimi :

SEO uzmanının kullanıcı deneyiminin yaratılmasına yardımcı olması gereklidir. Bunu, sitenin hızına ve sonuç olarak sayfaların mobilden bile yüklenmesine dikkat ederek, ziyaretçiye ihtiyaç duyduğu şeyi sunmak için içeriğin yapılandırmasını inceleyerek yapar, ancak aynı zamanda arama amacını da gözetir.

Bunun için metinlerin, başlığın, içeriğin, etkili etiketlerin ve kullanıcıya daha derinlemesine eşlik edebilecek doğru iç bağlantıların doğru yapısının hassas bir şekilde yapılandırılmasına ihtiyaç vardır Buna SEO uzmanları dilinde Link inşaası’da denir.

Arama motorları için en önemlisi nedir? En iyi nasıl kullanılır?

İnternette bilgi aramak için bir araç olan arama motorları, Dijital Pazarlama ile işini kurmak isteyenler için çok önemlidir. Neden olduğunu anlatalım:

Arama motoru olarak da adlandırılan aratmak istediğinizi sonuçları gösteren siteler, www olarak daha ünlü olan World Wide Web’de bilgi aramak için tasarlanmış bir yazılım sistemidir. Arama sonuçları, arama motoru sonuç sayfası veya daha basitçe SERP (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) olarak adlandırılan sıralı bir liste biçiminde sunulur.

Arama motoru aracılığıyla her türden sonuç alabilirsiniz: web sitesi, makaleler, belgeler, videolar, bloglar, sosyal ağlar , infografikler, diğer siteler ve her türlü dosya.

Elde edilen sonuçlar, örneğin belirli bir belgenin kaç bağlantı içerdiğini veya anahtar kelimelerin bir sayfada kaç kez tekrarlandığını kontrol eden algoritmalar tarafından yönetilir ve sıralanır. Yine anahtar kelimelerin sayfanın hangi noktalarına eklendiği ve ayrıca bir arama sırasında bir kullanıcının bir siteyi kaç kez ziyaret ettiğini görebilirsiniz.

Bir arama motoru nasıl çalışır?

Web üzerinde basit bir arama yapmak için motor üç farklı adımda çalışır:

Tarayıcı adı verilen özel yazılımlar aracılığıyla ilgi alanını analiz eder.
Bir indeksleme prosedürü ile özel bir veri tabanına ilgi duyulan web sayfalarını ekleyip, ilk aşamasını oluşturup, yapay zeka ile tüm içeriklerinizin taratılıp ortaya büyük resmin çıktığı sonuçları göstermeye olanak tanır.
Bir veya daha fazla anahtar kelime kullanılarak gerçekleştirilen kullanıcı sorgularını yanıtlayarak, alınan istekle alaka düzeyine göre sonuçları listeler.
Bu üç aşama aslında eşzamanlı ve gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve bir saniyeden daha kısa sürede tarama örümcekleri sayesinde kullanılan tarayıcıyla ilgili sonuçları sunar.

Arama motorları nasıl kullanılır?

Dijital yerliler, aynı zamanda onu daha sonra keşfeden ve on yıllardır onunla yaşayanlar, artık onları nasıl kullanacakları konusunda sorun oluşturmuyor. PC’nizi veya Mac’inizi açarsınız, internette oturum açarsınız ve arama motorunda yapmak istediğiniz aramaya karşılık gelen bir veya daha fazla anahtar kelime yazarsınız.

Örneğin:

Şehrin belirli bir bölgesinde bir Et restoranı bulmak için Google’a gidip “Et restoranı İstanbul” yazın kısa sürede tatmin edici sonuçlar elde edebileceksiniz.
Bir tarif yapmak istiyorsanız, “mayasız pizza nasıl yapılır” yazın ve göz açıp kapayıncaya kadar faydalı bilgilerin olduğu sayfalar görünecektir.
Olası sonuçları hariç tutma, bir zaman aralığı seçme, coğrafi alanı filtreleme, sonuç türlerini seçme veya benzeri gibi başka işlemler de gerçekleştirmek mümkündür.

Aramanızı nasıl hassaslaştırırsınız?

Ayrıca semboller veya kelimeler kullanarak aramalarınızı spesifikleştirebilirsiniz:

Anahtar kelimenin başına ve sonuna tırnak işaretleri ekleyerek, kelimeleri tam olarak bu sırayla bulmak istediğinizi arama motoruna iletirsiniz.
İki nokta üst üste, dijital pazarlama: digiarium.com gibi belirli bir sitede belirli içeriği aramak için kullanılır.
Belirli bir arama yapmak istiyorsanız, aynı anda iki kelime öbeği kullanmak faydalı olabilir: “Türkiye’de nereler görülmeli” ve “Türkiye’de kesin görülmesi gereken yerler”. Bu her iki ifadeyi de arayacaktır.
Yararlı olduğunu düşünmediğimiz sonuçları göstermeden arama yapabilirsiniz, sadece istediğiniz kelimenin aramaya girmemesine “-” bir sembol ekleyin: mantı-görseli
Harcamak istediğiniz fiyat aralığını zaten belirleyerek belirli bir ürünü aramak da mümkündür: elektrikli süpürge 300 TL .. 450 TL
Google’da “gelişmiş arama” işlevi vardır. Sadece “gelişmiş arama” yazarsınız ve bir arama motoru destek sayfası açılır. Bu, aramanızı daha iyi hale getirmek için daha önce listelenen tüm özellikleri aynı anda kullanmanıza olanak tanır.

En popüler arama motoru ve kullanımı :

Neredeyse dünya nüfusunun tamamı için, Google demek arama motoru demesine karşılık gelir ve bunun tersi de geçerlidir. Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1997 yılında kurulan Kaliforniya devi, dünyadaki ana arama motorudur, ancak tek arama motoru değildir. Doğrudan en çok kullanılan Google arama işlevi, aynı zamanda veritabanını kullanan en fazla siteye sahip olanıdır.

Diğer arama motorları nedir?

Bing : (Microsoft), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci arama motorudur. Bing kullanan ABD arama pazarının% 10’undan fazlasına sahiptir. Bing’de daha az rekabetiniz var ve bu nedenle SERP’leri daha kolay ölçeklendirebilirsiniz
Yahoo : Bing ile birlikte ABD arama pazarı payının yaklaşık% 30’unu elinde tutuyor. Yahoo ile çalışmak oldukça kolaydır çünkü Bing için neredeyse tüm optimizasyon teknikleri Yahoo için de çalışır.
Baidu : Çin’in en büyük arama motorudur. Her ay yaklaşık 500 milyon tekil ziyaretçi ile. Batılı “meslektaşlarına” benzer şekilde Baidu, App Store ve Google Haritalar ile ve aynı zamanda başka pek çok hizmetle rekabet eden hizmetler sunuyor. Çin pazarı gibi hızla büyüyen bir pazarı hedefliyorsanız kullanışlıdır
DuckDuckGo : mahremiyeti tercih edenler arasında popülerdir ve her aramasının izlenmesine ve kaydedilmesine özen gösterir. Arayüzü temel reklamlarla temiz. Kullanıcı izleme mevcut değil
Qwant : gizlilik arıyorsanız, bu Fransız arama motoru denemeye değer. Aramaları kaydetmez, ancak kullanıcıların kişisel verilerini reklamcılık için profillerini oluşturmak üzere kullanmaz.
Ecosia : arama motorlarının kullanımının CO2 emisyonları üzerinde çevresel bir etkisi vardır. Bu nedenle Ecosia, kendisini düşük CO2 emisyonlu alternatif bir arama motoru olarak pazara sunuyor. Yapılan her araştırma için (yine de karbon nötr olmayan Bing tarafından desteklenmektedir), elde edilen gelir ağaç dikmeye yeniden yatırılır. Ortalama olarak, tek bir ağaç dikmek yaklaşık 45 arama gerektirir

Bağlantı kurmanın ne olduğu ve nasıl etkili bir şekilde yapılacağı ;

Sitenize gelen trafiği artırmak için iyi içeriğe sahip olmak yeterli değildir. Ayrıca görünürlük ve yetki kazanmak için iyi bir bağlantı kurmanız gerekir.

İnternette yazan , siteleri yöneten, arama motorlarında konumlandırma stratejileri geliştiren herkes için bağlantı kurma günlük kullanımın bir temasıdır. Bu stratejinin temel amacı, bir Google aramasından sonra görüntülenen sonuçlar sayfası olan SERP’de (Arama Motoru Sonuçları Sayfası) sayfanın konumunu iyileştirmektir . İlk sonuçlar arasında olmak, daha fazla görünürlük , marka bilinirliği , siteye gelen trafik ve daha iyi dönüşüm fırsatları elde etmek anlamına gelir.

Bağlantı kurma nedir? (Backlink)

Wikipedia tarafından tanımlandığı şekliyle bağlantı kurma, ” sayısal ama aynı zamanda niteliksel bir bakış açısıyla , bir web sitesine gelen bağlantıları artırmanıza izin veren bir SEO tekniğidir “. Bağlantı kurma sayesinde, hem ilk etki olarak web sayfalarının Google’daki konumunu hem de sitenin değerini iyileştirir . Amaç, yetkili diğer web sitelerinin kendi sitelerine bağlantılar eklemesini sağlamaktır. Google bunu açık bir etki işareti olarak yorumlar ve bağlantılı siteyi arama sonuçlarında iyi bir sıralama ile “ödüllendirir”. Linkler talep edilebilir çeşitli şekillerde: e-postalar, forumlar, bloglar hakkındaki yorumlar ve hatta – ama bu başka bir hikaye – satın alarak. Bağlantı kurmayı uygulamaya koyma stratejileri çok sayıda ve çeşitlidir. Örneğin, tematik forumlara abone olabilir veya hedeflenen makaleleri dağıtabilirsiniz . Her durumda amaç, sitenizin bazı sayfalarını vurgulamaktır. Belki de yararlı içerik iletenleri ve kullanıcılar için seçerek.

Bağlantı kurma nasıl çalışır?

Web, sanal alana yüklenen tüm materyalleri içeren devasa bir kataloğa benzetilebilir. Ve ‘ örümcekler arasında arama motorları , tüm bu kaynakları analiz edilerek, bir inşa ederek sıralar Site Haritanız ve tüm içeriğiniz ve sadece onları organize etmekle kalmaz, aynı zamanda onları birbirleriyle, bağlantılar sayesinde ilişkilendirir. Bağlantıları sayesinde, internet üzerindeki tüm mevcut sayfaları ilişkilendirir bağlantılı olarak bir şekillendirme yapısını arama motoru robotu düzenler. Bağlantı kurma, bir sitenin görünürlüğünü artırmak için uygulanacak tek strateji değildir.

Etkili bağlantı kurma nasıl yapılır?

Tahmin ettiğimiz gibi, bağlantı kurmanın birkaç yolu var. En güvenli olan bağlantı kazanmadır , yani kazanç , bağlantıların kendiliğinden, “temiz” olduğunu söyleyebiliriz. Çalışmanız sayesinde hak edeceğiniz bir tür ödül. Nasıl yapıyorsunuz sorusuna cevap olarak? Her şeyden önce, oluşturmanız gereken geçerli , orijinal, ilginç İçeriktir , link inşaasına uygun bağlantı kurmak, gelen bağlantıları doğru kategorize etmek için rakiplerin izlediği yol haritasını çıkarıp bir üst seviye strateji oluşturmak gerekir.

Cezalardan nasıl kaçınılır?

Yeni veya nispeten yeni bir web sitesine veya bloga sahip olmak, kısa sürede çok fazla bağlantıya sitenize zarar vereceği gibi, Sahte oldukları ortaya çıkar. Bunun yerine, fizyolojik olarak bir otorite inşa ederek doğal bir şekilde bağlantı kurma yapmak gerekir . Ayrıca bağlantı aldığınız sitelerin kalitesine de dikkat etmelisiniz : spam, yasa dışı, korsan veya kötü kaliteli siteler güvenilirlik için çalışmaz. Ayrıca Google onlardan hoşlanmaz. Bu tür bağlantılardan uzak durmak çok daha iyi: kalite ve özgünlük el ele gitmelidir. Son olarak, bağlantıların yalnızca ana sayfada değil, tüm gönderileri vurgulamak için farklı sayfaların içeriğine dağıtılması gerekir .

Bağlantı oluşturmak için kullanılacak araçlar nelerdir?

Profesyonel bir bağlantı kurma faaliyetini sürdürmek için, en azından bazı yatırımlardan kaçınmak mümkün değildir . İlk olarak, bir uzmanla çalışmak veya nitelikli Web Ajansı hizmetlerini kullanmak iyi bir fikirdir . Aslında, kullanabileceğiniz birkaç ücretsiz araç var, ancak onları tanımanız gerekiyor. Bunlardan biri “dir Highlight Nofollow Linkler ait” özelliği SearchStatus eklentisi için Firefox . Bunun sayesinde, örneğin, bizi bağlayan sitenin yetkili olup olmadığını, ne kadar trafik oluşturduğunu ve diğer birçok yararlı bilgiyi anlayabilirsiniz. DomainTools , benzer işlevlerle bir sitenin web’de ne kadar süredir var olduğunu anlamaya yardımcı olur. SimilarWebve Ahrefs – kısmen ücretsiz ve kısmen ücretli – rakip faaliyetlerini analiz eder ve diğer birçok önemli veriyi raporlar.

Bugün bağlantı kurmanın faydası :

Yakın zamana kadar Google , bağlantıların sayısına büyük önem veriyordu. Bugün işler değişti , ilk konumlarda gerçekten kaliteli olmayan, ancak diğerleri tarafından değer gören siteler bulunsa bile. Her halükarda, Google artık sadece nasıl sayılacağını bilmekle kalmıyor, aynı zamanda derinlemesine değerlendirmeler de yapabiliyor. Bu nedenle günümüzde bağlantı kurma çok daha büyük bir özen ve dikkatle yapılmalıdır. Örneğin , sayfayı bağlamak için kullanılan metne ( bağlantı metni ) dikkat etmek çok önemlidir . Tutarlı ve anlaşılır olmalı, “konuşmalı”. Yetkili ve güvenilir kabul edilen sitelerden gelen bağlantılar bugün hala Google için önemli bir değer unsurunu temsil ediyor. Sadece iyi bir konum elde etmek amacıyla yapılanlar fark edilir ve ağır şekilde cezalandırılır. Dolayısıyla, istenen sonucun tam tersini belirlerler. Bu nedenle, izlemenizi tavsiye ettiğimiz yol en doğru olanıdır, ancak zamanla çok daha tatmin edici ve kalıcı sonuçlar getirecektir.

98%
BİLİNİRLİK
98%
VERİMLİLİK
98%
ÖLÇÜMLENEBİLİR

Bu 7 Gün için Geçerli Bir Kampanyamız Var!

Öğrenmek için bizimle iletişime geçin👍

🏆GOOGLE BENİM İŞLETMEM’DE
HAKKIMIZDA YAPILAN YORUMLAR💪

km-testimonial-pic
EMİN YILMAZGRUPLOG / YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Teorik ve uygulamada dijitalle ilgili her konuya hakimler. İlgi ve alakada gayet güzel. Gecenin 1 inde aradığımda bile cevap vererek işi çözdüler.

km-testimonial-pic
ÖZLEM AKSOYKADIN GİRİŞİMCİ / İŞLETME SAHİBİ

Tanıtım filmimizi biz bile bu kadar iyi senaryo haline getiremezdik gerçekten çok başarılı bir iş oldu sağolun

km-testimonial-pic
FIRAT ÇOLAKDİJİTAL GİRİŞİMCİ

Digiarium ekibi sıfırdan kurduğum şirketimin bütün dijital sürecini titizlikle ve sistemsel yönettiler. Kendileriyle internet üzerinden tanıştığım için burdan da teşekkür etmeyi borç bildim. İyi ki dediğim işlerden birisi oldu

 

:

 

“Zenginliği bulamamamızın sebebi, onu hiç aramıyor oluşumuzdur.”

 

” George Samuel Clason – Babilin En Zengin Adamı “

 

“Hazinelerinizin sizin için çalışmasını sağlayın. Onu köleniz yapın, Onun çocuklarının, çocuklarının çocuklarının sizin için kazanmasını sağlayın.”

Eğer Bu Tarz Girişimci Sözleri İlginizi Çekiyorsa, Dijital’de En Güncel Haber ve Öğretici İçerikleri Görmek İstiyorsanız ; Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz 👇👇💪 🤚