Save Preloader image

0%

https://startupgrup.com/wp-content/uploads/2021/04/blog-header-bg-min-3.png

Son Haberler

Markaları daha güçlü inşa etmek ve sizi götürmek
işin bir sonraki seviyesi!

Facebook Retargeting Nedir ?

By Digiarium - Dijital Pazarlama Ajansı
4
remarketing nedir

FACEBOOK RETARGETİNG(YENİDEN HEDEFLEME) NEDİR ?

iŞLETMELER İÇİN NASIL KULLANILMALIDIR ?

 

Retargeting (Yeniden hedefleme) , firmanın web sitesindeki önceki tarama geçmişlerine dayalı olarak harici web sitelerinde müşterilere reklam sunma stratejisidir . Markanızla daha önce çevrimiçi etkileşimde bulunan müşterilerle yeniden etkileşim kurmanın güçlü bir yoludur.

 

 

Yeniden Hedefleme Nasıl Çalışır?

 

Geçmişte internet ortamında gezinirken muhtemelen yeniden hedeflemeyi deneyimlemişsinizdir. Bir web sitesini ziyaret edip bir ürün veya hizmete bakarsanız ve ardından bu teklifin reklamlarının sizi internette diğer sitelerde takip etmeye başladığını fark ederseniz, bu yeniden hedeflemedir.

İşte bu reklamları gördüğünüzde perde arkasında olanlar:

  1. Bir işletme, web sitesine yeniden hedefleme pikseli olarak bilinen bir takip kodu yerleştirir.(Facebook piksel, Google Tag Manager gibi)

 

  1. Bir müşteri web sitesindeki bir ürün veya hizmet sayfasını her ziyaret ettiğinde, görüntüledikleri hakkında bilgi içeren bir piksel indirilir. Bu bilgiler, işletme tarafından kullanılan bir reklam ağı tarafından tutulan ve müşterinin tarayıcısına yerleştirilen bir çerez aracılığıyla izlenen bir müşteri profilinin parçası haline gelir.

 

  1. Kişi başka bir web sitesini ziyaret ettiğinde (örneğin, bir e-posta, sosyal medya uygulaması veya özel reklam içeren başka bir site), çerez reklam ağına ( Facebook Instagram Google Reklamları gibi) kişinin firmanın web sitesini daha önce ziyaret ettiğini ve belirli ürün veya hizmetleri görüntülediğini bildirir.

 

  1. Reklam ağı, müşteriye iş için geniş ölçüde geçerli olan veya daha önce görüntülenen belirli ürün veya hizmetleri yansıtan reklamlar sunarak yeniden hedefleme kampanyasını gerçekleştirir. Aynı şekilde diğer ürün veya hizmetlerini de göstererek yeniden hedefleme kampanyası oluşturabilir.

 

Yeniden hedeflediğiniz kişinin tam kimliğini asla bilemezsiniz, ancak piksel davranışları hakkında bilgi içerecek ve bu davranışa göre benzersiz bir kullanıcı deneyimi oluşturmanıza olanak sağlayacaktır.

 

 

Yeniden Hedefleme Faydaları Nelerdir?

 

Yeniden hedefleme, aşağıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı değerli bir çevrimiçi pazarlama stratejisidir:

  • Müşterilere unutulan bilgileri hatırlatır : İster genel ister ürüne özel olsun, yeniden hedefleme reklamları işletmenizi yeniden müşterilerin önüne getirir ve onlara markanın değerinin veya belirli ürün veya hizmetlerin cazibesini hatırlatır ve marka bilinirliğinizi arttırır.
  • Web sitenize geri dönüş ziyaretlerini artırır : Araştırmalar, reklamın kendisi müşterinin ilk ziyaretinden elde ettiği bilgilerden daha fazla bilgiye sahip olmasa bile, yeniden hedeflemenin bir müşterinin bir işletme web sitesini yeniden ziyaret etme olasılığını artırdığını göstermiştir.
  • Satışları ve gelirleri artırabilir : Her iade ziyareti, satış ve gelir elde etmek için başka bir fırsat sağlar.
  • Rekabeti kazanmanıza yardımcı olabilir : Yeniden hedefleme, firmanızın reklamlarını harici web sitelerinde sunarak rakiplerin reklamlarının erişimini azaltır.

Yorum ekle