Save Preloader image

0%

https://startupgrup.com/wp-content/uploads/2021/04/blog-header-bg-min-3.png

Son Haberler

Markaları daha güçlü inşa etmek ve sizi götürmek
işin bir sonraki seviyesi!

Benzer Hedef Kitle Reklamları Nedir?

By Digiarium - Dijital Pazarlama Ajansı
4

BENZER HEDEF KİTLE REKLAMLARI (LOOKALİKE AUDİENCES) 

 

Benzer Hedef Kitle Reklamları (LLA) , işletmenizle ilgilenme olasılığı daha yüksek olan kişileri içeren özel bir hedef kitledir. Bunun için kendi kitlenizin özelliklerini kullanarak benzer yeni kitleler oluşturabilirsiniz.Facebook Business Manager raporlama alanı ve Facebook Piksel eklentisinin yardımı ile ; kitlenizin hareketlerini , demografik bilgilerini ve ilgili alanlarını kullanarak benzerlikleri arar, ardından veritabanında belirli kriterlere göre benzer kişileri seçebilirsiniz. Sonuç olarak, davranışsal faktörlerle birleşmiş kullanıcılar elde edersiniz, bu da ürünlerinizle daha fazla ilgilenebilecekleri anlamına gelir.

Benzer Hedef Kitle Reklamları ,doğru kullanıldığında her zaman önemli sonuçlar verir. Bu tür bir kullanıcının başlangıçta sizinki gibi işletmelerle ilgilenme olasılığı daha yüksektir . Ek olarak, sizinkine benzer olduğu için hedefinizin dikkatini nasıl çekeceğinizi bilirsiniz. Bu da reklam dönüş oranlarını önemli oranda arttırır. Önce özel hedef kitleler oluşturup daha sonra benzer hedef kitle özelliğini kullanarak kaliteli kitlenizi arttırabilirsiniz.

 

 

Benzer Hedef Kitle Reklamlarında Kullanabileceğiniz Özel Kitleler

Video Reklamlarınızı İzleyenler : Facebook Business Manager panelindeki rapor bölümünde videonuzun izlenme oranlarını görebilirsiniz.Eğer reklam planlamanızdaki medya seçiminiz video ise ; 1 dakikalık bir videonun %95 lik bölümünü izleyen kişilerin ilgisini çekmişsiniz demektir. Tanıtım videonuza veya firmanıza ilgi duyan bu kitleye benzer hedef kitle reklamı oluşturarak bu kaliteli kitleye genişletebilirsiniz.

 

Reklamınız İle Etkileşimde Bulunan Kişiler :  Reklam görsel veya videonuzu beğenen , yorum yapan , kaydeden veya paylaşan kitleler reklam kampanyanıza veya işletmenize ilgi duyan kişilerdir. Bu özelliklere uyan kişilerle özel hedef kitle yaratarak benzer hedef kitle reklamı gerçekleştirebilirsiniz.,

Yorum ekle